Fear Factory - The Industrialist (2012)

Στις τις 5 Ιουνίου είναι προγραμματισμένη η κυκλοφορία του νέου άλμπουμ των Fear Factory από την Candlelight Records.
Πρόκειται για concept άλμπουμ.

tracklist
01 ? ?The Industrialist?
02 ? ?Recharger?
03 ? ?New Messiah?
04 ? ?God Eater?
05 ? ?Depraved Mind Murder?
06 ? ?Virus Of Faith?
07 ? ?Difference Engine?
08 ? ?Dissemble?
09 ? ?Religion Is Flawed Because Man Is Flawed?
10 ? ?Human Augmentation?
11 ? ?Blush Response (Difference Engine)? (deluxe digi-book edition only)
12 ? ?Landfill? (deluxe digi-book edition only

Εχω πορωθει ΑΣΚΗΜΑ!!! Μετα την τρελα που χα φαει με το demanufacture (ψαχνω απεγνωσμενα t-shirt) τους παω με τα 1000.Αναμενω αγριεμενο,αληθινο industrial!!

Εμπνευσμένος τίτλος! :stuck_out_tongue:

Το πρώτο single, Recharger

http://www.youtube.com/watch?v=05M7qwXZyDo&feature=relmfu

τα σπαει!!!

Το προηγούμενο ήταν πολύ καλό δισκάκι! Αυτό το κομμάτι δείχνει ότι υπάρχει συνέχεια!

To Mechanize είναι δίσκαρος, αρκετά ενδιαφέρον comeback με εντονότατες αλα Demanufacture φόρμες, ιδίως μετά από μια παπαριά σαν το Transgression και το σήριαλ με τα μέλη που ήταν για γέλια. Ε, ήταν και η επική εμφάνιση στο gagarin βέβαια.

Το κομμάτι χμ, οκ, στα γνωστά πρότυπα, αλλά παραείναι κοινότυπο και προβλέψιμο.

Το κομμάτι είναι μια απελπισία και μισή. :!:

“Κυκλοφόρησε” στο ίντερνετ για όποιον ενδιαφέρεται και κυκλοφόρησε και στα δισκάδικα σήμερα.

Πολύ καλό για μένα.

Με 2 ακροάσεις, μπορώ να πω ότι είναι πιο κοντά στο Demanufacture απ’ οποιοδήποτε άλλο, αλλά δεν φτάνει την ποιότητά του.

Δισκάρα. Μου άρεσει πιο πολύ από το Mechanize.

Γιατί θάφτηκε τούτο;

Δεν έχω κάνει και διδακτορικό στους Fear Factory, μόνο το “Demanufucture” έχω ακούσει εκατοντάδες φορές. Και τον προκάτοχο του καινούργιο δίσκου.
Είναι πολύ καλό ρε. Το ομώνυμο είναι ιδανικότατο ξεκίνημα, κομματάρα. Το Recharger το βρήκα πολύ καλό προσωπικά, το New Messiah τυπικό, το God Eater διαφορετικό αλλά ενδιαφέρον, Depraved Mind Murder κομματάρα, το Virus Of Faith αδιάφορο, το Difference Engine σου τινάζει τα μυαλά με το απίστευτο μπάσιμό του (Ministry-ίζει λίγο), και τέλος το Disassemble είναι το καλύτερο κομμάτι του δίσκου.
Τα τελευταία 2 instrumental είναι για την σκατοψυχία της ατμόσφαιρας και έτσι.

Δεν άλλαξε την ζωή μου, αλλά θα τον ακούω. Στις καλύτερες κυκλοφορίες παίρνει θέση σίγουρα.

A ναι ρε, επίσης…Πως γίνεται να έχεις drum machine όταν είχες πριν ίδια σε ανθρώπινη μορφή; Πως γίνεται να αφήνεις να φύγει ο Hoglan?