Firewind 14-1-2012 @ Fuzz Club, Athens

Και 'μένα τέταρτη και καλύτερη, μια χαρά στο καγκελάκι μου μπροστά στον Gus G (είχα πάει από τις 13:00 εκεί :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ), έβγαλα (επιτέλους) φωτογραφία με Gus G και μου υπέγραψε ότι είχα!! Ελπίζω να τους ξαναδούμε σύντομα!! Ααα και τώρα περιμένουμε με ανυπομονησία το βιντεοκλιπάκι μπας και μας δείξει πουθενά!!

8O Tυχεροι !!!

Επρεπε να ειναι επετειακη η συναυλια για τα 10 χρονια απο τον πρωτο δισκο, να τον παιξουν ολοκληρο. :stuck_out_tongue:

Δεν πρόλαβα από τα support τίποτα παρα λίγο από τους Scars Of The Sun, που μου αφήσαν καλή εντύπωση. Πάμε στους Firewind:
Έμπα με Ark Of Lies, Head Up High, Destination Forever. Αρχίζει τα κλασσικά του στα πλήκτρα ο Bob και μετά Angels Forgive Me, World On Fire. Δώστου πάλι σολίδι ο Gus G αυτή τη φορά και το instrumental The Fire And The Fury έκανε τo πρώτο πραγματικά μεγάλο πιτ της βραδιάς. Συνεχίζουμε με το Heading For The Dawn, χαλαρώνουν τα πράγματα στο My Loneliness και δώστου πάλι με το Mercenary Man πιτ και κοπάνημα. Για πρώτη φορά παίζουν το SKG από το Days Of Defiance. Βιντεοσκοπούν το επόμενο καινούριο κομμάτι (Wall Of Sound) το οποίο έσκισε πραγματικά, και πάμε στα κλασσικά πλέον Till The End Of Time και Tyranny. Στο Into The Fire το μεγαλύτερο πίτ της βραδιάς εύκολα. Παίχτηκε άλλο ένα καινούριο (Losing My Mind) που μου φερε λίγο stoner στο μυαλό, δε ξέρω:p αλλά και πάλι ήταν γαμώ. Κλείσιμο με I Am The Anger/Falling To Pieces και καληνύχτες. Ένα γεμάτο live από ένα φοβερό ελληνικό συγκρότημα!:smiley: