Fields of Locust - Subtopia

Καλησπερες…!
Καποιοι ισως μας εχετε δει/ακουσει στο groups & artists thread, τωρα θα ποσταρω εδω διοτι το cd ειναι πλεον στα χερια μας και ετοιμο προς διαθεση…!!

Εξωφυλλο: (αρκετα πιο πρασινο, της συσκευασιας ειναι περισσοτερο “αρρωστιαρικο” και καφετιζει…)

Το album περιεχει 6 κομματια και ειναι σχεδον μια ωρα σε διαρκεια, σε post μονοπατια…

υπαρχει εδω --> http://www.mediafire.com/?lhmnqwygktj διαθεσιμο για τσαμπε download σε mp3…

Το cd ειναι σε τρισελιδο digipack (χωρις booklet) και κοστιζει 4 ευρω (χωρις τα ταχυδρομικα) και σε λιγες μερες θα κανουμε και ενα paypal account για να μπορειτε να το παραγγειλετε και απο εκει. Προς το παρον διαθεσιμο Πατρα χερι με χερι, οταν τελειωσει η εξεταστικη και στην Αθηνα - και ενας απο μας θα ειναι καλοκαιρι στο Βολο, και φυσικα απο ταχυδρομειο…
Δεν ανηκουμε σε καποια εταιρεια ουτε συνεργαζομαστε με καποια distribution, οποτε δε θα το βρειτε εξω, τουλαχιστον για τωρα - και φυσικα δεν πουλαμε τα mp3…! Οσοι θελουν να στηριξουν την προσπαθεια μας λοιπον μου στελνουν ενα πμ να κανονισουμε τα υπολοιπα διαδικαστικα…

Μολις τις παρω θα ανεβασω και φωτος της συσκευασιας…
Cheers…!!

Ωραία, κατεβάζουμε και ακούμε μέχρι να το πάρουμε στα χέρια μας την άλλη βδομάδα.

Για πες ρε γκριμ ποιος έκανε εξώφυλλο, γιατί κάτι μου θυμίζει το στυλ. Ωραίο χρώμα το πράσινο πάντως, είμαι σίγουρος πως αρέσει και στο ντέθστερ. :p:lol:

ενα φιλαρακι που παιζει κιθαρα στους I Want You Dead, www.myspace.com/ultragrim

Ωραιοτατα. Παμε για πρωτη ακροαση τωρα και αυριο κιολας θα το εχω στα χερια μου :slight_smile:

Επιτελους και σε χειροπιαστη μορφη.
Πανεμορφο το digipak,η μουσικη ειναι σουπερ και η τιμη επισης.
Σε οποιον αρεσουν οι Neurosis,Isis,Cult Of Luna ας ριξει μια αυτια

ή και μια-δυο ματιες σε βιντεακια που εφτιαξε η μπαντα.

Α ναι ! Και pic του digipak.

Mε εναν Αεκτζη,εναν βαζελο και δυο που δεν ξερουν οτι εχουμε Μουντιαλ
δεν περιμενα τιποτα καλυτερο. :stuck_out_tongue:

που στο καλο ησουν Κοσμα προχτες που τα πιναμε με σαφφερερ, μαριο κι εναν απ΄τους φιλντς στη “σαν τη γη”;;;;;;

Eμ δεν με πηρε κανενας τηλ !

Στο 2ο βιντεακι, πως λεγεται η ταινια στην αρχη, με τα κινουμενα σχεδια?

Ντεν ξερω.Θα σου πω μσν οταν μου απαντησει ο μοντερ του βιντεο.

Αλλα οπως λεει στα σχολια.

Excerpts taken from the following movies/videos: More, Children Of Men, Fight Club, The Shock Doctrine, Requiem For A Dream, Pi, Zeitgeist I & II, O Vasilias, “Dec 2008 Thessaloniki” Documentary, and some live footage by Konstantina

Τις τσεκαρα αυτες τις ταινιες αλλα δεν βρηκα κατι.

Πολυ ωραιο το αλμπουμ παιδες, με γαματους στιχους επισης. Αγαπημενο κομματι μεχρι στιγμης ειναι το Wolves.

