Fields Of The Nephilim Live In Athens

Ναι, ΟΚ, Watchman, Dawnrazor, Zoon.
Ο ΞΗΓΑΣ έχει followers τελικά! :lol:

μπαχα πραγματικά γελάει ο κόσμος. δεν μπορούσα να κρατηθώ…
σε πιο σύμπαν τα 40 - 45 ευρώ είναι λογική τιμή??
και να την βράσω την προσωπικότητα του McCoy και του κάθε McCoy, αν είναι να παίζει για την οικογένεια του. Δεν είμαι fan της μπάντας, αλλά θα ήθελα να την παρακολουθήσω live, αλλά με τα “λογικά” 40 ευρώ δεν. Η μπάντα χάνει έτσι…

Βρε παιδιά συγνώμη, εδώ έρχεται ο αντιπαθητικός κοντός με την μπάντα του, θα παίξουν στα χωράφια, θες δε ξέρω κι εγώ πόση βενζίνη (χώρια τα χώματα που θα φας στη μούρη κλπ κλπ), το εισιτήριο έχει διπλάσια τιμή (μην ακούσω για φεστιβάλ και συναφείς αηδίες, και πριν από 3 χρόνια πάλι πανάκριβπ ήταν) οι Nephilim μας πείραξαν? #-o
Το ότι στην Ελλάδα όλοι κοπανάνε τις τιμές είναι γνωστό, αλλά μόνο οι Ισραηλινοί αντέδρασαν…
Δεν είπα ότι είναι φθηνό το εισιτήριο, ότι είναι λογικό είπα βάσει όλων αυτών των ποσών που ζητάει ο κάθε διοαργανωτής για οποιοδήποτε συγκροτηματάκι (συνήθως της πλάκας, αλλά τέλος πάντων).

'Εγινε, αύριο reply με νικ Moonchild.

πόσες μπάντες έχουν έρθει δλδ ΜΕΣΑ στην αθήνα με παραπλήσιο εισιτήριο? μόνες τους ε, όχι 3-4 μπάντες μαζί.

Ωχ ν’αρχίσω να ψάχνω στα αποκόμματα συναυλιών τώρα για τιμές?? [-X [-X
Τέλος πάντων, νομίζω πως μία συζήτηση για την τιμή των εισιτηρίων δεν έχει νόημα, αφού δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Το γεγονός ότι θα πάμε/ πάνε όσοι τους έχουν αδυναμία (έστω και με δυσκολία) δεν αλλάζει επίσης. Μακάρι να μπορέσω τελικά να έρθω, γιατί ακόμα όλα είναι ρευστά :dunno:

μην ξεχναμε οτι πριν απο 1 μηνα σχεδον το live του Ian Brown ηταν sold out και επαιζε και χωρις support και ειχε και 40 ευρω.
οσο και να εχει το εισητηριο αμα γουσταρει ο κοσμος την μπαντα θα παει…

Σύμφωνα με τελευταίες (έγκυρες) πληροφορίες οι Merciful Nuns θα είναι το support σχήμα στη συναλία των Fields of The Nephilim. Για όσους δεν γνωρίζουν πρόκειται για το νέο δημιούργημα του Artaud Seth (ex- GARDEN OF DELIGHT).

Ενταξει…Και αυτο τι παει να πει?Και μενα αν ηταν η αγαπημενη μου μπαντα θα κανα το κοροιδο(γιατι αυτο γινομαστε ολοι σε τετοιεσ περιπτωσεις και παμε) αλλα ελα που δεν ειναι αλλα ειναι μια μπαντα που μου αρεσει και θα ηθελα να δω λαιβ.Παραλληλα υπαρχουν αλλες τοσες μπαντες την ιδια εποχη και με φθηνοτερο εισιτηριο.Αν ηταν χαμηλοτερο το εισιτηριο των fields θα πηγαινα και σε αυτους…Αλλα δεν θα παω γιατι διοργανωτης και συγκροτημα θελουν να τα κονομησουν διχως να λαβουν υποψην τους ανθρωπους που θελουν να τους δουν.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση σιγουρα φταιχτης δεν ειναι ο ακροατης και εχει καθε λογο να γκρινιαζει.:slight_smile:

OFFICIAL PRESHOW PARTY WITH FIELDS OF THE NEPHILIM

[SIZE=“4”]Η προπώληση ήδη ξεκίνησε από τα Ticket House, Dark Side…[/SIZE]

Θα είναι κι ο Λιακόπουλος απ’ έξω με πλακάτ; :p:lol:

μηπως ξερουμε Playlist πανω-κατω?εχω αρχισει κ ανυπομονώ και θελω να ξερω όσα παραπάνω γίνεται!!8)

Όποιο τραγούδι και να παιξουν, το παίζουν εκπληκτικα! Η τελευταίες εκτελέσεις του for her light σε Βαρσοβία και Πόρτο ήτνα απλά μαγικές! Γενικα τα τελευταία setlist ήταν απίστευτα. Οι δε merciful nuns (ex garden of delight) είναι πολύ καλοί (ιδίως αν γουσταρει κάποιος Sisters of Mercy αρρωστημένα). 8)

δε ξηγας εφεκτ.

αλλη μια μερα μονο fields…αντε ρε π@#στη μ παμε λιγο φαστ φοργουορντ!!!!!

πηγε κανα παιδακι τελικα να πει και μας που δεν μπορεσαμε,τι ελεγε το λαιβακι?pax,καποιος?

ολο και καποιος θα πηγε - εγω παντως οχι…
τους ειχα δει την προηγουμενη φορα…
φιλος που πηγε μου ειπε τα αναμενομενα
60 λεπτα live
καμια επικοινωνια με τον κοσμο
κλασσικα ακινητοι
(γνωστα πραγματα)

αλλα ξαναλεω εγω δεν πηγα φιλος μου τα ειπε…

γραφτε και κανα set list οποιος πηγε…

Για σαπορτ θα είναι οι ΛΙΑΚΟ εντ φριενδσ

Περιμένουμε ρηπόρτ να δούμε τι χάσαμε…