Fame Products..?

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα φυλλάδιο που περιείχε όλα τα προιόντα (μουσικά όργανα και εξαρτήματα ήχου) της Γερμανικής εταιρίας Fame. Οι τιμές είναι ιδιαίτερα χαμηλές και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι λένε και από θέμα ποιότητας και αξιοπιστίας. Συγκεκριμένα ψάχνω για Drums σε χαμηλή τιμή για αρχή, αλλά δεν θέλω να τα παραγγείλω και να είναι μούφα. :-k

Το Site για online παραγγελίες.

Ξέρει κανείς τίποτα; :roll:

Aν και δεν εχω αγορασει προσωπικα απ το συγκεκριμενο εχω αρκετα φιλαρακια/γνωστους που παιζουν και σε συγκροτηματα και το εχουν προτιμησει αρκετες φορες χωρις να εχω ακουσει για κατι μη αξιοπιστο.:wink:

εντιτ: σορρυ νομιζα εννοουσες τη σελιδα γενικοτερα αν ειναι αξιοπιστη σαν καταστημα!Γιια τη μαρκα δε ξερω!:tomato:

Η Fame είναι σαν την Behringer…Θεωρώ οτι ειναι καλύτερη κιολας…Αλλα παραμένει η φθηνή λύση:p Εχει μεγάλη γκάμα προιόντων και σε πολλές περιπτώσεις, απίθανες τιμές όπου σε άλλες εταιρίες θα πλήρωνες σίγουρα τα διπλάσια. Το home studio , ας πούμε , για το συγκροτηματάκι μου έχει πολλά προιόντα Fame, και μπορώ να σου πω οτι είναι αξιόλογα για τα λεφτά τους (κυρίως για τα mic μιλάω). Και η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική…

Στην μουσική δυστηχώς, οτι πληρώνεις πάιρνεις…Σιγουρα μια Sonor drums θα είναι καλύτερη απο μια Fame αντίστοιχη… Όπως και σίγουρο ειναι οτι ίσως πληρώσεις τα διπλάσια και μην σου πω τα τριπλάσια:p Το θέμα ειναι αν αξίζει καμια φόρα αυτό? Σε αυτή την φάση που είσαι θα κάνει την διαφορά η παραπάνω ποιότητα που σου προσφέρει η Sonor?? Εσυ είπες θες κάτι φθηνό…Δεν νομίζω οτι έχεις πολλές επιλογές. Εγώ στην θέση σου(δεν είμαι drummer πάντως να ξες :stuck_out_tongue: ) θα χτυπούσα Fame για αρχη και θα είμουν σίγουρος οτι δεν θα έκλαιγα τα λεφτά μου

Ελπίζω να βοήθησα

Ok, ευχαριστώ πολύ! :slight_smile: