Fear Factory

Πρόσθεσα και 1 pool για όποιον θέλει να ψηφίσει.
Βασικά καλύτερα ψηφίστε αυό που σας αρέσει πιο πολύ,όχι το και καλά αντικειμενικά καλύτερο.

Εγώ πάλι πιστεύω πως με το Archetype έκαναν τρελό και 100% επιτυχημένο comeback και κάθε άλλο παρά ξεπερασμένοι είναι, ειδικά με το έντονο industrial ύφος (το οποίο ανέκαθεν το είχαν πλην του 1ου τους album) που έδωσαν στο Archetype.

Ναί,αλλά η αμέσως επόμενη προσπάθεια απέτυχε 100%,και το λέω μετά από πάνω από 1 χρόνο προσπάθειας να το κάνω να μου αρέσει.

νταξει DEMANUFACTURE.σπερνει απλα,γκρεμιζει σπιτια.τι να πρωτοπει κανεις για αυτο το αλμπουμ.
οκ,προυπηρχαν μπαντες που ασχοληθηκαν με αυτον το ηχο,αλλα ειχανε και οι fear factory την πρωτοτυπια τους.η οποια ητανε οτι προερχονταν απο τον death metal ηχο και του προσθεσανε ολα αυτα τα industrial στοιχεια.οπωτε απεκτησε φοβερο ογκο και δυναμη,και επισης το καταπληκτικο ψυχρο παιξιμο του Cazares στην κιθαρα οπως και το φοβερο rythm section.
και γω θυμαμαι τους ανακαλυψα απο το headbanger’s ball που χε ενα studio report απο το demanufacture!
οντως το archetype ηταν φοβερο comeback,ιδιαιτερα το cyberwaste με το πορωτικο nothing you say matter’s to us-fuck you!!! ειναι ολα τα λεφτα.το τελευταιο τους οντως πολυ μετριο.μ’αρεσε πολυ μοναχα το bonus track Empire.
αυτα ελπιζουμε να τους δουμε και αυτους καποια μερα.

αααα και σε οσους εχει λειψει ο cazares τσεκαρετε τη νεα του μπαντα Divine Heresy.

Έχει κανείς νέα τους?Ξέρει αν ετοιμάζουν νέο δίσκο ή όχι?

Και μια απορία:γιατί τόση αντιπάθεια για το Digimortal?

Α, δεν ξερεις γιατι?

Το ειχε βαλει “δισκο του μηνα” το Hammer οταν ειχε κυκλοφορησει και, ως γνωστον, ο “ψαγμενος” μεταλλας παντα βριζει του δισκους και τα συγκροτηματα που προωθει το Hammer.

YΓ. 1: Δε λεω, εχει βαλει και το Hammer κατι τεραστιες πατατες για δισκους του μηνα. Αλλα απο το σημειο αυτο μεχρι του να απορριπτουμε ασυζητητι κατι “επειδη το ζμπρωχνει το Hammer” απεχει αρκετα…

ΥΓ. 2: Το Digimortal ειναι παρα πολυ καλος δισκος.

O yes! ο κρισπ εχει απολυτο δικιο.Το Digimortal μου αρεσε και εμενα παρα πολυ.

εμένα πάντως το Digimortal είναι το αγαπημένο μου album των Fear Factory άσχετα αν κατά γενική ομολογία αυτό που κάνει τη διαφορά στη δισκογραφία τους από άποψη επιρροής, προωτοτυπίας κλπ είναι το Demanufacture (btw πολύ όμορφη η επετειακή έκδοση της RR με το Remanufacture).

ChrisP, κάτι μου λέει ότι με είχες στο μυαλό σου. Από την άλλη να σου πω, το Metal Hammer σε μετέπειτα αναφορά του στο συγκρότημα ανέφερε ως μέτριο δίσκο το Digimortal. Άγνωσται αι βουλαί…

Διαφορετικός συντάκτης:wink:

Ok,καλός δίσκος το Digimortal σε γενικές γραμμές αλλά πιστεύω οτι οι Fear Factory είχαν την (ατυχία) να κυκλοφορήσουν τον δισκο αναφορά τους πολύ νωρίτερα…

Για ποιο λόγο είναι αυτό ατυχία?Αν δεν το είχανε κάνει τότε πολύ πιθανό να τους προλάβενε κάποιος άλλος και να μην γινόντουσαν τόσο μεγάλοι και επιδραστικοί όσο θεωρούνται τώρα.

μιας και επανηλθε το τοπικ
δισκαρα το demanufacture!!! :stuck_out_tongue: :smiley:

επιμενω να τσεκαρετε τους divine heresy του cazares
nothing new αλλα λειτουργει ως νολσταγικο παυσιπονο!!
στα λαιβ τους παιζουν και το replica!!

Eυτυχώς γλύτωσα το μαστίγωμα απο panagioti κ davidian…Μόνο το demanufacture ξέρω απο δαυτους κ δε μου πολυαρεσει κιόλας …κ τωρα μαστιγώστε με…:-s

Are u sure?

:lol: :stuck_out_tongue:

εεεε…Νοp!!!:roll:

so what?

όταν βγάζεις δίσκο του μήνα, καλύτερα της 5ετίας, της 10ετίας, της 20ετίας, τα album που largel than life, bigger than Sofo, heavier than ronaldo and friends και κάθε φορά το μόνο που υπάρχει πάντα είναι το Ad Astra δε θεωρώ πως είναι και τόσο θέμα συντάκτη.

Anyway, εγώ βλέπω κοντά την επιστροφή του Cazeres πάντως. Μπορεί το Archetype να πήγε ανέλπιστα καλά (άξια), αλλά το Transgression μάλλον απαγοήτευσε και οι Divine Heresy δεν έκαναν τόσο καλές πωλήσεις, οπότε αν το επόμενο FF album δεν πείσει, τα βλέπω όλα εύκολα…

Βασικά δεν θα ήθελα να γίνει καθόλου αυτό,βλέπεις είμαι εντελώς κατά των reunions και πάντα θάβω μπάντες που κάνουν τέτοια.Οπότε αν γίνει κάτι τέτοιο και στην αγαπημένη μου μπάντα,μαμησέ τα:(

Εδτι΅΄οποιος μαστιγώσει τη Lunatic,θα 'χει να κάνει μαζί μου :stuck_out_tongue:

Αμα το κοριτσι γουσταρει μαστιγωμα εσενα τι λογος σου πεφτει?

Μμμμμ kinky sex με soundtrack Demanufacture δεν ακουγεται ασχημο, καθολου ασχημο! :lol: