Fans injured in accident at Italian festival

http://www.nme.com/news/my-chemical-romance/29000

Auta einai sovara nea…
Elpizw na pigan ola kala kai na exoume apla psilotraumatismous

Τουλαχιστον στην Ελλαδα δεν εχουμε ακομα τετοια φαινομενα…

Καλή φάση. Αν ήμουν κι εγώ ίμο θα γούσταρα ε.

ΚΑΚΟ ποστ. Αν υπονοείς ότι στην Ιταλία είναι πιο πίσω, that is.

Πιο πιθανο θα μου φαινοταν αυτο να συνεβαινε στην Ελλαδα παρα στη γειτονα χωρα…

Ε απλά το λέω με τη λογική του ότι αν γίνει ατύχημα στη γερμανία πχ, θα είναι ασσύληπτο να πούμε “τουλάχιστον δεν έχουμε εδώ τέτοια”. Τέσπα αφού δε σκοτώθηκε και κανείς όλα καλά τι να κάνουμε πάμεγιάλλα.

γκαντέμηδες είστε όλοι σας!!!

http://www.rocking.gr/article3560.php

Δεν είναι ατύχημα αυτό ρε, το Eject είναι.

τι ακριβως ειναι το Eject Festival?

hmoun kai egw ekei …
sthn italia - oxi sto eject … kai twra prepei na trexw mexri arrow …ollandia here i come baby !

Συμβαίνουν αυτά ρε παιδιά τι να κάνουμε ? Το 1988 στο monsters of rock που ειχα πάει οταν βγήκαν στην σκηνή οι GUNS N ROSES 3 άτομα σκοτώθηκαν γιατί πήδηξαν απο την σκηνή αλλά έπεσαν πάνω σε καλώδια . Ειναι η κακιά η ώρα . Βέβαια δεν συγκρίνω με τίποτα την οργάνωση που υπάρχει εδω με το εξωτερικό στις συναυλίες με κορυφαία χώρα για μένα την Γερμανία .

Και εγω ημουν στο φεστιβαλ στην Ιταλια που ακυρωθηκε. Ηταν ενας συνδυασμος γκαντεμιας και προχειροτητας των διοργανωτων… Ενω ολη την ημερα στην περιοχη της Βενετιας ειχε ηλιο, το απογευμα ηρθε ενα μαυρο συννεφο πανω απο το Mestre (για οσους ξερουν την γεωγραφια της περιοχης) για 20 λεπτα και εβρεξε παπαδες, καρεκλες… ενω φυσαγε και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δυνατα. Εμενα η καταιγιδα με επιασε στον δρομο για το φεστιβαλ και εγινα μουσκεμα παρολο που φορουσα αδιαβροχο, και χαλασε και το κινητο μου απο το νερο. Οταν εφτασα στην εισοδο του φεστιβαλ, η βροχη σταματησε και οι σεκιουριταδες εχοντας αγνοια για το ατυχημα, αφηναν τον κοσμο να μπει μεσα. Αφου μπηκα μεσα, μετα απο 5 λεπτα ηρθαν τα ασθενοφορα και η αστυνομια και καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα. Πηγα στην κεντρικη σκηνη και ειδα ολους σχεδον τους πυργους των φωτων και των ηχειων περιμετρικα του χωρου να εχουν πεσει κατω και ηταν προφανες οτι ειχαν καταπλακωσει καποια ατομα. Αμεσως εψαξα για ενα κινητο ωστε να ειδοποιησω τους δικους μου αλλα και την παρεα που ειμασταν στην Βενετια (θα ερχοντουσαν την ωρα των Pearl Jam αυτοι) τι ειχε συμβει. Ευτυχως δεν σκοτωθηκε κανεις, αν και αμα το ατυχημα ειχε συμβει μερικες ωρες αργοτερα μαλλον θα ηταν δυστυχημα γιατι περισσοτερος κοσμος θα ηταν μεσα στο φεστιβαλ. Παλι καλα που ειχα κανονισει να παω απο Ιταλια στο Λονδινο για 2 συναυλιες, και η τσαντιλα μου για την αναποδια αυτη μετριαστηκε