Να σας ρωτησω. Το Under A Hunter’s Moon ειναι η “συνεχεια” του Wolves?

Ακούω απο youtube! δεν είχα ιδέα για τα παιδιά…To fog που παίζει τώρα με κάνει να πω δυνατά ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ παλικαράδες!

@Timeous: το animation που παιζει στην αρχη ειναι το More, ενα 6 λεπτων ταινιακι που υπαρχει εδω

το κομματι που παιζει επισης ειναι απιστευτο, και ναι, το …Under ειναι η συνεχεια του Wolves… :slight_smile:

@tylerdurden: το Fog στο youtube ειναι το μισο κομματι, κατεβασε το αλμπουμ (αν δεν το’χεις κανει ηδη!) να το ακουσεις και ολοκληρο :wink:

@Deathster: περιμενα πολυ πιο διθυραμβικα σχολια απο το μανατζερ μας…κανονισε την πορεια σου γιατι “θα σου πω οταν θα χασεις τη θεση σου…!!”

Ποσταριστηκε στους Ρωσους,στους Τουρκους ακομα και στο sludgeswamp.

Αντε τι περιμενετε για να το ακουσετε ?

Ποσταριστηκε στους Ρωσους,στους Τουρκους ακομα και στο sludgeswamp.

Αντε τι περιμενετε για να το ακουσετε ?

είναι το μόνο που ακούω στο πισί εδώ και 3-4 μέρες, αξίζει τα μάλα. στις προσεχείς αγορές εννοείται…

http://rocking.gr/review3026.php

:smiley:

αει ρε ψώνιο…:stuck_out_tongue:

Λοιπόν μετά από αρκετές προσεκτικές ακροάσεις, μπορώ ευθαρσώς να δηλώσω πως πρόκειται για μια από τις κορυφαίες κυκλοφορίες της χρονιάς. Και κομμάτι του προσωπικού μου καλοκαιρινού σάουντρακ (την ώρα του ηλιοβασιλέματος μόνο) 8)

Οι Φιλντς λοιπόν έφτιαξαν ένα δίσκο αντάξιο της ελληνικής σκηνής του σήμερα.

Έπιασαν συναίσθημα, βρήκαν όμορφες μελωδίες, έφτιαξαν δυνατό ήχο, έγραψαν ΣΤΙΧΑΡΕΣ (από το βιωματικό ατομικό τα κομμάτια τείνουν στο συλλογικό-κοινωνικό, βλέπε The province of thieves, Wolves…under a hunter’s moon), συνέθεσαν γενικώς ένα υπέροχο πακέτο με 6 χορταστικές κομματάρες 72 λεπτά σύνολο.

Στις συναυλίες τους το δίνουν σε ευτελέστατη τιμή, οπότε την επόμενη που θα παίξουν στην πόλη σας μη κάνετε λάθος και χάσετε.

Μπορεί να ακουστεί κάπως, αλλά δεν πειράζει. Δίσκοι σαν το Subtopia κάνουν το το κενό που θα αφήσουν οι Isis στο χώρο να φαντάζει μικρότερο.

Τι άλλο να ζητήσει δηλαδή κανείς? Τους εύχομαι να συνεχίσουν την αθόρυβη και αποτελεσματική δουλειά με το ίδιο πάθος και ενθουσιασμό. Αυτά. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Now, caged by the brick walls
we just look out of the window
sad, silent, wishing to fly away like birds…

Λοιπόν καταρχάς να ξεκαθαρίσω οτι δεν τα ξέρω τα παιδιά…

Έχω ακούσει τα τραγούδια τους διάσπαρτα στο νετ… Όπως προείπε ο rum το σύνολο μουσική-στίχοι-artwork και το όλο feeling σε κάνεις απλά να θέλεις να ξανακούσεις τα τραγούδια(πραγμα που κατά την αποψη μου ξεχωρίζει την καλή μπάντα από την μέτρια).
Δεν θα πώ άλλα, εχω ήδη επικοινωνήσει με τα παιδιά για copy του album τους…

Και πάλι μπραβο :slight_smile:

όσο υπερβολικό κι αν ακούγεται, δεν είναι :!: