Favorite FPS Game (The Old Ones)

Αγαπημένο FPS (First Person Shooter) ή καλύτερα επειδή αναφερόμεθα στα παλιά παιχνίδια τέτοιου είδους (πριν το 1998 ) ,
Αγαπημένο Doom-Clone.
Βάζω και το Doom !

Edit : Μόλις ψήφισα γιατί είχε κάποιο πρόβλημα πιο πριν.
BLOOD και παπαριασμένο σε αίμα ψωμί !!!

Που είναι το Quake ωρέ!
Quake II το καλύτερο FPS ever.

Λείπει και το Wolfenstein που προηγήθηκε του Doom.

duke nukem…ισως το μονο που προλαβα απο αυτα…

Καλά λείπει και το Strife που ήταν με τη μηχανή γραφικών του Doom αν θυμάμαι καλά. Το Wolfenstein δεν το βάζω γιατί όταν πριν λίγα χρόνια προσπάθησα να το ξαναπαίξω απλά ΔΕ μπορούσα.Παλιά το λιωνες ενώ τώρα σου ρχεται να ξεράσεις… Όλα τα παιχνίδια που χω βάλει στο poll παίζονται ευχάριστα και τώρα.Είπα να βάλω παιχνίδια που ως επι το πλείστον έχουν τη μηχανή γραφικών του Duke Nukem 3D , αλλά μιας και έβαλα το Doom (για ιστορικούς λόγους) ας βάλω και το Quake.

Edit
Και τώρα η κρίσιμη ερώτηση : πως αλλάζω μια επιλογή στο δημοψήφισμα ?

Duke Nukem

που ειναι το quake ρε? καλα λεει ο νιχιλιστ

απο του πολλ duke nukem

DOOM !

Edit #2: Πω ρε και το Outlaws ξεχασα…Έλεος

Edit #3 : ΣΚΑΤΑ !!!

duke nukem,τα αλλα,οσο γαματα και να ειναι,ειναι gay μπροστα του…επισης quake 1(τα αλλα ηταν σκατα)…

Πες μου έχεις παίξει Blood ??? Δεν έχει γκομενάκια …αλλά έχεις παίξει Blood ? το 1, όχι το 2 !!! Kαι γω πριν παίξω μπλαντ θεωρούσα το Duke Nukem το καλύτερο από όλα. Αλλά 2003 ή 2004 ήταν νομίζω που το έπαιξα. ε κόλλησα.:oops:

εχω παιξει το 1-τοχα τερματισει κιολας(αναπτηρας κ ετσι,χαχα,γαματο)…αλλα gay…ρε,μπροστα στο Δουκα και metal gear να βαλεις,gay ειναι…ο Δουκας τα ειχε ολα στο maximum…

Απο τα παραπανω Doom δαγκωτο!