Fields Of The Nephilim Live In Athens

αυτο και απο μενα…αν και μαρεσουν και τραγουδια περα απο το zoon…
τοσα λεφτα με τοσα live δεν τα δινω…ασε που παιζουν αποτι ξερω και λιγο…

Επιτέλους ανακοινώθηκε! Εννοείται πως θα δώσουμε το παρόν και σε αυτό το live!!! 8)

Τα 40 ευρω να τα βαλει εκει που ξερει.
Κριμα, γιατι οι Fields ειναι αγαπη.

Θα ήθελα να τους δω γαμώτη, αλλά απαγορευτική τιμή :frowning:

Γιατί

  1. 45 ευρώ
  2. ίδια μέρα με τους epica.
    Και γαμώ τα λάιβ θα 'ταν αλλά πολλά τα λεφτά και έχω αγοράσει ήδη για epica. Κρίμα και θα ταν εμπειρια να δω fields. :frowning:

ΟΚ για τα 45 ευρώ αλλά η σύγκριση με τους κάθε Έπικα του κόσμου αυτού είναι περίπου σαν το Messi vs Kuzba.

Ναί αλλά είναι απωθημένο εδώ και τρία χρόνια οι epica, από τα πρώτα συγκροτήματα με το οποία κάηκα. :slight_smile:

έντιτ: νομίζω ότι πάμε off topic γι αυτό ας μην το αναλύσουμε και πολύ :Ρ

θέλω να πάω και ελπίζω να τα καταφέρω αλλά 40 ευρώ είναι πολλά! έχουμε και σε άλλες συναυλίες να πάμε…

Lol, 40 ευρώ λέει πάλι.

Τα δώσαμε πριν 2 χρόνια, δεν τα ξαναδίνουμε.

Τους έχω δει μια φορά.Αρκεί(ή μήπως όχι;)!
40e δε ξαναδίνω με τπτ! Έχουμε και Bolt Thrower την επόμενη μη ξεχνιόμαστε!

Πάντως όσοι δε τους έχετε δει αξίζει να το τιμήσετε αν και το εισητήριο είναι τσιμπημένο.

Μη βριζετε μονο τον (οποιο σιχαμενο) διοργανωτη…Προφανως και το συγκροτημα ξερει οτι το κοινο του διψαει και ετσι το κοπανανε…Τραγικη τακτικη…Αλλωστε και να πειτε κακη κουβεντα για τον mccoy δεν θα γινει τιποτα…[-X…Απο μενα Χ δυστηχως αν και θα ηθελα να τους δω κυριως λογω των 2 πρωτων αλμπουμς.

προφανως και οι ιδιοι εχουν ζητησει πολλα…ετσι και αλλιως δεν κανουν συχνα live οποτε τα ζητανε εις διπλουν και οτι βγαλουν…

  1. Σκατά τιμή, σκατά περίοδος.

  2. My favourite goth rock band

  3. Τους έχω ήδη δει.

1 + 2 + 3 = Θα δείξει. Παράγοντας Χ το σετλιστ (αν είναι να πάω και να ακούω πάλι τα ίδια που άκουσα πριν 2 χρόνια, με Elizium εκτός, να λείπει)

Γεια σε όλους, πρώτο post για εμένα στο forum. Δεν καταλαβαίνω τη στάση της πλειοψηφίας των περισσοτέρων σε αυτό το thread. Από τη μία γουστάρετε Nephilim & από την άλλη γκρινιάζετε για το εισιτήριο! Όλα αυτά τα χρόνια έχω μάθει ότι αν σου αρέσει ένα group υπάρχουν 3 τρόποι για να το δείξεις: Αγοράζεις τα cd ή/και βινύλια του, το merchandise του & πηγαίνεις στις συναυλίες του, τόσο απλό…

Τι μας λες, σοβαρά?
Με τα φράγκα μετράει πόσο αγαπάς έναν καλλιτέχνη?

+666.

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι εκτίμησης εκτός από αυτούς που ανέφερα; Παρακαλώ διαφώτισέ μας…

στέλνεις σοκολατάκια του Αγίου Βαλεντίνου στον αγαπημένο σου καλλιτέχνη.

Εναλλακτικά, κάνεις κλικ εδώ:
http://www.rocking.gr/article7137.php

Δηλαδή εγώ ρε φίλε για να εκτιμήσω μιά μπάντα πρέπει οποσδήποτε να πάω στο live της αλλιώς δεν είμαι true fan???

Νομίζω κάπου χάνεις το όλο νόημα. Με την δική σου λογική δηλαδή ένας από περιφέρεια (ασ πάρω παράδειγμα εμένα που είμαι από την Καβάλα) που ξοδεύει χαλαρά τα τριπλάσια για να δεί μια μπάντα στην Αθήνα την εκτιμάει περισσότερο από τον Αθηναίο;;;

Αυτό που είπε ο Μπλίντιν + ότι ζωγραφίζω το λόγκο της στο θρανίο μου με ανεξίτηλο μαρκαδοράκι.