Μουσικά Κύματα Festival (23/07 Νέα Μάκρη)

Το χαλασμένο μου ρουτερ και η άτιμη φορθνετ δε με αφήνουν να μπω και να αποθεώσω όπως πρέπει. Οπότε μέχρι να μπορέσω να συνδεθώ από το σπίτι.

Ας μιλήσουμε σοβαρά και ας το ξεκαθαρίσουμε - Let’s get this straight, που λένε και οι Ι Want You Dead.

[B]Στα Μουσικά Κύματα επιβεβαιώθηκε πως έχουμε τις καλύτερες μπάντες και κατεπέκταση το καλύτερο underground στην Ευρώπη και μόνο η Αμερική μας κοντράρει.[/B] Όλα τ΄άλλα είναι για κατανάλωση.

Στις 3 μεσαίες μπάντες U217, SoN, Sarabande, έζησα την απόλυτη ονείρωξη, θα κάνω ένα πιο αναλυτικό ριπόρτ αργότερα, προς το παρόν είναι Τετάρτη και ακόμα πονά ο σβέρκος μου. Αυτό τα λέει όλα.

Χίλια μπράβο σε Μάνθο και Μάνο.

Παρομοιο προβλημα με red rum δεν μου επετρεπε να αποθεωσω

Πρωτα απολα [B]SUN OF NOTHING ΡΕ ΑΠΙΣΤΟΙ!![/B]

Κατα ταλλα universe γαμω(τι φωναρα ρε φιλε),sarabante mpunk κ ξυλο , planet of zeus πολυ ορεξατοι και οτι επρεπε για κλεισιμο του fest, inveracity ψιλοαδιαφοροι αλλα το χαμο τους απο κατω τον κανανε,raw in sect και aherusia δεν με ενθουσιασαν

Λοιπόν πάμε ένα μίνι ριπορτ.

Φτάνοντας στο χώρο κατά τις 6:30 συνειδητοποιώ πως εκτός από Unmasking έχουμε χάσει και Lunatic Medlar. Αυτό είναι ξενέρα, αλλά τι να κάνεις…
[B]
Αherusia. [/B]Το απόλυτο μπλακ μέταλ πεντοζάλι. Δε μου άρεσαν αλλά γι΄αυτό που κάνουν Οκ, είναι πρωτότυποι. Στήσιμο φουλ παραδοσιακό, συντονισμένο χεντμπάνγκι κλπ. Μου φάνηκε πως όλη την ώρα έπαιζαν το ίδιο τραγούδι.

[B]Raw In Sect.[/B] Γενικά καλή μπάντα με πολύ καλό ντραμερ, μου χαν πει να τον προσέξω, και πράγματι είναι αρκετά καλός. Μουσικά κατά την ταπεινή μου γνώμη αν αφήσουν στην άκρη τους Machine Head και αποκτήσουν περισσότερο χαρακτήρα θα βελτιωθούν αρκετά. Ωραία η διασκευή στο Territory.

[B]Universe217. [/B]Eμφάνιση βγαλμένη από όνειρο. Τέλειο setlist (που πλέον κοσμεί τον τοίχο μου) , όλοι άψογοι στην απόδοση. Σε κάποια φάση η Τάνια τρελάθηκε και έβγαλε κάτι υπεραπίστευτες κραυγές. Το 66 αλλαγμένο τόσο που σχεδόν δεν το αναγνώρισα, αλλά το ευχαριστήθηκα υπερβολικά γιατί είχαν να το παίξουν απ΄ τη Μύγα πέρσι. Καπάκια Never και αρχίζω να σβήνω. Ζητάμε Nothing και μας το πετάνε στα μούτρα, και πλέον μιλάμε για το απόλυτο συναισθηματικό κουρέλιασμα. Ευτυχώς σταμάτησαν γιατί αν έπαιζαν κι άλλο θα με έπαιρναν τα δάκρυα. Σας αγαπώ.

[I]Ιnsane
Electrified
Enter
66 (sixtysix)
Never
Nothing
[/I][B]
Sun of Nothing.[/B] Tεράστιο live πάνω στο σούρουπο. Ξεκίνημα με το θεόρατο Drowned Out, συνέχεια με Hollow-Catharsis (δε θυμάμαι σειρά), και πόρωση με Impact. Κλείνοντας με το Unreached Soul συνειδητοποίησα πως η μπάντα έχει το απίστευτο δέσιμο, είναι όλοι άψογοι και πως τους είδαμε στην καλύτερη φάση μετά το τουρ. Αν ήταν και λίγο πιο μπροστά οι κιθάρες θα ταξιδεύαμε κιάλλο. Πάρα πάρα πολλά μπράβο.

[B]Sarabante. [/B]Εδώ τα λόγια περιττεύουν. Απλά εντυπωσιακοί, οι κιθάρες πήραν φωτιά αλλά κανείς δεν κουνιόταν. Αφού (κακώς) την έλεγα σε όλο τον κόσμο, όπως είπε κι ο brein.ded ανοίξαμε τα πιτ, γιατί αυτοί οι ύμνοι θέλουν ζωντάνια (για να μην πω ΜΟΝΟ ΞΥΛΟ). Ζήταγα το Those That Break, Those That Hold μετά το δεύτερο κομμάτι και μου το πέταξαν στα μούτρα για κλείσιμο. Εκεί έχασα τον έλεγχο και αφού δεν ξεβιδώθηκε το κεφάλι μου, πάλι καλά.

[B]Ιnveracity.[/B] Ήχος βγαλμένος από το Μorrisound, δυνατά τραγούδια, αλλά εμένα δε με εντυπωσίασαν, δεν είναι και η κούπα του τσαγιού μου. Έπαιξαν άκρως πορωτικά πάντως.

[B]Planet of Zeus.[/B] Οι Ροκ σταρς της βραδιάς/σκηνής, σε ένα πολύ δυνατό performance, εντυπωσίασαν τα περίπου 700 άτομα που είχαν μαζευτεί. Ωραία τραγούδια, χάζεψα από τις εξέδρες και η βραδιά έκλεισε χαλαρά.

Γενικώς απίστευτη διοργάνωση και event. Περιμένω το επόμενο, και δεν είναι τυχαίο που γίνεται τόσα χρόνια. Βάλτε τα γυαλιά στους γνωστούς διοργανωτές.

Τσιρς σε όλη τη φορουμοπαρέα, ραντεβού από Σεπτέμβρη στα ελληνικά λάιβ.

Άλλο ένα νοσταλγικό bump…

Πόσο γαμάτα που περάσαμε ! Θα ήθελα να κάνω ένα rewind πίσω σε εκείνη τη βραδιά.
Μουσικά Κύματα ftw !

Βασικά θέλω να ξαναδω SoN. Λίαν συντόμως.

[SPOILER]Μια μικρή διόρθωση στο σετ των U217.
Το “Enter” δεν το παίξανε. Το ένα, καινούργιο τραγούδι που ακούσαμε ήταν το “Electrified” απ’ό,τι μου είπανε.[/SPOILER]

To set που έχω κορνίζα στο δωμάτιό μου λέει Enter πάντως. :stuck_out_tongue:

Ναι, θυμάμαι, το είχα δει κι εγώ…:stuck_out_tongue:

Από τη μπάντα μου το είπανε όταν τους ρώτησα.

[SPOILER]Το κορνίζωσες ρε αθεράπευτε φανμπόυ? =p[/SPOILER]

Για όσους νοστάλγησαν ήδη.[B]

Sarabante:
[/B]
[U]Τhose that break, those that hold[/U] (με δώρο συνθηματάκι στο τέλος από επιφανή φορουμίτη :lol:)

[U]Deluminate[/U]

[U]Do you feel safe?[/U] (λολ με το κοπλιμάν στον τραγουδιστή)
[B]
Planet of Zeus:[/B]
[U]Something’s wrong[/U]

[U]Eat me alive[/U]
[U]
Woke up dead[/U]

Θα ήμουν ευγνώμων αν βρίσκαμε και βίντεα από SoN και U217, αλλά δε βαριέσαι.

Ωραίες γάμπες λέει ! :lol:#-o