Firewind - Days of Defiance

όντως πολύ καλό το εξώφυλλο :thumbup:

Το πρώτο Single και το εξώφυλλο σπέρνουν! Μακάρι κ τα λοιπά κομμάτια να είναι έτσι πιο επιθετικά! Αλλά σαν πρώτη εντύπωση, πολύ θετική!

νομίζω πως όσοι αρέσκονται στους δύο προηγούμενους δίσκους των Firewind θα ευχαριστηθούν και αυτό το cd.

σταμάτα να μας λες πόσο καλοί είναι οι δίσκοι που τους έχεις ακούσει εσύ και εμείς όχι.!..:stuck_out_tongue:

*μου άρεσε πολύ ο προηγούμενος.!

FIREWIND - World On Fire (Official Video)

Αυτο που κραταω ειναι το ξανθο στο βιντεο:p,κ το σολο του katsionis,κατα τα αλλα πολυ generic το κομματι.

Ασε ρε Kimi που εμαθες και τι ειναι το ‘‘generic’’ … :lol::lol::lol:

Καλα μην στραβοστομιαζεις κ πολυ φιλαρακι ναουμ…:lol::lol: Ειπαμε το κομματι ειναι κ πολυ generic,πως να το κανουμε δλδ… τελος.:stuck_out_tongue:

Ναι ρε ενταξει δικιο εχεις, αλλα πες το στα ελληνικα (και οχι με κλισε φρασεις της διεθνους πιατσας) : Kοινοτυπο. :wink:

το μόνο πράγμα που αξίζει είναι το riff πριν το solo… όλα τα άλλα είναι χιλιοειπωμένα και πολύ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ βαρετά, και κυρίως το άνευρο και ανούσιο, πετάω και μια γκόμενα στο background βάζουμε και φωτίτσες γιατί είμαστε και metal πάνω απ’ όλα και έτοιμο το προιον για τα 15χρονα, video. :thumbdown:

Α και κάτι άλλο:

έως ΠΟΤΕ τα power metal συγκροτήματα θα γράφουν τους ίδιους τίτλους τραγουδιών εδώ και δεκαετίες??? παλιά είχε πλάκα…τώρα είναι απλά κουραστικό. :expressionless: στην τελική βάλτε του φωτιά να ησυχάσουμε…:blow:

Δεν ειναι power metal πλεον oι Firewind…Toυλαχιστον οχι στα δυο προηγουμενα/προσφατα albums τους…

Το βιντεο κλιπ μοιαζει με κακη απομιμηση αυτου του βιντεο: http://www.youtube.com/watch?v=GUn4jXZko5E&ob=av2e το οποιο ολως τυχαιως εχει και τον ιδιο τιτλο… ή ειναι ιδεα μου;; :-s

μναι…οκ, να το πώ μοντέρνο heavy metal να είμαι μέσα??? :-k
δες και ένα διάγραμμα ίσως να βοηθήσει: http://pics.kuvaton.com/kuvei/easy_steps_to_metal.gif

Ακριβως. :wink:

Γαματο το διαγραμμα. :lol:

Χάλια το βίντεο, καλό το κομμάτι αλλά πολύ επανάληψη ρε παιδί μου.

Μοιάζουν πάρα πολύ έχεις δίκιο Angelheart. Το βίντεο των Firewind είναι κατώτερο λόγω της ξεκάρφωτης ξανθιάς. Είμαι χαζός που δε κατάλαβα τι ρόλο βαράει στο βίντεο?#-o Αλλά γενικά είναι αξιοπρεπές και το κομμάτι πολύ καλό. Για να δούμε το σύνολο τι θα λέει.:slight_smile:

Πολύ καλό το κομμάτι, ελπίζω σε ένα εξίσου καλό δίσκο.

Καλό κομμάτι, μακάρι σένα καλύτερο δίσκο απ’του δύο προηγούμενους…δεν τους θεωρώ κακούς ίσα-ίσα, αλλά πρέπει να κάνουν ένα βήμα μπροστά, πραγματοποιόντας τον δίσκο που θα μείνει κλασικός :):!:

Τον εχουν πραγματοποιησει. Στο ντεμπουτο τους. Αλλα ελαχιστοι το αντιληφθηκαν. :slight_smile:

Άρα είναι ένας αδικημένος δίσκος, που θά’πρεπε να γίνει κλασικός, ποτέ δεν είναι αργά…τώρα με την δημοτηκότητα που έχουν, ένας πολύ καλός δίσκος θα μείνει σίγουρα κλασικός, και ίσως παρασύρει και τους άλλους:):!:

Καλο το τραγουδι, οχι κατι τρομερο, αλλα ευχαριστο. Το βιντεοκλιπ οντως μια απο τα ιδια…

Υ.Γ. Γαματο το διαγραμμα…:smiley: