FIBA Eurobasket 2022

Το θέμα είναι τι θα γίνει με Παπαγιάννη. Ακούγεται ότι δεν προλαβαίνει.

Μερικά λόγια και από μενα.

Αρχικά τα βασικά αστείο που γιουχαραν μερικοί τον εθνικό ύμνο της Τουρκίας τραγικοί…

Στα μπασκετικά τώρα μεγάλη εμφάνηση από Κώστα και πιστεύω πως θα βοηθήσει αλλά ο Παπαγιάννης
είναι επιτακτική ανάγκη μακάρι να προλάβει το παλικαρι και θα μαστε τέλεια. Νομίζω πως Λουτζης κ Λάρυ πρέπει να είναι το 4ο και 5ο guard έναντι Καλαϊτζάκη κ Μποχοριδη. Επίσης αρχίζω να πιστεύω ότι η παρουσία του Κασελακη στην 12αδα δεν θα ήταν τόσο τρελό αλλά ποιός να κοπεί;

Στα πολύ θετικά ότι ο Σλούκας το βρήκε γρήγορα, ο Ντόρσεϊ που φαίνεται να γουστάρει, ο καλος Παπ και ο εγκέφαλος Καλάθης. Συνολικά νομίζω είμαστε + και γιατί βγάλανε ωραία πράγματα και
γιατί κερδίσαμε μια καλή ομάδα χωρίς Γιάννη, Παπαπέτρου και Παπαγιάννη. Επίσης νομίζω ότι βγάλανε και όλες τις αδυναμίες μας στα φιλικά κάτι που επίσης βάζω στα θετικά γιατί θα δουλευτεί (προτιμότερο από το να είναι όλα μέλι γάλα και να έρθουν όλα μαζι στα επίσημα και επίσης Ιτουδης δεν είναι και κανας χθεσινος θα ξέρει τι να κάνει)

Στα αρνητικά κλασικά το σουτ. Πολλά ελεύθερα χαμένα και γενικά στο Ακρόπολις πιο αξιόπιστοι παίχτες όπως ο Λουτζης, Θανάσης, Κασελακης, Αγραβάνης απ’ τους βασικούς μας. Επίσης τις βολές ρε παιδιά. Που πάμε με 60%. Δεν το λέω τόσο για τον Κώστα που γίνεται κουβέντα, παίχτες όπως ο Ντόρσεϊ, ο Παπαπέτρου κλπ δεν θα έπρεπε να χάνουν τόσες.

Πάμε με Σερβία τώρα να δούμε ποιοι θα κοπούν και πως θα ρολαρουμε στα επίσημα

Υγ περαστικά και στον Γόντικα να επιστρέψει γρήγορα

3 Likes

Στα αρνητικά είναι πρωτίστως οι βολές.

3 Likes

Θα σπάσω το κλισέ που λέει δεν ξεγράφεις Ισπανία και ας εκτεθώ…

Αυτό το ρόστερ δεν ειναι για μεταλλιο ξεκαθαρα

2 Likes

Ναι και; Κάνουν σαν να έπαιρνε ναρκωτικά ξέρω 'γω. Τρομερή αποκάλυψη της ιστοσελίδας :joy: !! Λες και οι υπόλοιποι αθλητές είναι (ή θα έπρεπε να είναι) ασκητές στο όρος Σινά.

Έτσι σύμφωνα με αποκάλυψη της ιστοσελίδας sueddeutsche.de ο Λούκα Ντόντσιτς κάπνιζε τσιγάρα, έπινε κόκα κόλα και έπαιζε χαρτιά πριν την αναμέτρηση με τη Γερμανία.

“Έτσι σύμφωνα με αποκάλυψη της ιστοσελίδας sueddeutsche. de ο Λούκα Ντόντσιτς κάπνιζε τσιγάρα, έπινε κόκα κόλα και έπαιζε χαρτιά πριν την αναμέτρηση με τη Γερμανία”

:rofl: :rofl:

Ρε τι διαβαζουμε

Επισης παρατηρηθηκε να χτυπαει κουδουνια και να φευγει τρεχοντας

9 Likes

τελικα ανακοινωθηκε η 12αδα μας ή περιμενουμε πριν το 1ο ματς?

