Firefox ή Internet Explorer?

Το firefox δεν συγκρίνεται σε θέματα ασφάλειας (κυρίως γιατί δεν το χρησιμοποιούνε πολλοί άρα δεν ασχολούνται και οι hacker πολύ) επίσης είναι πιο γρήγορος και τα add-ons του είναι κορυφαία. Η καινούρια έκδοση έχει και ένα feature που το είχε η Opera όπου αν κλείσει το πρόγραμμα ή κάνεις restart σώζεται το session και στην επανεκίνηση συνεχίζεις από εκεί που είχες μείνει όσο αναφορά τα tabs το history κτλ. Επίσης έχει στο history και recent closed tabs.

Aγαπημένα add-ons

Forecastfox: Πρόβλεψη καιρού στο status bar
AdBlock Plus: Ότι λέει το όνομα: ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ
Download Statusbar: O download manager είναι ενοχλητικός
Bookmarks online: Για να σώζεις τα bookmarks σε server το δίκτυο και να μπορείς να κάνεις synchronize από οποιονδήποτε υπολογιστή
Yoono: Προτείνει site ανάλογα με τα αγαπημένα σου και τις σελίδες που επισκέπτεσαι

Ξέχασα ένα από τα πιο βασικά του προτερήματα. Eίναι free. Άκουσα ότι ο νέος Explorer κάνει έλεγχο αν τα windows σου είναι γνήσια. Επίσης παίζει αυτούσια σε linux

Opera rules… 8)

Αυτο το παθαινω κι εγω, που εχω I.E.

Αυτο το παθαινω κι εγω, που εχω I.E.[/quote]

Έλα ρε, περίεργη τροπή στην υπόθεση. Στο δικό μου I.E. (μέχρι πρόσφατα το χρησιμοποιούσα) δε το παρουσίαζε.Μπορεί να είναι κάποια ρύθμιση τότε και στα δύο που πρέπει να διορθώσουμε…

Firefox

Θέλω απλά να μάθω ποιος άλλος ψήφισε Internet Explorer εκτός από μένα…

:roll: :roll: :roll: :roll:

foxy - poly orea pluggins … xrishma … mporei epishs me to ietab - na fortwsei instances tou ie mesa se ena tab.

nomizw oti o prwtos tabbed htan o opera pantws ! an kai nomizw epeishs oti i ms -agorase thn opera - i kati paromoio … lets see !

:roll: εγω ειμαι ο 3ος παντος

Απο τοτε που εβαλα firefox εχω απαλλαγει απο τα spyware, αυτο μονο φτανει.

Όχι μόνο αυτό αλλά φορτώνει και πιο γρήγορα και σπάνια μα σπάνια “κρεμάει”.

O guardian of the blind εγραψε:
FIREFOX με κλειστά μάτια!!!
Από τότε που ton έβαλα δεν ξαναάγκιξα το IΕ

συμφωνω απολυτα,απο τοτε που μου δωσες το firefox ουτε εγω εχω ξανααγγιξει το ΙΕ

Δεν ενω χρησημοποιησει Firefox αλλα ο ΙΕ μου σπαει τα νευρα ωρες-ωρες με τα error λαι τα αλλα που κανει και με τσαντιζει. Το Firefox τα κανει αυτα???

To χρησιμοποιώ έναν χρόνο τώρα και σε διαβαιβεώνω πότε δεν κράσαρε, ούτε κόλλησε ούτε τίποτες και φορτώνει τις σελίδες πιο γρήγορα από τον IE (και με cookies). Και πιο ασφαλές, για μια μερα χρησιμοποίησα το ΙΕ ξανά και γέμισε ιους.

FIREFOX για πάντα.
Προσκυνάω!!! 8) :lol:

M2!
+12345678900

Ε, τοτε θα βαλω και εγω συντομα Firefox! :smiley:

ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :stuck_out_tongue:

Εγω εχει λιγες μερες που το χρησιμοποιω και το βρισκω πολυ καλυτερο!
Αργεις λιγο με τις καρτελες στην αρχη, αλλα συνηθιζεται.

Firefox!Οι καρτέλες είναι φοβερή σύλληψη.Τον χρησιμοποιώ εδώ και 3 χρόνια και ποτέ δεν ξανάνοιξα ΙΕ.

Firefox ρεεεεεεεεεεεεε!! :stuck_out_tongue: