Favorite Monster Magnet Era

Powertrip και τα μυαλα στα καγκελα.

Εγώ λατρεύω και τις 2 περιόδους πάντως…

δεν ξερω για περιοδους αλλα μακραν οτι καλυτερο βγαλανε και θα βγαλουνε μεχρι να πεθανουνε ηταν το ‘dopes to infinity’

ισως και στα 10 καλυτερα αλμπουμ των 90s για μενα

μακρααααααααν οτι πιο αριστουργηματικο εβγαλαν.μακραν.

Το Dopes To Infinity πατάει μεν με το ένα πόδο στην ψυχεδέλεια αλλά έχει και τις πιο χύμα ροκ στιγμές του… (και είναι δισκάρα απίστευτη). Αυτό και το Powertrip είναι τα αγαπημένα μου, επομένως πως να ψηφίσω τώρα…

(α, το “ναι” τι σημαίνει? :-s)

τα τελευταία τους άλμπουμ με χαλάνε ακριβώς στο ότι τους λείπει αυτή η ψυχεδελειά των πρώτων. Το Dopes to infinity είναι με διαφορά το αγαπημένο μου. Οπότε ανετότατα ψηφίζω την πρώτη επιλογή.

Για μένα η σειρά των άλμπουμ τους είναι:

  1. Powertrip
  2. Dopes
  3. Superjudge
  4. 4 - Way
  5. Monolithic
  6. Spine
  7. GSN

το powertrip είναι από τα αγαπημένα μου όλων των εποχών. το ψηφίζω λοιπόν

Η χρυσή τομή μεταξύ ψυχεδέλειας και του rock feeling είναι το dopes to infinity…Aλλά μόλις ακουσα το powertrip και αυτό το χύμα και ανόθευτο rock feeling που βγάζει μπορώ να πω οτι κολλάει καλύτερα στο ύφος τους η rock πλευρά τους…

Το Powertrip είναι εξαιρετική δισκάρα. Το “Dopes to infinity” είναι ένας επίσης αγαπημένος δίσκος αλλά… “Powertrip” δεν είναι. Ψηφίζω την δεύτερη περίοδό τους γιατί και το God says no είναι δισκάρα και το Monolithic baby. Γενικά μιλάμε για γκρουπάρα, τι να λέμε τώρα. Η επιλογή “ναι” τι ρόλο βαράει;

Εύκολα διαλέγω την πρώτη περίοδο τους. Η πιο δημιουργική, η πιο ψυχεδελική και η πιο επιδραστική.

Ο zouglau έχει δίκιο αλλά θα ψηφίσω την δεύτερη μιας και την ακούω περισσότερο :stuck_out_tongue:

[SIZE=“7”][FONT=“Arial Black”]ΠΟΙΟΣ ΨΗΦΙΣΕ ΚΑΜΙΑ???[/FONT][/SIZE]

θα παω με τη μαζα, αν και μου πηρε 7 δευτερολεπτα σκεψης.
το powertrip οπως και το ad astra ειναι τα αλμπουμ που δεν πρεπει να λειπουν απο καμια δισκοθηκη, ειτε ο παρατηρητης ειναι μπλακστερ, ειτε ντεθστερ, ειτε προγκστερ κλπ - κλπ.
ραντεβου το Δεκεμβρη.

α! επισης φωτια και τσεκουρι σ’ αυτον που ψηφισε καμια!

Πρώτη περίοδος χαλαρά.

Then I felt my head explode
And my mind was a mountain of weed
we are absolutely free
WE ARE ABSOLUTELY FREE

Επίσης το Dopes είναι Ο ΔΙΣΚΟΣ!

Το Powetrip είναι κι αυτό δισκάρα αλλά είμαι φαν της ψυχεδέλειας γενικότερα.

:-s :roll: Εννοειται οτι εχεις δικιο!Δισκαρες αμφοτερα και αν ολα πανε καλα θα ανεβει πουλμαν
απο Πατρα !

οι 3 πρωτοι δισκοι για μενα με αδυναμια στο superjudge,θυμαμαι οταν το ειχα ακουσει το σοκ που εφαγα!!!8O8O