Favourite Tom Hanks movie

Ενας απο τους ποιοτικοτερους ηθοποιους που εχει βγαλει το Hollywood,πραγματικα καθε ερμηνεια του ειναι αξιομνημονευτη…ειναι επισης ο μοναδικος ηθοποιός (αν δεν κανω λάθος) που εχει παρει 2 συνεχόμενα oscar πρωτου ανδρικου ρολου (philadelphia και forrest gump)…ποια ταινια πιστευετε ειναι η καλύτερη του?Εγώ παντως στον ναυαγό ομολογώ οτι δακρυσα ακαταπαυστα στο τελος του…

Cast Away:)

Green mile για ταινία όμως στο cast away είναι μία ταινία μόνος του…1,05 στο στοίχημα ότι στο cast away σας πήραν τα ζουμιά όταν έχασε τον wilson…

και Lock,κανει ολες της λιστας γιογιο ανετα…απο τη λιστα καμια δεν θα ελεγα πως ειναι η σουπερ ταινιαρα,μου αρεσουν ομως το catch me if you can,η καλυτερη ταινια του Σπιλμπεργκ για μενα εδω και 10χρονια κσερωγω,καθως και φορεστ-φιλαδελφια,γτ τα ειχα δει σινεμα μικρος,αναμνησεις κτλ κτλ…αλλα το road to perdition ειναι το υποτιμημενο διαμαντι στην φιλμογραφια του και γενικοτερα σαν ταινια…μεγαλη ταινια και αδικο να λειπει απο τη λιστα,οταν υπαρχει πχ το Terminal και το Κωδικας,2 απο τις χειροτερες ταινιες οχι μονο του Χανκς αλλα και των τελευταιων ετων…γενικα καλος τυπας παντως,not my thing αλλα κλαιν…

Με τιμαει που δεν το εχω δει ακομα?:?

Kαντο,πλιζ…αμα σου αρεσει και ο Χανκς ειδικα…εχει τρομερο καστ με Πωλ Νιουμαν,Ντανιελ Κρεγκ,Τζουντ Λο,Στανλεη Τουτσι,πολυ δυνατο στορυ,σκηνοθεσια/φωτογραφια/μουσικη/αναπλαση της εποχης του '20 σικαγο κτλ α-π-ι-στευ-τη απο Σαμ Μεντεσ-αμερικαν μπιουτι- και γενικα πολυ καλο γκανγστερικο φιλμ,απο τα καλυτερα τολμω να πω εδω και παρα πολλα χρονια…δες το οσο πιο συντομα!!!:D:D

Εύγε Λουπιν και γω αυτή διαλέγω αν και δεν έχω δει το Φιλαδέλφια.

Forrest Gump και Βig =D

Μάλλον ‘‘Forrest Gump’’. Αυτή η ταινία, από όποια σκοπιά και την κοιτάξεις (μουσική, δομή κλπ.), είναι απολαυστική απλά. Και ο Hanks παίζει τόσο περίεργα καλά.

Πραγματικά είναι δύσκολο poll.Όλες οι ταινίες του Tom Hanks είναι υπέροχες και είναι δύσκολο να επιλέξω κάποια.Θα πω και εγώ με δυσκολία Forrest Gump,μετά Green Mile/Saving private ryan και μετά οι υπόλοιπες…

Πραγματικά δύσκολο poll. Forrest Gump έχω δει άπειρες φορές και γενικώς είμαι πολύ συναισθηματικά δεμένη γιατί ήταν από τις πρώτες ταινίες που με πήγε η μαμά μου να δω στο σινεμά. (Μαζί με 12 monkeys :roll:)
Το road to perdition πρέπει να το ξαναδώ αν και θυμάμαι μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση. Το πράσινο μίλι μου άρεσε πολύ, από τις καλές μεταφορές βιβλίου σε ταινία, αλλά το είχα διαβάσει λιιιιίγο πριν δω την ταινία και είχα πάθει σοκ, οπότε…
Επίσης αγαπάω κάτι ταινίες που είχε κάνει πιο πιτσιρικάς, κάτι κωμωδίες που έβαζε το mega Κυριακή απόγευμα, όπως εκείνο με τους μυστήριους γείτονες.
Γενικώς συμπαθέστατη φάτσα, τρομερός ηθοποιός, από τις μεγάλες αγάπες του σινεμά.
Πσηφίζω Φόρεστ Γκαμπ και γω.

:D:D

http://www.imdb.com/title/tt0096734/

Μεγαλη παιδικη αγαπη και αναμνηση!!!

Είναι από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς.Σε όποια ταινία τον έχω δει, δεν υπάρχει περίπτωση να μην μου αρέσει, αξιόλογος όσο λίγοι.Την ταινία που είπε ο lupin την είχα δει πιο μικρός, όταν είχε σχεδόν πρωτοβγεί, και ευτυχώς που την έκανες ποστ γιατί θέλω πολύ να την ξαναδώ.

Από αυτές του πολλ θα διαλέξω Forrest Gump.:Ήταν η πρώτη ταινία του και η αγαπημένη μου.


Now playing: Anorimoi - Kala na patheis
via FoxyTunes

Ο Τομ Χανκς ειναι λατρεια!Και οποιος πει κακο λογο, τον καταριεμαι. :stuck_out_tongue:
Αγαπημενη μου ταινια με Χανκς ειναι φορεστ γκαμπ.Ακολουθουν ο ναυαγος, εχετε μηνυμα στον υπολογιστη σας και πρασινο μιλι.Αλλα οπου και να παιξει ειναι απλα Θεος.Τι να λεμε τωρα;Και ο κωδικας ντα βιντσι δε μ’αρεσε αλλα πιστευω την εσωσε αυτος.τς τς :stuck_out_tongue:

ηθοποιαρα!
δυσκολη επιλογη η καλυτερη ταινια του.

Φόρεστ Γκαμπ από μένα και θα συμφωνήσω ότι το Road to Perdition θα πρεπε να είναι στις επιλογές.
Στη θέση του Terminal ή του Ladykillers

Saving private Ryan…αν και δυσκολευτηκα μαζι με το forest gump

Δύσκολο να επιλέξω μόνο μια.
Θα πω το Δε γκριν Μάιλ.

Nταξει ο τυπος έχει παίξει σε κορυφαίες ταινίες Forrest Gump, Green Mile, Φιλαδελφεια, Saving Private Ryan κ.λπ αλλα επίσης είναι πολύ ευχάριστα και τα ρομαντικο-αισθηματικά τύπου Τερμιναλ, Αγρυπνος στο Σηατλ. Οντως πολύ καλή ταινία το Road to Perdition, αλλα η πιο ευχάριστη εκπληξη ήταν σίγουρα το Catch Me If You Can κυριως απο πλευράς του Ντικαπριο.

Θα σταθω όμως σε μια απο της κορυφαίες ταινίες του τύπου “Σαχλοκομωδία” και μιλάω φυσικά για το Παρτυ Εργένηδων, αλλα θα σημειώσω επισης και μια ταινία με το Μπρους Γουίλις που είχα δει προ πολλών ετων που νομίζω λεγόταν Η Απατηλή λάμψη της ματαιοδοξίας και θυμάμαι ότι την είχα βρει εξαιρετική. Δεν ξέρω αν την έβλέπα τωρα αν θα είχα την ίδια γνώμη βέβαια…

ωχ δύσκολο αυτό…πιστεύω ότι εκεί που τα σπάει ερμηνευτικά είναι χαλαρά το Cast Away και το Forest Gump αλλα η ταινία του που έχω δει περισσότερες φορες από επιλογή είναι το Terminal οποτε λέω αυτό…