Ff.c

Μετα τους Terror X Crew αλλο ενα θρεντ για ενα μεγαλο ελληνικο Hip Hop συγκροτημα,τους FFC.Τους ακουει κανεις?ποια η γνωμη σας?

Έχω τσεκάρει διάφορα κομμάτια αλλά όπως και τα περισσότερα γκρουπ του είδους δε μου κάναν ιδιαίτερη εντύπωση.

ακουγα πολυ παλια…οχι φανταικα.απλα ετυχε να χω φιλους που ακουνε…πολυ καλο συγκροτημα…
μπεστ κομματι το φταιω και γω!επισης παραμυθι,οσα μου μαθες εσυ,το τελευταιο γραμμα ενος αυτοχειρα και πολλα αλλα!!

Γαμώτο, ήθελα να το ανοίξω εγώ αυτό, αλλά περίμενα να περάσει λίγος καιρός γιατί πρόσφατα τους ανακάλυψα.

Ό,τι έχω ακούσει είναι απλά εξαιρετικό. Πολύ δουλεμένοι στίχοι, και γενικώς έγιναν μεγάλο όνομα και το άξιζαν (απ’ ό,τι ακούω από πιο ειδήμονες τουλάχιστον).

‘‘Βαρέθηκα’’, '‘Σαν να ‘χω νικήσει’’, ‘‘Φταίω κι εγώ’’, ύμνοι.

Βασικά ΄το πρώτο ελληνικό hip- hop group δεν ήταν οι FF.C.;

Nαι. Kαι αν δε κανω λαθος τα μελη γνωριστηκαν και αποφασισαν να κανουν το γρουπ στη πρωτη συναυλια των public enemy στην Ελλαδα…και μερικα χρονια μετα παιξαν support σε αυτους.

Φοβεροι στιχοι. Μεγαλη μπαντα.

Οσοι ενδιαφερεστε αξιζει να τσεκαρετε και τις Αντιξοες Παραγωγες,το συγκροτημα που ιδρυθηκε μετα τη διαλυση των FF.C και ενος ακομα μεγαλου γκρουπ της εγχωριας Hip Hop σκηνης,των Deadlock.

Φοβεροι, τους παω απυστευτα τιποτα αλλο…

FF.C. το καλυτερο ελληνικο Hip-Hop συγκροτημα με το καλυτερο Hip-Hop ελληνικο τραγουδι <Το Παραμυθι> . Επισης πολλες αλλες κομματαρες 10 ποντους τακουνι, φταιω κ γω, αδειο σκηνικο, πισωπλατα, το τελευταιο γραμμα ενος αυτοχειρα, παρε λιγο φως και πολλα αλλα τραγουδια!!! Εκπληκτικοι στιχοι και εκπληκτικη ερμηνεια απο τον Ρυθμοδαμαστη