Family Guy

Μεγαλη σκηνη…

Συμφωνω απολυτα ε…προσωπικα μιλωντας, χιλιομετρα πισω απο South Park (Cartoon Wars ρε) και Simpsons (και Futurama, ελα ρε ρεζουρεκσιον!). Ναι εχω γελασει αρκετα αλλα δεν μου χει μεινει κατι, ουτε τα βρισκω τοσο αστεια οταν τα ξαναβλεπω…Επισης πραγματικα οτι εχει κανει o Peter στη σειρα θα μπορουσε ανετα να το χει κανει ο Homer. ΚΛΛΛΕΦΤΕΕΣ!!!
Και λιγο σεβασμο ε πολυ καλο το καινουριο αλλα δεν παταει κατω House σε καμια παριπτωση!

Αλύπητα όμως.

Και επιτρέψτε μου έναν παραλληλισμό εδώ:
House, Big bang κλπ είναι όπως Isis, Gazpacho, Crippled κλπ του 2009. Τρομερές δισκάρες, απλά επέλεξαν να τις κυκλοφορήσουν λάθος χρονιά.
Δηλαδή αν είχαν βγει οποιοδήποτε από τα έτη 2005, 2007, 2008, θα μπορούσαν εύκολα να συναγωνιστούν για την πρώτη θέση. Απλά το 2009 τυχαίνει να είναι καπαρωμένη. Tough luck, guys…

Αυτά. Κράξτε away.

Καλή σειρά αλλά για εμένα δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο που την έκανε να ξεχωρίζει απο τις άλλες, οπότε η απήχηση που έχει μόνο έκπληξη μου προκαλεί. Έχει περιέργεια πάντως να τσεκάρω τη παρωδία Star Wars…

Παλικαρι τι να σε πω απλα η γνωμη μου για το House γενικοτερα ειναι παρα πολυ (μα παρα πολυ) καλυτερη απο τη γνωμη μου για το Family Guy.
Και επισης δεν εχει βγει ακομα το καινουριο South Park (ναι mid-season premiere αλλα τελος παντων) και το καινουριο LOST!(αν μετραμε ολες τις πρεμιερες, εεεεεχουμε ακομα). Επιμενω παντως Broken > Road to multiverse, αν και λιγο ακυρη συγκριση…

Δεν παιζει θεμα συκρισης του με αλλες σειρες,στο φιναλε γουστα ειναι αυτα…οταν ομως σχεδον οι παντες το κραζουν,ε,οκ, τυχαιο δεν ειναι…

τιγκα το καινουριο επεισοδιο…:slight_smile:

Τα σπασε το νέο επεισόδιο!!:smiley:
Δε μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει fan της σειράς που να μην του άρεσε. Οι υπόλοιποι αφού δεν ψήθηκαν τόσα χρόνια…

Η σκηνή με το σύμπαν του Disney είναι για πολλά :bow2:

Bασικα το 8-1 και το 8-2 ( πιο πολυ το 8-1 ) ειναι απο τα καλυτερα episodes που εχω δει…
Ειδικα το 1ο, περιεχει πολλες απο τις κοσμολογιες και φιλοσοφιες που υποστηριζω ^^

Γύρισε με πολύ κέφι ο Seth, μακάρι να συνεχίσει στο ίδιο επίπεδο για όλη τη σεζόν!

Και ας αποτελέσει παράδειγμα στους κυρίους του South Park ώστε να βελτιώσουν την -κάκιστη ως τώρα- 13η σεζόν τους.

Ε οχι και κακιστη! Για τα δεδομενα τους ισως…αλλα και παλι κατα τη γνωμη μου το South Park γενικα ειναι πολυ καλυτερο (και πιο εξυπνο) απο το Family Guy. Παντως οντως καλα παει η 8η μεχρι τωρα, και οντως μακαρι να βελτιωθει η 13η ΣΠ. Ναι την παλευει αλλα μεχρι τωρα η χειροτερη σεζόν πιστευω. 6η με 11η SP παντως το FG δεν βλεπει ουτε στον υπνο του.
Και για να τελειωσω το κραξιμο FG για σημερα, ωλλ ταημ κλασσικ:

[SPOILER]

Επιρροες…Θα σκασω τωρα, συγγνωμη[/SPOILER]

http://www.youtube.com/watch?v=CO1MFF75egc

Καφρίλα σκέτη το Family Guy :stuck_out_tongue: Τα σπάει όμως! Κατά την γνώμη μου είναι καλύτερη απο τους The Simpsons και λίγο καλύτερο από το South Park, είναι πιο κοντά στα γούστα μου τελοσπαντων :smiley: Ο Πίτερ δεν υπάρχει σαν χαρακτήρας, παράνοια μέχρι τελικής πτώσης!

Το πρώτο επεισόδιο της 8ης σεζόν είναι ίσως το καλύτερο μέχρι τώρα! Απίστευτες ατάκες και γέλιο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Το 8x3 πολυ καλό, το 1 & 2 δεν μου άρεσαν, νομίζω παρα-ήταν κάφρικο, και γενικά παρα-ήταν ο,τι νάναι. :roll:

Πώς φαίνεται ο άμαθος από FG… :stuck_out_tongue:

Seth = Καφρίλα ρε!

801 > 802 >>>> 803

εγω προσωπικα :bow2::bow2: Seth MacFarlane ο ανθρωπος ειναι κορυφη μεγαλο καειδι και πανεξυπνος ο πουστης…ο 8ς ξεκινησε γαματα!!!η μαλακια τωρα ειναι οτι εχει 3ς σειρες το family guy το american dad και το The Cleveland Show και οι ατακες δεν ειναι μαζεμενες σε μια… :-k
(ασχετο) οταν τον ειδα να παιζει ως guest στην σειρα FlashForward στο πρωτο επεισοδιο πεθανα στα γελεια…#-o:lol:

American dad έχω δει τις 2 πρώτες σαιζόν. Καλό είναι αλλά δεν τρελάθηκα. Είναι διαφορετικής νοοτροπίας από το Family Guy. Και καλά κάνει στην τελική. Δεν υπήρχε περίπτωση να έφτανε την κορυφή του FG με καμία παναγία αν έφτιαχνε κάτι παρόμοιο.

ειδα χθες το επεισοδιο Meg gets a makeover. Το σημειο με τους Journey τα σπαει : ) Επισης, το επεισοδιο Star Wars ειναι απο τα καλυτερα ever…

Και ναι, τη στιγμή που το South Park πάει απ’ το κακό στο χειρότερο, υπάρχει ακόμα ελπίδα…

[SIZE=“6”]ΤΟ FAMILY GUY ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ, ΕΝΩΜΕΝΟ ΔΥΝΑΤΟ!!![/SIZE]

Με δύο killer episodes πατάει κάτω τον ανταγωνισμό και επιβεβαιώνει το αυτονόητο: ΙΝ SETH WE TRUST!

μόλις θα το έγραφα εγω αυτο!!:stuck_out_tongue: τραλα κέφια το σεθ!!! :smiley:
family guy re!! :stuck_out_tongue:
το south park απο οτι βλέπω(στο φορουμ) δεν τα πάει καλα εγω ειχα ξενερώσει απο τιν 12τη σεζον που ειχα δει κανα 2-3…
αλλα εντάξει ο σεθ και διπλα επεισόδια και σπέσιαλ μας εφτιαξε καλα!!!:smiley: