Favourite Vampire movie-the anti-twilight-sparkling gay vampire thread

Βασικά λάθος χαρακτηρισμός το “μαλακία” αλλα δεν είναι κ καμιά σοβαρή ταινία ούτε ερμηνείες έχει ούτε καμιά αϊκόνικ σκηνή ούτε τίποτα

ε, δεν πήγαινε για να σε συγκινήσει εδώ που τα λέμε για να θέλει ερμηνείες :stuck_out_tongue:

είχα ξεχάσει την δίψα! κατεβαίνει.

Ναι ρε παιδί μου αλλά τελικά δεν σου μένει κ τίποτα από την ταινία.

ΟΚ, εκτός από τη Σάλμα 8)

πολυ καλο το θρεντ και προτεινετε και πολυ ωραιες ταινιες!
εγω προσφατα ειδα το Let the right one in(και μαρεσε παρα πολυ!
πολυ σωστη η αποψη καπιου που ειπε οτι αυτη η ταινια ειναι οπως ακριβως θα ηθελαν αυτοι απο το twilight να κανουν την δικια τους)εχω επισης δει και αλλες τρεις απο το πολλ!οπως και να χει ευκαιρια να δουμε και τις υπολοιπες που προτεινονται!

Let the right one in,lost boys, from dusk till dawn και μια κωμωδια για να αλλαξουμε κλιμα lesbian vampire movies :wink:

απο την ίδια ταινία…

:drunk:

H “Δίψα” του Τσαν Γουκ Παρκ χώνει απίστευτα ασχημα, όσοι δεν την έχετε δει κάντε το χτες: http://www.youtube.com/watch?v=ksHBkbERaJI

To θέμα μ’αυτές τις ταινίες είναι ότι έχουν βγεί πλέον πάρα πολλές και οι περισσότερες είναι μάπες, και φυσικά κάπου κούρασε κι ο μύθος. Απ’τα πιο διάσημα που λείπουν απ’το poll είναι και το Underworld.

ήμουν μεταξύ Thirst και Let the right one in κι εγώ, αλλά αφού υπάρχει μόνο το δεύτερο αυτό θα ψηφίσω. Επίσης και το Interview with a vampire ήταν πολύ αξιόλογο και το Bram Stoker?s Dracula! Έχω δεί και τα Near Dark και Lost Boys αλλά είναι παλιά και δε τίθεται θέμα σύγκρισης, άλλη εποχή τότε, άλλο επίπεδο.

Τι ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ που στη λίστα υπάρχει το Vampyros Lesbos!..

Τέρμα 80’s καλτίλα - παχύρρευστο αίμα πουμαρό, wannabe kinky μονόπλανα με ζώα, κιτς βίλες, λεσβογκόμενες με κωλάρες. Αχου τι μου θυμίσατε, να στε καλά

Το fearless vampire killers πρέπει να είναι η άκαφρη βερσιόν του Lesbian Vampire Killers. Όπως και τα Dawn of the Dead/ Son of the Dead

Μονο 2 ψηφους μαζι με την δικια μου το nosferatu? Seriously? :frowning:
From Dusk till Dawn και Lost Boys επισης
Τη διψα θα την δω παραυτα εχω ακουσει τα καλυτερα

και σε πιο καλτ:

Μπά, το έχω δεί και το Vampires του Carpenter, και το From Dusk till Dawn με τον Clooney (μόνο το πρώτο όμως), αλλά δε φτάνουν ούτε τα Interview with a vampire και Bram Stoker?s Dracula που ανέφερα, ούτε φυσικά το Thirst και το Let the right one in! Στο τελευταίο μιλάμε πάντα για την αυθεντική σουηδική version, κι όχι την αμερικλάνικη επανέκδοση…