Fields Of The Nephilim Live In Athens

Οι Merciful Nuns παρα πολυ καλοι, αν και ο κοσμος ηταν πιο χαλαρος οταν βγηκαν, επαιξαν υλικο απο την δισκαρα που κυκλοφορησαν πριν κανα δυο μηνες, αψογος ηχος, old-school goth με μπολικη occult ατμοσφαιρα, ο Artaud σε μεγαλα κεφια. Επαιξαν καμια ωρα περιπου.

οι Nephs… Γ@ΜΗΣΑΝ ΑΠΛΑ. Ενταξει θα θελαμε λιγο περισσοτερο (80 λεπτα ηταν το live) αλλα με τετοιο σετλιστ δεν εχεις κ πολλα περιθωρια να σκεφτεις τιποτα αλλο:

Shroud (Exordium)
Straight to the Light
Trees Come Down
Preacher Man
Endemoniada
Moonchild
Love under will
Penetration
From the Fire
Mourning Sun

Encore:
For Her Light
Chord of souls

Το γκρουπ σε μεγαλα κεφια, ο ΜΑΚΟΗΣ σε συγκλονιστικη φορμα, ο ηχος τελειος, και εμεις σε κατασταση πανικου. Απιστευτη βραδια, οσοι ενδιαφερομενοι απουσιασαν εχασαν πραγματικα. Χαλαρα live της χρονιας.
“We dream of familiar places”

δεν ξερω…εγω ειχα εξτασιαστει!!!εχω φωτογραφιες και οταν βρω καλωδιο για υπολογιστη θα βαλω καμια…κατα τ’αλλα αν και ειχα παει μονη μου περασα γαμω γιατι δεν ειχα κοζμο να μ αποσπαει την προσοχη!!!:lol::lol:…αρχικα κεντρο και μετα δεν αντεξα και πηγα καγκελο ακριβως μπροστα απο τον καρλ που ηταν οπως ειπε κ ο πανω σε πολυ καλη φορμα γενικοτερα…παιξανε 10 κομματια και 2 μετΑ
εδιτ: τα εβαλε^
…ηθελα περισσοτερη ωρα ειναι η αληθεια:( νομιζω δεν κρατησε πολυ…δεν ξερω πως ηταν την προηγουμενη φορα…αλλα ηθελε αλλο τοσο!!!

τελος παντων ομως ΡΙΣΠΕΚΤ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑΑΑΑ

και για αυτο που ανεφερε ο ντεθακιας…ναι…δεν υπηρχε επικοινωνια,μιλησε για να πει ενα thank you στο τελος και εξαφανιστηκε…αλλα πραγματικα χεστικαμε!!!(εεεεετσι,ετσι…να περιβαλλεται απο μυστηριο!!—καρδιες–)8)

σε σχεση με την προηγουμενη φορα το σετλιστ ηταν σαφως καλυτερο τωρα με περισσοτερη εμφαση στο “Nephilim” … βεβαια τοτε την πρωτη μερα ειχαμε ακουσει εκεινο το μαγευτικο wail of sumer/and there will your heart be also που εκανε την διαφορα στο ανκορ… αλλα σαν συνολο ηταν καλυτερα τωρα.

μαρεσαν πολυ περισσοτερο τωρα απο την προηγουμενη φορα (ειχα παει Παρασκευη τοτε μονο, λόγω στρατού)

τωρα είχαν καλύτερο σετλιστ (trees come down!!!), καλυτερη αποδοση, καλυτερος μακοης

μονο αρνητικο η διαρκεια, 1 ωρα και 10 λεπτα. Πολυ λιγο, ενα τεταρτο ακομα επιβαλλοταν

και ο λιγος κοσμος, ειχε περιπου 600 ατομα - αλλα με ΣΑΡΑΝΤΑ ευρω εισιτηριο, δεν περιμενα σολντ αουτ (βλ. BOLT THROWER και εικοσαρα, αυτα για να μαθαινουν μερικοι “διοργανωταί” της πλακας)

ωραιο σετλιστ,οντως…αν και το last exit for the lost ειναι εμπειρα στο λαιβ και θα επιβαλοταν εστω αυτο,αλλα δεν πειραζει…

Nταξ,το σετλιστ που ειχαν οταν τους ειδα εγω περισυ τον Νοεμβρη ειχε λαστ εξιτ μαζι με watchman, Zoon
και Psychonaut,οπωτε κλαιν,ζηλευω μεν τα chord of souls,preacher man,love under will και endemoniada(ποοοοο κωλοφαρδοι:() αλλα οκ…:razz: :stuck_out_tongue:

Ααχ. Endemoniada…! Love Under Will! For Her Light! TREES COME DOWN!!! 8O

Δεν είχαμε ακούσει τέτοια καλούδια όταν τους είχαμε δει πρόπερσι… Είχαμε όμως ένα Watchman, ένα Dawnrazor, και φυσικά ένα Last Exit for the Lost… (ευτυχώς που υπήρχε το τελευταίο βασικά γιατί αλλιώς θα άρχιζα να νιώθω πολύ άσχημα που δεν πήγα στο προχθεσινό)

Ήταν συνειδητή απόφαση πάντως, λόγω χρημάτων… Προσυπογράφω με τα 1000 στο κάτω quote… (και με καλύτερη τιμή ελπίζω)

μαντέψτε ποιο τρελό αγόρι βρήκε το audio της συναυλίας…:roll:

*για bootleg μια χαρά ήχος…

adsafjkdwdsfndskjcs
πιεμ,παρακαλω πολυ:D

στο τέλος του preacher man

καυλωνωω…χυνωωω …πάμε preacher man πάλι…χαχαχαχχαχαχαχαχα

*έπεσε λογοκρισία ή μου φαίνεται…
οκ θα το πω αλλιώς…εχω δωράκι…:roll: