Feel the H.E.A.T

Ξεθαβω και…
Fill your head with rock!!

Track που συμπεριλήφθηκε μόνο στο free cd που δόθηκε σε όσους πήραν 4μερο εισητήριο για sweden…τι να λέμε τώρα…

Η.Ε.Α.Τ

ψοφάω για H.e.a.t.
μπαντάρα!

Ας το ξαναβγάλω απ’τα έγκατα μιας και οι αγαπημένοι μου Σουηδοί έχουν μπει κανονικά πλέον στο studio και το 2010 θα έχουμε καινούριο album

:band:

Videakia απ τις ηχογραφήσεις just to pass the time


επιτέλους!

Nαι!Πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος…:stuck_out_tongue:

2 χρόνια! 2008-2010 :smiley:

Το 2008 είχαμε υλικό ν ασχολούμαστε,το 2009 ήταν άδειο…so 1 χρόνος καλά τα λέω:p

μην μου χαλάς τη θεωρία :stuck_out_tongue:

Τους είδα στο FIREFEST και ήταν πολύ καλοί.Τους περίμενα καλύτερους…αλλά OK.

Ανέβασα και κανα-δυο βιντεακια utube.Eίπαμε.Τίποτα breathtaking.

Ακόμα έχουν μέλλον για να τους αποκαλέσει κανείς “breathtaking” live,ισχύει αυτό…Τo ίδιo και στο Sweden Rock.
Eπίσης να κάνω μια παρατήρηση,ότι για κάποιο ανεξήγητο λόγο πάνω απ τους μισούς που έχουν ποστάρει στο εν λόγω thread έχουν δει τους H.E.A.T live…Λίγος σεβασμός επιτέλους στον καθηλωμένο εν Ελλαδι λαό:(

Χαχαχαχα.Όντως είμαστε κάπως προνομιούχοι που μπορέσαμε να πάμε FIREFEST.Μη νομίζεις και γω πρώτη φορά αξιώθηκα.

Πάντως, είμαι από αυτούς που πέρσι παραμίλησε με το εκπληκτικό άλμπουμ τους και ήταν από τις πιο πολυαναμενόμενες εμφανίσεις στο φετινό φεστιβάλ.Δε λέω ότι δεν ήταν καλοί απλά τους περίμενα καλύτερους.Περίμενα να είναι το highlight του 2ημέρου αυτοί και ήταν άλλοι…

Πολύ μπουκωμένος και ψιλοκαμμένος ήχος και κάποια φαλτσάκια στη φωνή.

Ωστόσο, ο Dalone είναι εκπληκτικός παιχταράς.

River’s fan speaking!:stuck_out_tongue:
Ο Κenny να πω την αλήθεια νομίζω πως σε στιγμές είναι λίγο αταίριαστος…Στην όλη μπάντα δλδ αν και έχει καλή φωνή…απλά ίσως να γινόταν και καλύτερα.

Απορία:τελικά ποιοι ήταν το hilight του διημέρου?

O Rivers μπορεί να σ 'αρέσει σαν άντρας.Δεν έχω άποψη.

Ο καπελάκιας όμως είναι άστα να πάνε.Σπάνια βλέπεις σε τέτοιες ηλικίες παιχταρά με καταπληκτικό ήχο, ακρίβεια χειρουργική και συγκρατημένο καθότι αποφεύγει εκ πεποιθήσεως τα μακρόσυρτα σόλο.

Ο Kenny πραγματικά είναι από τα μεγαλύτερα ταλέντα στη φωνή αυτή τη στιγμή παγκοσμίως.Τον έχω δει να λέει και να κάνει παπάδες σε άλλα ερασιτεχνικά βίντεο στο youtube.Εκείνο το βράδυ δυστυχώς ήταν άρρωστος από κρύωμα(αν δεις το βιντεάκι του Cry, το ανακοινώνει στον κόσμο)και ίσως γι αυτό να είχε κάποιες αδύναμες στιγμές.Σε κάθε περίπτωση τον θεωρώ μεγάλο κεφάλαιο για τα επόμενα χρόνια.

Τώρα σχετικά με το highlight.Ένα θα σου πω: Γαμήλια σουίτα ήτοι Honeymoon Suite!!

