Fields Of The Nephilim Live In Athens

χααχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Η θέση μου αφορά καθαρά το συγκεκριμένο live και το θέμα με την τιμή εισιτήριου. Δεν κοστίζει 109? (βλέπε Metallica και μποϊκοτάζ) αλλά 40, όσο δηλαδή και πριν 2 χρόνια (υπενθυμίζω βέβαια ότι το 2πλο εισιτήριο είχε 65?). Θα μου πείτε βέβαια ότι και πριν 2 χρόνια (τα οποία συμπληρώνονται αύριο με την ευκαιρία) πάλι ακριβά ήταν για τους περισσότερους. Υποθέτω ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων και συγχρονισμού ημερομηνιών αλλά στην τελική είναι take it or leave it. Αν θέλεις να δεις το group θα το δεις, τα άλλα είναι δικαιολογίες (βάσιμες ή μη είναι καθαρά υποκειμενικό).

εγώ γουστάρω πολύ fields και εύχομαι να χουν πανάκριβο εισιτήριο κάθε φορά που ρχονται για να πηγαίνουμε μόνο εμείς οι σούπερ γαμάτοι φανς τους και όχι η πλέμπα.

polu grinia gia ta 40 euro…Paidia, allo einai to provlhma . O enas thelei na dei “Epica”, o allos “Bolt…kati” (de thumamai) kai paei legontas. Profanws den sas endiaferei to group arketa, wste na “xaramise” to “terastio” poso twn 40 euro. Kai polu kala kanete, gousta einai auta. Mhn mas to paizete omws fanatikoi opadoi pou den tha ta kataferoun na doun to agaphmeno tous group live, logw ths teratwdous timhs! Paw stoixhma oti oi perissoteroi apo tous diamarturomenous, to Savvato tha pane sto Mall me th gomenitsa, tha doun thn Alikh sth xwra twn thavmatwn (3D) , tha paroun pop corn kai coca lola (megalo megethos) kai meta tha fane burger kai isws pagwtaki gia na kleisei gluka to savvatovrado tous. E, kante logariamo, den apexei kai polu apo to “panakrivo” eisithrio twn Nephilim…Opote twra afhste tous Nephilim kai akoloutheiste thn anwterw enallaktikh pou einai pio oikonomikh.

χαχαχ αρχίζει να’ χει ενδιαφέρον το θρεντ

dawnrazor την επόμενα φορά που θα το παίξεις γαμάτος απ’τα ίντερνετς διάβασε τους κανόνες του φόρουμ και πάτα alt+shift.

μας κατάλαβε ο dawnrazor, γαμώτο…

Πες μας ότι είναι και φτηνό το εισητήριο να μας τρελάνεις

Γιατί ρε γαμάτη δραστηριότητα είναι! Οι περισσότεροι έτσι περναμε τα σαββατοβραδα μας…Εγώ σήμερα εκεί θα’ μαι. Πόσο μου λειψαν τα KFC

dawnrazor και ο αλλος : παιδια ελπιζω απλα να σας φαινονται λιγα/ νορμαλ τα σαραντα ευρω για ενα λαηβ στο γκαγκαριν και να μην εχετε σχεση με το dark side

40 ευρω λοιπον ειναι πολλα για να δεις τους fields of the nephilim, πόσο μαλλον αυτο το mccoy & friends που περιοδευει την ευρωπη εδω και λιγα χρονια

Ελα όλα τα καλά τα παιδιά πάνω στην πίστα !!!

Παιδες …είναι απλό! Οποιος θέλει πάει και όποιος δεν θέλει κάνει γαργάρες!

Απο την άλλη μεριά (η μάλλον απο όποια μεριά και να το δεις :stuck_out_tongue: ) το εισιτήριο είναι ακριβό!

Θα μπορούσε ο “τάδε” διοργανωτής να σκεφτεί οτι απο την ακριβή τιμή του εισιτηρίου θα χάσει κόσμο ενώ εάν το βάλει πιο φθηνό θα κερδίσει και σε ποσότητα κόσμου!
Στην ουσία η πιο πολλές πιθανότητες θα ήταν ενα βγεί κερδισμένος με ενα πιο φθηνο εισιτήριο μιας που και πολλές συναυλίες έχει εκείνη την περιοδο (τι πολλές…Μιλουνια είναι) αλλά και κρίση οικονομική διακατέχει τον κόσμο!

Αποψή μου βεβαια!

mcoy ξανα σε καμια τιθορα ? :smiley:
αντε ξανα ετσι μετα απο 2 χρονια.:lol:

Είναι καθαρά υποκειμενικό για εμένα προσωπικά να πω ότι τα 40? είναι πολλά από τη στιγμή που τα τελευταία δύο χρόνια τους έχω δει live 6 φορές σε Αγγλία, Γερμανία και Πολωνία και έχω ξοδέψει μερικές χιλιάδες ευρώ (για τα οποία μάτωσα για να τα βγάλω) για αυτό το σκοπό. Όσον αφορά φίλτατε Ulver για το ΜcCoy & friends, επέτρεψέ μου να σου πω ότι είναι το πιο δεμένο & δουλεμένο line-up από το '91 και μετά. Και όχι, δεν έχω καμία σχέση με το dark side. H ευαισθησία μου στο συγκεκριμένο θέμα προέρχεται καθαρά & μόνο από την αγάπη/πώρωση/κ@ύλα για τους Nephilim.

