Fates Warning

γραφει κ στο hammer οτι μπαινουν να ηχογραφησουν

Τετοια να ακουω… :smiley:

Αν και με τους Fates απο την δηλωση μεχρι την κυκλοφορια του αλμπουμ πολλα μπορουν να συμβουν στο ενδιαμεσο.

Χαράς ευαγγέλια. Τώρα που πήρανε μπρος, να δούμε πώς σταματάνε…!

Σε καλό δρόμο. Όπως γράφει και ο Joey ο Vera, “We are done recording vocals…mixing is under way…”

Οι ηχογραφήσεις πρέπει να έχουν τελειώσει οριστικά. Σύμφωνα με τον Μπόμπι, ο οποίος ολοκλήρωσε τις ηχογραφήσεις του, ο δίσκος θα κυκλοφορήσει προς τέλη Ιουνίου. Ας το κάνουμε εμείς μέχρι τέλη Αυγούστου ή και αρχές Σεπτέμβρη, να είμαστε κομπλέ. Όλα έτοιμα! Ο-ΛΑ Ε-ΤΟΙ-ΜΑ!!!

ΜΟΝΟ FATES

IRON MAIDEN, SAVATAGE KAI FATES WARNING, η αγία τριας του χεβι μεταλ.

τι να κάνω τώρα, να χαρώ;

Δε θα αντέξω ξεφτίλα σαν την προηγούμενη.

Όχι άλλο.

Πάρε τα λόγια σου πίσω.
Firefly, Falling(και στις 2 εκδοχες), Into the Black, O Chloroform, και And Yet It Moves άλλες μπάντες δεν τα γράφουν ούτε στο πικ τους.

Τα χουμε ξαναπει, δε με νοιάζει τι κάνουν οι άλλες μπάντες, αστείο και που θέτουμε συγκρίσεις.

Δε θέλω γκργκαγκργκαγκρ και δικασίδια στους Fates μου, είναι τόσο απλό. Αν γίνεται, καταπίνω και προσμένω με αγωνία.

Αν όχι όμως, watch our heroes fall and let nothing bleed into nothing;

Όχι.

μια χαρά δίσκος για μέτριος είναι και το and yet it moves ένα από τα καλύτερά τους κομμάτια

:drunk::drunk:

Όλα έτοιμα λοιπόν. Ραντεβού με το νέο άλμπουμ τον Ιούνιο…

Μετά τη δήλωση και του Ray το πιστεύω ότι θα κυκλοφορήσει τέλη Ιούνη. Λογικά μέσα στην επόμενη βδομάδα όλο και κάποιο επιπλέον νέο θα έχουμε.

1/7/2016

Track list
CD 1 ? Main Album:

  1. From The Rooftops (06:52)
  2. Seven Stars (05:33)
  3. SOS (04:34)
  4. The Light And Shade Of Things (10:14)
  5. White Flag (05:20)
  6. Like Stars Our Eyes Have Seen (05:13)
  7. The Ghosts Of Home (10:31)
  8. Theories of Flight (04:00)

CD2 ? Acoustic Bonus Disc:

  1. Firefly (03:15, previously unreleased)
  2. Seven Stars (04:25, previously unreleased)
  3. Another Perfect Day (03:25, previously unreleased)
  4. Pray Your Gods (03:45, Toad The Wet Sprocket cover version)
  5. Adela (02:25, Joaquin Rodrigo cover version)
  6. Rain (04:03, Uriah Heep cover version)

Ετοιμαζόμουν να ποσταρω, αλλά με προλάβατε…

Η ζωή μου απέκτησε διαφορετικό νόημα απόψε…

:slight_smile:

Στρατός και πράσσιν’ άλογα. Μόνο Fates λέμε και οι μέρες θα τραγουδάνε από μόνες τους!

Μεχρι τοτε ακουμε αμέτρητες φορες το τελευταιο redemption που ο ray συνεχιζει να “τα λέει” , και να μας κανει κομματια

Κάτι με χαλάει στο Redemption ρε γαμώτο.

Το πιο αισιόδοξο νέο για το επερχόμενο άλμπουμ των Fates είναι στις ερμηνείες του Alder στο άλμπουμ των Redemption (δισκάρα btw). Από το προηγούμενο δεν μου έμεινε τίποτα και ο Ray μου φαινόταν αρκετά κουρασμένος.

το εξώφυλλο μόνο σε εμένα άρεσε πολύ??