Να σου πω την αμαρτία ήταν η μπάντα που έχω ασχοληθεί λιγότερο από όλες του φεστιβάλ και μου έβγαλαν τα μάτια και τ’αφτιά! Πριν το φεστιβάλ ήξερα μόλις πέντε έξι τραγούδια τους, τα χιτ.Κάτι Miami Vice soundtracks, το Bad Attitude & το Love Changes Everything.Θεώρησα λοιπόν σαν καλός λαλάκας πως την ώρα του διαλείμματος και με τη λογική ‘ας χάσω και λίγο από την αρχή τους’ να πάω για μπιφτεκούμπες σε παραδιπλανή pub.

Επιστρέφοντας και μπαίνοντας στο ROCK CITY μου έφυγαν τα κακά!!! Δεν έχω ακούσει καλύτερο ήχο να βγαίνει από live μπάντα ουδέποτε στη ζωή μου! Άνετα θεωρούσες πως παίζει CD από πίσω.Σημειωτέον ότι γενικά ο ήχος είναι επιστήμη στα live στη Γηραιά Αλβιόνα αλλά αυτοί οι Καναδοί ήταν απλά διαστημικοί!

Χωρίς λόγια πάρε μία γεύση.Δες τι έγραψε η φτηνοκαμερούλα μου η KODAK.

Έτσι για να καταλάβεις τι σου λέω…

Από κει και πέρα εκπληκτικοί ήταν οι White Sister, οι Romeo’s Daughter, oi Airrace, πολύ καλοί και οι FM

Μεγάλες απογοητεύσεις οι CRown Of Thorns(α αραπάκος έχει χάσει τελείως την πάλαι ποτέ φωνάρα του και ήταν αλλού γι’αλλού απ’αρχή μέχρι τέλους) και οι Poodles που ο μοναδικός κιθαρίστας τους ήταν για γέλια.Κουλός.

Όμορφα!Το μόνο που με παραξένεψε είναι αυτό που είπες για τους Poodles…Απογοήτευση λογικά

Πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω πως στη θέση του τρομερού Pontus που ξέρουμε από τους Talisman πήραν αυτόν τον κουλό ονόματι Henrik Bergqvist…Όλα τα σηκώματα φάλτσα, μηδαμινό έως ανύπαρκτο delay και πολλά, πάααααρα πολλά λάθη! Ήχος μέτριος.

Γενικά περίμενα Poodles, HEAT και Crown Of Thorns περισσότερο και αυτοί κινήθηκαν σε πολύ ρηχά νερά.

Εγω παλι θεωρω highlight της βραδιας τους Romeo’s Daughter, απλα απιστευτο live για 16 χρονια που ειχαν να παιξουν, με διαφορα ο καλυτερος ηχος:wink:
Μετα ακολουθουν οι Treat, Heat, FM και οι υπολοιποι…

Φίλε ο ήχος των γαμήλιων ήταν μακράν ό,τι καλύτερο έχω ακούσει ποτε.Οι Ρωμαίοι είχαν καλό ήχο κι αυτοί αλλά καμία σχέση.Έχω βιντεάκια κι από αυτούς.Αν θες μπες και σύγκρινε αν και νομίζω πως οποιαδήποτε σύγκριση είναι ανώφελη μπροστά στο εμφανέστατο αποτέλεσμα…

Κοιτα, απο ερασιτεχνικα video δε μπορεις να κρινεις ποιος εχει το καλυτερο ηχο, εγω κρινω συμφωνα με αυτα που ακουσα εκει και στο κατω κατω δεν εχει και καποιο νοημα αυτο, για μενα highlight ηταν οι Rome’s daughter (και οι HEAT αν και δεν ειχαν τον καλυτερο ηχο σε σχεση με τις αλλες μπαντες που αρεσαν αρκετα σαν σκηνικη παρουσια) και για σενα oι Honeymoon Suite, ο καθενας με την γνωμη του και τα γουστα του. Το σημαντικοτερο ολων ειναι οτι περασαμε ωραια και του χρονου παλι εκει θα ειμαστε αν κλεισουν τα ονομα τα που ακουγονται (Alias, Unruly Child με Marcie Free…):wink:

Σίγουρα ο καθένας έχει τη γνώμη και άποψή του και επίσης φυσικά δεν είναι πειστήριο το βίντεο από μια ερασιτεχνική ψηφιακή φωτογραφική.Όταν όμως μιλάμε για βίντεο τραβηγμένα από την ίδια συσκευή, τότε νομίζω αλλάζει το πράμα…

Όπως και να χει, περάσαμε καλά.

Tυχεροί και οι δύο για όσα είδατε!Unruly Child πάντως θα κυκλοφορήσει καινούριο υλικό…οπότε πάρα πολύ πιθανό να έχουμε και κάποια Live