Αγαπημενος final fantasy χαρακτήρας

Ποιος είναι ο αγαπημένος σασ χαρακτήρας απο τα series games final fantasy ?

Tidus, Auron, Cloud

Κατα τ’ άλλα σε μάχες γούσταρα άπειρα Yuna, ακόμα και χωρίς τα aeons. Μαζί με Tidus χώναν άσχημα.

αν και ο sepiroth rulez και ειναι ΜΟΡΦΑΡΑ και ισως ο πιο πολυπλοκος χαρακτηρας σε ολη τη σειρα,απο προσωπικο κολλημα και μονο Cloud…

Έχω δει μόνο την ταινία (:tomato:), οπότε θα πω το αναμενόμενο… Sephiroth.

PS: Είμαι η μόνη που θέλει μαζί Cloud και Tifa? :-s


Listening to: Elliot Goldenthal - Born to Darkness Pt. 1
via FoxyTunes

Πωωωω αυτα ειναι θρεντ (:

Αγαπημενος ever o Sephiroth! Παλαιοτερα το χρησιμοποιουσα σα ψευδωνυμο σε οτι mmorpg επαιζα :Ρ

παιδες καλος ο serphi αλλα ο αγαπημενος μου εμενα ειναι ο squall (final fantasy 8) ειναι ο μονος πρωταγονιστης final fantasy δεν ειναι ξανθος

Cloud και Squall και απο κοριτσια η sexy και οποιος αντεξει Rinoa

[QUOTE=Jadesword;567400]

PS: Είμαι η μόνη που θέλει μαζί Cloud και Tifa? :-s

QUOTE]
οχι

^ Hells yes.

VIVI!

Cloud και Tifa επρεπε να ηταν . Η Aeris ειναι κρυοκωλη

Cloud, Vincent και η Super Nova του Sephiroth :p.

Με διαφορά ο καλύτερος FF χαρακτήρας :slight_smile:

Ακολουθούν Barret, Cid, Dagger (FFIX), Rinoa (FFVIII), Tifa. Οι άλλοι χαρακτήρες μου είναι από συμπαθητικοί εώς αξιολάτρευτοι, αλλά αυτοί είναι οι 5 αγαπημένοι μου.

Εγώ ρε γαμώτο ίσα ίσα όταν ήμουν πέμπτη βγήκε το X και ξεκίνησα απ’ αυτό και το να βάλω να παίξω παιχνίδι του ps1 μου φαίνεται αδύνατο, παρόλο που είμαι σίγουρος ότι για τα τότε δεδομένα τα προηγούμενα γαμάνε

Επίσης θέλω να παίξω XIII. ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΩΩ. ΓΑΜΩ ΤΟ PS3. κάτι πρέπει να γίνει, θα πω σε κανα φίλο να μου δανείσει. εκτός άμα βγει κανα γαμημένο imulator που και πάλι είναι μπελάς

Παιδιά, σόρρυ αν ξενερώσω τους νεότερους αλλά μια φορά και έναν καιρό, πολύ πριν τα ff γίνουν κινηματογραφικές παραγωγές, με τα απλά γραφικά των sprites, τα rpg ήταν όλο story και gameplay… Και όπου story, αναπόφευκτα έρχονται και φοβεροί χαρακτήρες.

Το FFIV για παράδειγμα, το πρώτο 16-μπιτο FF είχε απίστευτους χαρακτήρες, όπως ο Cecil, ή το FFVI είχε μορφές όπως ο Shadow ή ο παρανοικός κακός Kefka

Οι χαρακτήρες στα 8 και 9 ήταν μια φλωριά και μισή κατά τη γνώμη μου. Όσο αφορά το 7, παιχνιδάρα ομολογουμένως και το τελευταίο πολύ δυνατό FF όσο αφορά τους χαρακτήρες, αγαπημένοι οι Sephiroth και Vincent… Κακός σαν τον πρώτο πολύ δύσκολα θα υπάρξει ξανά και ο δεύτερος ήταν cool όσο δεν πάει άλλο. 8)

ΥΓ - Τα μετά το 9 FF δεν τα έχω παρακολουθήσει

Μεγάλη μορφή ο τυπάς :


Auron - FF X

Ο καλύτερος χαρακτηρας που έχει περασει ποτε απο παιχνίδι:

Sephiroth - FF VII

Cloud -Barrett- Vincent - Laguna - Shadow μεγάλες μορφές

http://www.youtube.com/watch?v=OcUulyx5HM0

Φανταστείτε το με μεταλ υπόκρουση αλα therion αυτό…8O


χαλαρα…
αν και το game του δεν ηταν τιποτα το ιδιετερο ο τυπας ειναι ολα τα λεφτα τελος!!!:smiley:

μαζί με τον Sephiroth ό,τι καλύτερο έχει περάσει σε rpg. άντε να αρχίσει να ποστάρει κόσμος να ξαναβλέπουμε την καλύτερη σειρά rpg να ζωντανεύει. :slight_smile:

αν έφτιαχναν το ff7 για ps3 το αγόραζα την επόμενη μέρα.