Fates warning-12/2/2017 gagarin

Ε, άργησαν λίγο, αλλά εντάξει…

Για μένα, σαν να είναι η πρώτη φορά…

Αναμενομενη ανακοινωση, επαιζε εδω και καιρο. Αυτα ειναι, παμε να δουμε την μπανταρα με τα μελη της να κανουν παλι καταθεση ψυχης… Και τρομερο νεο οτι θα εχουν μαζι τους τους Armored Saint, διπλοβαρδια για τον Joey… Εννοειται οτι ειμαι ηδη εκει.

Αrmored Dawn λέει…όχι Saint…

Ο,τι να 'ναι #-o ειδα αυτο που ηθελα μαλλον… Οπως και να εχει εκει θα ειμαι για Fates…

Αυτό αναφέρει το γενικό δελτίο τύπου που στάλθηκε, αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν κι εδώ. Μάλλον θα έχει κάτι καλύτερο.

ε κλασσικα.αναμενουμε και τους αλλους τωρα.

Να ρίξω τη καθιερωμένη πλέον κατάρα που δεν έρχονται και βόρεια, και να κάνω το προγραμματισμό μου να είμαι Αθήνα κεινη τη μέρα. :smiley:

1 Like

Δυστυχώς θα είμαι φαντάρος τότε. Θα ήθελα πολύ να τους τιμήσω (και) για τη δισκάρα που βγάλανε.

Γιατί όχι και Θεσσαλονίκη; Το 2013 το eightball είχε γεμίσει ασφυκτικά, οπότε κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν αμφιβολίες για την προσέλευση.

1 Like

αν έχω δει καλά η εμφάνιση των FW στην Αθήνα είναι η τελευταία της περιοδείας οπότε ίσως κολλήσουν κάποια ημερομηνία κ για Θεσσαλονίκη

Υπάρχει η “[I]αναγκη[/I]” για κάτι παραπάνω όταν έχεις fates?

Ναι, να μην έχεις κάτι άλλο.

Είπα εγώ κάτι τέτοιο;

Αν θυμάμαι καλά, από την αφίσα που είδα, η ημερομηνία πριν από αυτήν της Αθήνας είναι κενή. Οπότε ελπίζουμε και για εδώ πάνω. Ήμουν και 'γω το '13 εκεί μέσα και ήταν πολύ δυνατή συναυλία.


ενταξει ρε παιδια,μην βαρατε. ενα αστειο επειδη ειναι οι need(αναγκη) σαπορτ εκανα.

BUMP!

Και για το θρεντ και για μένα στο πιο αφιλόξενο φόρουμ όλων των εποχών…

Αρχίζει σήμερα η ευρωπαϊκή περιοδεία των Θεών… ούτε 20 μέρες δεν έμειναν…

Στο setlist.fm υπάρχουν τα κομμάτια απο το χθεσινό live…
Δεν σχολιάζω ακόμα, να μην κάνω spoiler

Περιμενα πως και πως για το setlist και εχουμε και λεμε…

Προσοχη spoiler alert για οποιον δεν θελει να ξερει…

Summary
  1. From the Rooftops
  2. Life In Still Water
  3. One
  4. A Pleasant Shade Of Gray, Part III
  5. One Thousand Fires
  6. Seven Stars
  7. A Handful Of Doubt
  8. Firefly
  9. The Light And Shade Of Things
  10. A Pleasant Shade Of Gray, Part IX
  11. A Pleasant Shade Of Gray, Part XI
  12. The Ivory Gate Of Dreams: VII. Acquiescence
  13. The Eleventh Hour
  14. Point Of View

Encore:

  1. Through Different Eyes
  2. Monument

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος παιζουν τα 3 αγαπημενα μου κομματια απο τον νεο δισκο και εχουμε και 2 μεγαλες εκπληξεις με το The Ivory Gate Of Dreams: VII. Acquiescence που παιζεται για πρωτη φορα απο το 1988 και μετα και με το A Handful Of Doubt που παιζεται για πρωτη φορα ever. Μου λείπουν πολλα κομματια αλλα λογικο για μια τοσο αγαπημενη μπαντα με τοσες δισκαρες. Για πειτε γνωμες και οι υπολοιποι…

Ευχομαι μια καλη περιοδεια στην μπανταρα και τους περιμενουμε στις 12 του Φλεβαρη για μια ακομα αξεχαστη βραδια.

Αυτό που λες ότι παίζεται για πρώτη φορά από το 1988, έχει παιχτεί πρόσφατα στην Ελλάδα νομίζω.

Για να τσεκαρω…

Summary

Σωστος, λαθος μου… Ειχε παιχτει και το 2011 στην Λαρισα