Fargo (FX)

Αφού γαμηθήκαμε και δεν φτιάξαμε ένα θρεντ όταν έπρεπε, να μιλάμε για την κορυφαία σειρά της χρονιάς που πέρασε, ας το φτιάξουμε τώρα να μιλάμε για το τι να περιμένουμε τη δεύτερη σεζόν (και πάει λέγοντας).

Έχουμε τις πρώτες πληροφορίες:

Fargo is going back in time to 1979 for season two, and EW has a first-look at a page from the season premiere script.

Expect another snow-swept rural crime drama loosely inspired by the Coen brothers? film, only this time the action is set in Luverne, Minnesota, where humble married couple Peggy and Ed Blomquist (Kirsten Dunst and Jesse Plemons) find themselves caught in an escalating war between a local crime gang and a major Mob syndicate. (A character in season one cryptically described the 1979 case as ?savagery, pure and simple,? with a massive pileup of bodies.)

?The scope of the story- telling this season is a lot bigger, it has more of an epic feel to it,? saysshowrunner Noah Hawley, who adds that the earlier time period and even more rural setting gives the show an almost Western-like quality. ?It?s not the ?70s in a Boogie Nights kind of way,? he assures.

ωραια πραγματα δηλαδη!

Η πρωτη σεζον οντως γαμησε.
Φοβεροι χαρακτηρες (η πρωτη φορα που ευχαριστηθηκα τον μπιλι μπομπ τοσο πολυ) και φοβερο χιουμορ.
Οσο για το μουσικο θεμα δεν εχει λογια. Αψογο.

στη δευτερη σεζον θα παιζει o…

[SPOILER][SPOILER][SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

HECK!!!

Περισσότερες πληροφορίες από τον δημιουργό και εδώ.

Το προηγούμενο σ/κ λόγω κακοκαιρίας και βαρεμάρας είδα FARGO. ξεκίνησα για χαλαρά και τελικά κατέληξα σε κάτι που είχα να κάνω απο φοιτητής, όταν περνούσα ατελείωτες χειμωνίατικες μέρες βλέποντας LOST. Το είδα σερί όλο. Η μάλλον σχεδόν όλο, άφησα το τελευταίο για αυτό το σ/κ.

Εντάξει τελειότητα. Παντού το έβλεπα ως αντίπαλον δέος του true detective. Νομίζω οτι είναι λίγο πιο κάτω :stuck_out_tongue:
Δεν εχω να πω πολλα, οσοι δεν το έχετε δει θα σας κάψει.
Έχω φάει τα νύχια μου να δω πως θα τελειώσει.

Τα πάντα όλα.
Μπρους Κάρμπελ, άντε γεια.

μπορει να μου πει καποιος πως συνδεεται με το original fargo? ειναι στο νετφλιξ αλλα φοβαμαι να το δω γιατι το fargo το εχω πολυ ψηλα και δε θελω να συγχυστω με καμια πατατα

Δεν σου λέμε τίποτα. Δεν θα συγχυστείς με καμία πατάτα. Το βάζεις, το βλέπεις, και μετά έρχεσαι και ζητάς συγγνώμη που δεν το είχες δει τόσο καιρό.

well said

Σεπτέμπερ. Peck, Peck, Boom, Boom.

Full trailer: https://www.youtube.com/watch?v=dFVNi8gUEy4

Γουστάρω το πόσο εύκολα τους βγαίνει αυτό το 70ς - 80ς φίλινγκ

Καλο το TD αλλα και περσυ και φετος, το Fargo θα ειναι ο νικητης.

Κάνανε κάποιον αγώνα; :stuck_out_tongue:

Showbiz, viewers και mullah :stuck_out_tongue:

Επέστρεψε και γαμάει κωλαράκια.

Ω, ναι

Ακομα δεν εχω αποφασισει εαν μου αρεσει η νεα σεζον… ειναι ακομα νωρις απλα βλεποντας προσφατα True Detective / Twin Peaks, η συνταγη μου φαινεται η ιδια… Τεσπα για να δουμε πως θα εξελιχθει.

Εμένα το πρώτο μου άρεσε, το δεύτερο όχι και τόσο… Θα δούμε…

Φοβερό το Casting στην οικογένεια Γερμανομαφιόζων…