Fields Of Locust

δεν ηξερα αν παιζει κατι σχετικο με σελφ προμοσιον, οποτε ειπα να το βαλω εδω…

ειμαστε οι Fields of Locust με εδρα την πατρα, κ o κοσμος μας χαρακτηριζει ως post metal…εχουμε κανει καποια live εδω, το καλοκαιρι ηχογραφησαμε το πρωτο μας αλμπουμ το οποιο ειναι σχεδον τελειωμενο, μενουν καποιες λεπτομερειες κ θα κοπει με το νεο ετος…

εδω εχουμε 2 κομματια, συντομα θα ανεβασουμε και myspace

περιμενουμε γνωμες, καλες και κακες, μη ντρεπεστε

Υ.Γ για κλεισιμο συναυλιων απευθυνθειτε στον Deathster ο οποιος εχει αυτοχρισθει επιτιμος μανατζερ :stuck_out_tongue:

μουσικομητερα πατρα! φοβερες φωνες, τρελη συνοχη το καθε κομματι. κριμα θα σας χασω σημερα. ποτε με το καλο το αλπουμ;

Ομορφιές και τα 2. Ωραίος πόνος ρε.

Ωραια τα κομματια! Ποσα τραγουδια θα εχει το αλμπουμ?

το αλμπουμ θα εχει 6 κομματια κ θα ειναι κοντα στη μια ωρα, το ποτε θα βγει ακριβως δεν το ξερουμε ουτε εμεις ακομα, απο θεμα παραγωγης γενικα εχει σχεδον τελειωσει, μενει να αποφασισουμε που θα το κοψουμε κ ποσο καιρο θα κανει αυτο, που δεν εχω ιδεα…

Λοιπόν γαμάτε!

Και η φαση ειναι οτι ως μανατζερ,στο προμο δεν εβαλα τα καλυτερα τραγουδια του δισκου. :lol:

Θα ετοιμαστει το αλμπουμ και θα φατε σπαμ μεχρι να βαρεθειτε.
Στο ψητο τωρα.Η μπαντα ειναι αρκετα δεμενη μιας και τα παιδια ειναι πρωτα
φιλοι και μετα μπαντα.Αυτο φαινεται ειδικα στα λαηβ τους.
Αντικειμενικος δεν μπορω να ειμαι και πολυ αλλα κανουν κατι πολυ καλο και
αυτο φαινεται.

Το αλμπουμ εχει παραγωγη/μιξη/mastering απο τον Αλεξη των Revolting Breed και
κανει πλακα στους μισους παραγωγους της χωρας. :stuck_out_tongue:

οχι αλλη διαφημιση στον Αλεξη, γιατι ηδη εχει μαζεψει πολυ δουλεια και τα δικα μας ουτε που θα τα αναλαβει.

Άλλο ένα ποστ λοιπόν κάποιου που τσέκαρε το πρόμο. Έμορφη δουλειά, και το πρώτο που μου έκανε εντύπωση ειναι κάποια σφυρίγματα, μπουκώματα και λοιπές τσαχπινιές στις κιθάρες που είναι πιο παραδοσιακά μέταλ. Άντε μπράβο, γιατί έχουμε πήξει στο εφετζίδικο ποστ, σε σημείο που οι κιθαρίστες τις περισσότερες φορές ξεχνάνε να παίξουν!

Γενικότερη πρώτη εντύπωση πολύ θετική. Τα κομμάτια έχουν καλές δομές χτισίματος. Περισσότερο μου άρεσε το The Province of Thieves, αλλά και το άλλο δεν πάει πίσω. Καλή επιτυχία και με το full length, θα στηρίξουμε.

Άκουσα και εγώ τα 2 κομμάτια, αλλά δεν μου άρεσαν.
Καλά γι αυτό λογικά πρέπει να φταίει ότι δεν είναι του γούστου μου ο ήχος και η όλη φάση.
Τέσπα μην την εκλάβετε σαν αρνητική κριτική καθώς δεν είμαι ο ειδικός, αλλά καλή επιτυχία σε ότι και να κάνετε.:slight_smile:


Now playing: Biffy Clyro - As Dust Dances 2/15ths
via FoxyTunes

φρεσκο - φρεσκο myspace, με τα βασικα προς το παρον

γεια χαρα

εδω λοιπον εχουμε ενα βιντεο που εκατσε απο μια φορα που βλεπαμε το “deserts” απ’ τη σειρα planet earth του bbc καθως απο πισω επαιζε μια προβα μας…μας εκανε εντυπωση λοιπον το πως το δευτερο μισο απο ενα κομματι μας κολλαγε σχεδον τελεια με αυτα που βλεπαμε, οποτε τωρα που το cd ειναι σχεδον ετοιμο φτιαξαμε το βιντεο με σωστο ηχο κ ολιγον editing για να ταιριαξει ακομα περισσοτερο…enjoy!

παναγιά μου.

εντιτ: εγινε και σεισμος.

σεισμος λοιπον με φιλντς

Τελειωτικό χτύπημα αυτό το κομμάτι (μαζί και με το βίντεο). Δηλώνω πλέον φίλος. Περιμένω το δίσκο και θα σπαμάρω τον μόντερα όσο δε βγαίνει.

Ικανοποίηση που άλλη μια μπαντάρα σαν την αφεντιά σας είναι από τα μέρη μας.

Στο ειχα πει οτι θα σ’αρεσουν 8)

Το βιντεακι ωραιοτατο,πολυ καλη δουλεια του Μιχαλη αλλα
καλυτερα να διαβασει καμια κβαντομηχανικη λεω εγω.

Το αλμπουμ ειναι σχεδον ετοιμο και απομενει να ‘κοπει’.

Μολις κατεβασα τα κομματια και τσεκαρα και το βιντεακι. Πραγματικα πολυ καλη δουλεια παιδια. Γαματο feeling και ωραια ριφακια. Το βιντεακι εδεσε μια χαρα.
Αντε με το καλο να βγει ο δισκος. Περιμενουμε νεα :slight_smile:

ανανεωμενο myspace με 2 ακομα κομματια (το instrumental το βγαλαμε) απο το final cd το οποιο σε κανα μηνα υπολογιζουμε να το’χουμε στα χερια μας…τσεκαρετε λοιπον!

δευτερο unofficial video, αυτη τη φορα για το momentary lapse

buuump!

τι ομορφιές άκουσα σε αυτό το cd :D!το ευχαριστήθηκα! Και τα βιντεο και τα δύο πολύ καλά, στο πρώτο πράγματι η μουσική δένει πολύ όμορφα με τις εικόνες! ελπίζω κάποια στιγμή να δω live τα παλικάρια :slight_smile: