Favorite street fighter character

μετα το σχετικο θρεντ για το τεκεν ωρα για το αντιστοιχο της κορυφαιας σειρας παιχνιδιων ξυλου ever!

Blanka

χαλαρα ο blanka!!!

ouaaaaaaarg!!!

Vega και akuma

Και ο άλλος ο μαύρος ο αδύνατος με τις νεκροκεφαλές. Δεν τον θυμάμαι μωρέ πως τον λένε :-k

o dhalsim ναι τα σπαει ο τυπος μετα χερια που εφταναν απο την μια ακρη της οθονης στην αλλη:pο πρωτος ηρωας που επαιξα και τερματισα το 2

Blanka ftw ρε!!

Πωπω, συγκίνηση βραδιάτικα!.. :cry: Απο τα παιχνίδια που έχουν συνδεθεί αναπόσπαστα με την παιδική μου ηλικία!

Παιχνιδάρες, απο τα επιδραστικότερα fighting games όλων των εποχών… Ε ρε πενηντάρικα που είχαν φάει τα ηλεκτρονικά θυμάμαι… Ήδη απο το αρχικό Streetfighter 2, μέχρι τα μεταγενέστερα που είχαν καλύτερα γραφικά, κινήσεις και περισσότερους χαρακτήρες, ήταν όλα κορυφή.

Αγαπημένος χαρακτήρας μάλλον ο Ryu (τελικά πως προφέρεται? Ραιού, Ριού? Εγώ πάντως μικρός τον έλεγα “Ρούι” :P)

Αλησμόνητη η σκηνή της Chun-Li στην ταινία (την anime ταινία, για να εξηγηθώ, όχι η άλλη με τους ηθοποιούς!!!).

Τέλος, ακούστε το κομμάτι που έπαιζε στην πίστα του Ken, απο το αρχικό Streetfighter 2… Το άκουγα μικρός και πωρωνόμουν, είναι γαμώ τις ροκιές! (για τις δυνατότητες της εποχής ε). 8)

Ryu και μετα Blanka!Πω πω τι μου θυμησατε τωρα…:)Παιχνιδι θρυλος ετσι;:slight_smile:

Sagat και Bison.

Ωραια πραγματα! :smiley:

Το Street Fighter II ηταν αυτο που ειχα λιωσει στο Game Boy (το πρωτο που ηταν παντοφλα εννοειται! :lol:).
Aφου μια φορα ειχα τσατιστει τοσο πολυ που ειχα χασει απο την Τσουλι που το καρφωσα μπουνια και παπαλα η οθονη… Η επισκευη εκανε 15.000, 3 χιλιαρικα λιγοτερα απο να παρω καινουργιο και στους δικους μου ειπα οτι επεσε και εσπασε. :stuck_out_tongue:
On topic: Ken and Blanca. :slight_smile:

blanka ρε φλωροι !!! :stuck_out_tongue:

To κομματάκι έσκιζε στην έκδοση της Amiga 500.

Αγαπημένοι χαρακτήρες: Ryu, Sagat (αληθεύει ότι η capcom τον εμπνεύστηκε από τον Kareem Abdul Jabbar στο Games of death του Bruce Lee???), Thunderhawk(ο ινδιάνος από το super street fighter 2) και Blanka.

Αν και παντα ημουν μεγαλος φαν του αντιπαλου δεοντος (ΜΚ) οταν επαιζα SF προτιμουσα Ryu.
Ο Blanca ρε σεις ηταν σκετο cheat.

Ryu & Chun Li χαλαρά.

ααα και πιο σπαστικός ο Guile o κάγκουρας

το μονο παιχνιδι ξυλου που μπορουσα να λιωσω…
αγαπημανοι ανετα blanca και vega…(σε πολλα street fighter 2 τον vega δεν μπορουσες να τον διαλεξεις σαν παιχτη σου…)

Το 2 ειχα στο gameboy pocket snif

Ποια ηταν ο κορασιδα που εκανε backflips γαματα? η αυτη επαιρνα η τον αλλο τον κινεζο.

[FONT=“Arial Black”][SIZE=“7”]ΧΑΝΤΟΥΚΕΝ![/SIZE][/FONT]

πω ρε τι θυμαμαι τωρα…

vega…σκοτωνα αγρια με vega :!:

KEN!!! Παρ’ότι “φλώρος με τα κόκκινα”, ήταν αλητάμπουρας και τον πηγαίναμε.

Έτσι. Απίστευτο, στο αρχικό Streetfighter πάντα! (στα Alpha το σκοτώσανε ελαφρώς)