9 Likes

Άρα όλοι μέσα και Λούτζης, Αγραβάνης αντί Μποχωρίδη κ Κασελάκη

Κατάφερα κ είδα το πρώτο μου ματς. Μαυροβούνιο Τουρκία μια μετριότητα οι γείτονες μάλλον δεν είναι για πολλά. Σλοβενία-Λιθουανία τώρα ματσαρα

1 Like

Ματσάρα το Σλοβενία Λιθουανία, πιο ψύχραιμοι στο τέλος οι Σλοβενοι.
Κακός ο Ντόνσιτς επιθετικά αλλά έστω και έτσι έδειξε την κλάση του με τις συνεχόμενες ασίστ στο τέλος του αγώνα. Ο “Σλοβένος” Τομπει ο καλύτερος τους παίκτης σήμερα.
Κακοί Σαμπόνις, Βαλαντσιούνας, προφανώς οι Λιθουανοί περιμένουν πολύ περισσότερα από αυτούς, αρκετά καλός ο Γκριγκόνις αλλα έχασε ένα κρίσιμο ελεύθερο τρίποντο στο τέλος. Και έτσι δεν εκμεταλλευτηκαν και την μάλλον απρόσμενα καλή εμφάνιση του Κουζμίνσκας.

Σε λίγο έχει άλλο ένα δυνατό ματς, Γαλλια-Γερμανια…

2 Likes

Προς το παρόν πάντως, η Γερμανία βάζει πολύ δύσκολα στο φαβορί (για μένα) για το χρυσό. 10π διαφορά, 7 λεπτά πριν τη λήξη και οι Γάλλοι έχουν χαμηλότατη επιθετική συγκομιδή (50 πόντους).

Τραγική Γαλλία, ας κοιτάξει να κερδίσει πρώτα Σλοβενία και Λιθουανία και το βλέπουμε για μετάλλια…

1 Like

Οι Γερμανοί είχαν διαλύσει και την Σλοβενία σε ένα φιλικό λίγες μέρες πριν. Το είχα προσπεράσει γιατί λέω οκ φιλικό ματς ήταν κτλ. Αλλά όπως φαίνεται δεν ήταν και τόσο τυχαία νίκη.

Να έχουμε πάλι κανένα τελικό Γερμανία Ελλάδα όπως το 2005; :grin:

2 Likes

προκριματικά παγκοσμίου ήταν :stuck_out_tongue:

καλη γερμανια κακη γαλλια σημερα

3 Likes

Fuck!! Καλά λες!! Ήταν τέτοια η διαφορά της νίκης που μου έμεινε σαν φιλικό στο μυαλό :laughing:

2 Likes

Έχει Ελλαδαρα σήμερα για να μας δούμε…

2 Likes

λέτε να μυρίσει τυρινίνη;

3 Likes

Αφού έχει τα δικαιώματα η ΕΡΤ, χάθηκε να δείχνει όλα τα ματς; Εν ανάγκη, ας έδειχνε κάποια στο ertflix αν δεν γινόταν στα τηλεοπτικά.

2 Likes

Εγω μολις πληρωσα $10 για εναν μηνα συνδρομη στο ESPN+ το οποιο δειχνει απο οτι φαινεται ολα τα ματσακια ζωντανα, για να μην καθομαι να ψαχνω δωρεαν stream που κολλανε 7 φορες το δευτερολεπτο και εχουν 47 διαφορετικα pop ups που πρεπει να πατησεις κατι μικροσκοπικα Χ των τεσσαρων πιξελ για να τα κλεισεις.

Ξυπνησα πριν 20 λεπτα γιατι ημουν κομματια και τωρα θα κατσω να δω μπασκετακι :sunglasses:

Ωραια , δυο ανυπαρκτα φαουλ κατα της Ελλαδας ηδη

4 Likes

To επιθετικό που έδωσαν στον Γιάννη ήταν τραγικό. Τις ίδιες μαλακίες θα δούμε μου φαίνεται.

1 Like