FIBA Basketball World Cup - China 2019

Ξενερωμα

4 Likes

κρίμα τους είχα συμπαθήσει πολύ τους Αυστραλούς

1 Like

Αχωνευτοι ξεαχωνευτοι αυτα που κανουν ειναι απιστευτα. ΤΙΤΑΝΙΑ Ισπανια

Εχουν μεταλλο οι τυποι τι να λεμε, ρισπεκτ πραγματικα περα απο αντιπαθειες κτλ…

2 Likes

Σκατα τουρνουα… οχι μονο αποκλειστηκαμε νωρις αλλα πηγανε και τελικο οι σιχαμενοι, τουλαχιστον να μην παρουν το χρυσο. Ελεος με δαυτους δηλαδη, ουτε να τους βλεπω

2 Likes

Nando = True MVP

Για πάμε λίγο Γαλλία, πάμε λίγο δυνατά
ALLEZ :fr:

scola 13 ποντους και 10 ριμπαουντ στο ημιχρονο. τι ειλιξιριο εχεις ρε ανθρωπε!! φερτε τον παλι ευρωλιγκα να τον θαυμασουμε αλλη μια χρονια στην μπασκονια.

2 Likes

Δεν νομίζω να έχουμε δει χειρότερη διαιτησία σε τόσο μεγάλη διοργάνωση

2 Likes

Θαυμάζω τέρμα τον Σκόλα σε όλο το τουρνουά αλλά ο νους μου πάει συνέχεια στις απαγορευμένες ουσίες.

Η Αργεντινή πάντως ΟΜΆΔΑ με όλη την σημασία. Μασάνε σίδερα, ξέρουν με κλειστά μάτια τις κινήσεις των συμπαικτών τους και είναι όαση πίσω από τα 6,75

Οι Γάλλοι παγιδευμένοι δύσκολα τα πράγματα… Τι τούβλα πετάει αυτός ο Αλμπισί;;

1 Like

τι κανει!!!

ποιες ουσιες ρε παιδια, δεν θελει αν σταματησει, το κορμι φαινεται οτι δεν αντεχει, δινει ολο του το ειναι. με γκασολ δυσκολα βεβαια στο τελικο.

4 Likes

Σκάω εύκολα Αργεντινή καλοκαίρι για διακοπές σε φάση τέρμα βλάκας τουρίστας με μπλουζάκι Τζινόμπιλι

6 Likes

Το να βλέπεις τόσους βετεράνους να έρχονται σε αυτές τις διοργανώσεις στα 37-38-39 και να τα δίνουν όλα πρέπει να μας κακοφανεί λίγο για τους δικούς μας που μετά τα 32-33 αρχίζουν και αποχωρούν.

3 Likes

100 κιλα @@ αυτη η ομαδα ! Αυτο που δεν μπορει να κανει το ποδοσφαιρο τους με τις λουλουδες φιρμες…Παρτο ρε Αργεντιναρα !!

4 Likes

μακαρι να το παρει,για τον σκολα κ την θεικη λασποχαιτη του αλλου ψηλου

3 Likes

Άλλος Στηβ Γιαντζόγλου μας βρήκε.

Καποια παρομοια μλκια ειχε πει πριν λιγο καιρο αλλα δεν εχω καλο μνημονικο.

Για τον αντετοκουμπο εχει πει τιποτα ή κοκοκο???

1 Like

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι είναι τόσο μεγάλος μαλάκας.

Σε πιο ενδιαφέροντα θέματα. Η δεύτερη πιο όμορφη φωτογραφία της ημέρας μετά την αγκαλιά Σκολα-Μανου…

8 Likes

Ο Γιαννακης ειναι ταξιθετης σε γηπεδα στην Κινα?

2 Likes

Ειχε πει για τον Μπλατ οτι ισως λεει ψεματα επειδη εχει εβραικο αιμα. Κατι τετοιο

2 Likes

Πριν ξεκινήσει το παγκόσμιο, θεωρούσα πως η Αμερική θα το πάρει εύκολα-δύσκολα, η Σερβία κάπου θα την πάθει, η Γαλλία πήγαινε καρφί για μετάλλια, η Ισπανία θα αποτύχει πλήρως. Αργεντινή ούτε καν οκτάδα δεν την έβλεπα. Αλλά οκ σε κάποια έπεσα μέσα σε κάποια έξω. Την εθνική μας την είχα για υπέρβαση. Πάμε παρακάτω.

Αυτό που πίστευα εξαρχής όμως, είναι πως η Αυστραλία θα είναι το μαύρο άλογο. Joe Ingles είσαι η χαρά του μερακλή μπασκετόφιλου με το σκαρί το στυλ και το βλέμμα σου. Patty Mills, είσαι καψούρα, είτε με την πετσέτα στον πάγκο των Σπερς είτε με τα αδιανόητα σλάλομ που κάνεις να ρίχνεις σερί τρίποντα. Είσαι και αυτόχθων Αβορίγινας νομίζω οπότε σε πάω (χωρίς λόγο) ένα κλίκ παραπάνω. Καλά πάνε έως τώρα ελπίζω να πάρουν το μετάλλιο.

Για τον τελικό, απλά αυτό: Γεια σου ψηλέ με τα αργεντίνικα συνθήματα.

Είμαι σίγουρος πως και οι 2 προβλέψεις μου θα πέσουν έξω πάντως.