και φθηνό να ηταν το εισητηριο παλι γκρινιες θα ειχαμε.!!! :lol:
ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!!! :stuck_out_tongue:

αυτα που λες δεν αναιρουν ουτε το ακριβο του εισιτηριου, απο αντικειμενικη ματια - ουτε οτι αυτο δεν ειναι fields of the nephilim, και ας ειναι δεμενοι σαν ναυτικος κομπος

Dawrazor εγώ που είμαι πιο φανατικός από σένα, θα μπώ τζάμπα με ντου και όταν παίξει το Last Exit For The Lost θα έρθω να χοροπηδάω πάνω σου και θα ουρλιάζω στ’ αυτί σου πόσο χαζός είσαι που πλήρωσες 40 ευρώ για να τους δεις. Μετά θα πάρω τη γκομενίτσα μου (ή σου, θα το σκεφτώ), θα την πάω στο Mall, θα δούμε Αλίκη, θα φάμε ποπ-κορν, μπέργκερ, παγωτό και haribo και μετά θα της κάνω ωμό και κτηνώδες σεξ.

Ποιος είναι ο πιο γαμάτος τώρα?

Dawnrazor

το μονο που λειπει απο την εξισωση σου ειναι η “γκομενιτσα”

Βρε ChrisP, κάνε μου τη χάρη και πάρε τη δική μου γκομενιτσα στο Mall για να κάνω οικονομία μπας και μαζέψω τα 40 ευρώ για να πάω στους Nephilim, μιας και εγώ δεν είμαι τόσο γαμάτος σαν και σένα και δεν μπορώ να κάνω ντου…

Πέρα από την πλάκα παιδιά, δεν ισχυρίζομαι ότι το εισιτηριο είναι φθηνό σε καμία περίπτωση. Αυτό που λέω - και νόμιζω πως όλοι συμφωνείτε κατά βάθος - είναι ότι το αν θα αποφασίσουμε να παρακολουθήσουμε μια “ακριβή” συναυλία ή όχι, είναι συνάρτηση του πόσο μας αρέσει ένα γρουπ, του αν υπάρχουν άλλες συναυλίες που μας αρέσουν περισσότερο κλπ. Εγώ για παράδειγμα σκεφτόμουν να πάω σε μια συναυλία που κόστιζε 30 ευρώ την προηγούμενη εβδομάδα. Τελικά δεν πήγα γιατί δεν καιγόμουν και τόσο για το γρουπ…Είναι απλό.

Τέλος μιας και είμαι νέος στο forum, θέλω να πω ότι υπάρχει αρκετά καλή αίσθηση του χιουμορ στα posts και φυσικά δεν θέλω να προσβάλω κανέναν, αλλά ούτε και προσβάλλομαι.

υ.γ.: ChrisP η γκομενίτσα μου αρέσκεται σε κτηνώδες και ωμό σεξ. καλό είναι να αραδιάσεις μερικές άψητες μοσχαρίσιες μπριζόλες στο κρεβάτι για έξτρα ατμόσφαιρα:p.

Μπα δεν θα την πάρω τελικά.

εγώ δεν πράττω έτσι πάντως, και δεν είμαι ο μοναδικός. προσπαθώ να πηγαίνω σε συναυλίες που ο διοργανωτής μου έχει δείξει στο παρελθόν ότι με σέβεται σαν πελάτη. προφανώς και η τιμή της συναυλίας περιλαμβάνεται στο όλο πακέτο του σεβασμού. εδώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάω fates warning.

επιχειρήματα του τύπου “αφού θα πάνε σχεδόν όλοι ούτως ή άλλως κι ο διοργανωτής δε θα λάβει το μνμ, γιατί να χάσω εγώ ο μαλάκας το λάηβ” μου φαίνονται αστεία.

Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω ότι όποιος πραγματικά θέλει να πάει (όπως εγώ που έχω πραγματικό “πρόβλημα” και ελπίζω ο γιατρός μου να μου επιτρέψει να πάω) θα προσπαθήσει να πάει. Και βλέποντας τις τιμές των συναυλιών γενικά, νομίζω ότι είναι πολύ λογική. Για κάποιον βέβαια φοιτητή κλπ,καθώς και οπαδούς από επαρχία, ίσως να είναι αρκετά. Αλλά κι εγώ όταν ήμουν στο πανεπιστήμιο (που δεν είχα δικά μου χρήματα) τσιριζόμουν προκειμένου να πάω σε συναυλίες και να πάρω cd.
Και επειδή τα πολλά λόγια λόγια είναι φτώχια, υπενθυμίζω (αν και κάποιοι σίγουρα το έχουν συνειδοτοποιήσει) ότι ο Carl McCoy είναι μεγάλη προσωπικότητα από όλες τις απόψεις.