Fates Warning

Psifiste gia to kalytero kata tin gnwmh sas album aytou tou poly megalou prog metal sygrotimatos.

Parallels.

A Pleasant Shade of Gray

Oh yes, my friend…

Ώπα εδώ είμαστε! :smiley: :smiley: :smiley:
Λοιπόν εγώ ψηφίζω Parallels! Ισως να μην είναι το καλύτερο άλμπουμ τους, αλλά σημαίνει πολλά για μένα!

Ρε φιλε σε παω πολυ εσενα…

Pleasant shade of gray bebaia

Parallels : Jim Matheos θεος!!!

Βασικά από Fates μου αρέσουν σχεδόν όλα.Με μικρή διαφορά επικράτησε το Disconnected γιατί πιστέυω οτι όλα τα τραγούδια του δίσκου είναι ένα και ένα(ειδικά το still remains).Και επίσης οι επιρροές που πρόσθεσε ο Matheos στην μουσική τους από πιο σύγχρονα σχήματα(Tool ειδικά) κόλλησαν τέλεια με τον ήχο τους.Αυτά. 8)

Disconnected και γω με μικρη διαφορά από A Pleasant Shade Of Grey.

Parallels για μένα, αν και το Pleasant Shade of Grey και ιδίως το Disconnected είναι οι αδυναμίες μου. Αλλά αντικειμενικά το Parallels έχει κομματάρες μέσα, ή μάλλον μόνο κομματάρες έχει.
:smiley:
To Disconnected είναι πολύ εσωστρεφές αλλά απίστευτο επίσης

Μου κάνει εντύπωση πού το Perfect Symmetry δεν έχει πάρει καμία ψήφο! Το θεωρώ το πιο “ισορροπημένο” άλμπουμ τους. Συνδυάζει τα πρώτα albums με την μετέπειτα πορεία τους.

ψήφισέ το τότε :slight_smile: πλάκα κάνω

ψήφισέ το τότε :slight_smile: πλάκα κάνω[/quote]
Περίμενα ότι θα το ψήφιζαν αρκετοί (τελικά διαψεύστηκα) και ψήφισα το Parallels. (το οποίο είναι προσωπική αδυναμία και δεν περίμενα να πάρει πάνω από 2,3 ψήφους. Πάλι έπεσα έξω δλδ :lol: )

Perfect Summetry γιατι ολα τα songs ειναι ενα και ενα … και μου καθοντε καλυτερα στο αυτι απο τα κομματια του Parallels .

Ερώτηση προς τους 30 και άνω: Είχε πάει κανείς στην πρώτη εμφάνιση των Fates Warning στην Ελλάδα μαζί με τους Sanctuary; (και μόνο πού το σκέφτομαι… απίστευτο δίδυμο για περιοδεία!!!)

Εγω ξεκινησα να παω … αλλα ποτε δεν εφτασα … :oops: :oops: :oops: :oops:

Αν και κάτι θυμάμαι, για πές.

Ειχε ανακοινωθει να γινει στο Rodon αλλα τελευταια στιγμη το Live μεταφερθηκε και πραγματοποιηθηκε σε ενα σινεμα (καπου στα Πατησια αν δεν κανω λαθος)

Εγω δεν το ηξερα , ξεκινησα οπως παντα τελευταια στιγμη απο το σπιτι , φτανω στο Rodon … ψυχη τιποτα … τελικα εμαθα λιγο αργοτερα απο καποιον οτι μεταφερθηκε … αλλα πλεον δεν ηξερα που ηταν το σινεμα και ειχε αρχισει και το Live ηδη … οποτε παπαλα . Καντεμια

Εεεεπ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγώ πως θυμάμαι ρε παιδιά οτι είχε γίνει στο Maxim στην Καλλιθέα;