FEAR FACTORY - Mechanize (2010)

~bump~

γιατί είναι δισκάρα.

είναι δισκάρα ναι.

http://crackhitler.com/?page=lovebuzz&id=47

Συνέντευξη του Μπελ στο κρακχίτλερ

Τι συγκροτήματα ακούς τελευταία. Υπάρχει κάποιο το οποίο θα πρέπει να ακούσουμε;
Υπάρχει μία μπάντα από την Ολλανδία που λέγεται The Devils Blood, είναι αρκετά καλοί. Τελευταία ακούω πιο κλασσικές μπάντες όπως οι Young Gods και οι Ministry. Επίσης η επανένωση των Godflesh πιστεύω θα είναι θεαματική.

:vibrate::vibrate::vibrate::vibrate::vibrate:

κι ένα update σχετικά με τα σάιτς τους για να μην μπερδευόμεθα.

Τα παλιά “επίσημα” σάιτς


&

Τα διαχειριζόταν ο Wolbers και έχουν σαν νέα κυκλοφορία το άλμπουμ των Arkaea #-o

οπότε για ενημέρωση σχετικά με την μπάντα, ψαχνόμαστε εδώ:

http://fearfactorymusic.com/
&

Ντάξει, μύλος η κατάσταση αλλά ένιγουέη.

Ο δισκος θυμιζει παλιους καλους Fear Factory…επρεπε να το κυκλοφορησουν μετα το digimortal…αλλα καλλιο αργα παρα ποτέ…ο Bell συνεχιζεi να δινει ρεσιταλ στα φωνητικά,ο Hoglan παιζει σαν να μην υπαρχει αυριο (οχι πως περιμεναμε κατι χειροτερο δλδ) και ο Cazares δινει ρεστα στην κιθάρα επαναφεροντας τα κλασικα κοφτα και groovy riff για τα οποια τοσο τους αγαπήσαμε…

καλη παραγωγη

φοβερο riffing

καλη επιστροφη

αδημονω να βγει demanufacture 2 δεν θα γ@!!@!ε ως ιδεα?

μπα, δες όλα τα αντίστοιχα παραδείγματα από άλλες δισκάρες. άλλωστε, δε νομίζω ότι έχει και νόημα να βγει νο2, μια χαρά ήταν το τελευταίο τους.

Τόσο καιρό μετά, και αφού τους είδαμε και λάιβ, ποιά η συνολική γνώμη λοιπόν?

Εγώ νομίζω πως πρόκειται για έναν πάρα πολύ καλό δίσκο, επιστροφή στο προσκήνιο κι έτσι, θα τους γνωρίσει και σε νεότερους οπαδούς και θα φέρει κόσμο εδώ κοντά, αλλά δεν είναι με τίποτα κρίσιμος δίσκος, από αυτούς που θέτουν νέα στάνταρντ δηλαδή.

Πολύ καλός δίσκος πάντως.

Archetype > Mechanize.

Discuss.

Angmar = Νορντιν Βόουτερ.

Lock.

ε ναι :lol:

Γιατι μωρε. Σοβαρα το ρωταω.

Η εντυπωση μου ειναι πως περαν του ομωνυμου, του Drones και κανα δυο αλλων, το Archetype παρολο που ναι μπομπα, μου φαινεται λιγο κατωτερο ως συνολο σε σχεση με το τελευταιο. Αυτο που λειπει απ το τελευταιο βεβαια ειναι τα χιτακια, οποτε.

προσωπικα ποτε δεν ημουν fan του archetype
το mechanize μου φαινεται πολυ πιο δεμενο σαν συνολο, archetype πχ βεβαια δεν εχει, αλλα και παλι

Ad nauseam ανάπτυξη του θέματος εδώ.

καλα το cyberwaste δεν συγκινει κανεναν και δεν βλεπω να το αναφερει κανεις???

προσωπικα το θεωρω ως το καλυτερο κομματι απο τα 3 τελευταια αλμπουμς

θυμαμαι οταν το πρωτακουσα
εχωντας σχεδον ξεγραψει τους ff καθως ειχαν αποχωρησει ο cazares και ο christian

και επαθα μουνοπλακα
δεν πιστευα οτι ειχανε γραψει τετοιο κομματι

NOTHING
YOU SAY
MATTERS
TO US
FUUUUUUUUUUUUUUUCK
YOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUUUUU

???

ελααααα

νταξ
καναμε ενα λαθακι

σκετο cazares

ok?

Ωραία ανάπτυξη (χαρά στο κουράγιο σου δηλαδή), αν και διαφωνούμε περί Mechanize.

Καμία σχέση με ‘κουράγιο’. Ουσιαστικά είναι ρίβιου/παρουσίαση σχήματος/προτεινόμενη δισκογραφία ιν δε μιξ και με αφορμή την συναυλία. Πήγες; Πως θα σου φαινόταν εάν αντί για κομμάτια του Μέκαναηζ έπαιζαν ολόκληρο το Demanufacture; Γιατί κάτι τέτοιο έχουν κατά νου και είναι σχεδόν βέβαιο πως θα ξαναέλθουν. Θα δυσαρεστηθείς τότε επειδή θα ακούσεις μόνο ένα-δύο κομμάτια από το τελευταίο τους; Δεν νομίζω. Και καταλήγοντας, θα πρότεινες σε έναν νεότερο ακροατή το Μέκαναηζ για να γνωρίσει το συγκρότημα;!

Είχαμε πρωτότυπο, είχαμε και αρχέτυπο, τώρα έχουμε και κακέκτυπο.:stuck_out_tongue:

προσωπικα δεν ειχα προβλημα να μην ακουσω κανα κομματι τους απο το τελευταιο
αντε πες το final exit και λιγο το fear campaign

επισης συμφωνω με το κειμενο στο λινκ
οτι το mechanize θυμιζει αρκετα τους divine heresy

και επισης ναι
θα γουσταρα να ακουσω κομματια απο το archetype
ιδιαιτερα αυτο το γαμημενο cyberwaste!!!

Τρομερό album. Δεν βαριέμαι να το ακούω. Πάρτε και ένα poll, για το αγαπημένο του δίσκου. Όσοι δεν έχετε ακούσει το album, να το βάλετε στη λίστα, πρώτο πρώτο. Αξίζει.