Firewind & Eldritch (!)

Sun, 14 Dec
FIREWIND + ELDRITCH (Italy)(An Productions)

Gagarin. Εκει θα ειμαστε.



Και 18 γιούρο το εισιτίριο. Πολύ καλή περίπτωση τούτο το λάιβ

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το τιμήσουμε!:smiley:

Αυτή την φορά ελπίζω να τα καταφέρω. Άντε, γιατί την προηγούμενη φορά με τους KAMELOT, έμεινα με το εισιτήριο στο χέρι και μου την έδωσε πολύ. Μαμώ την τύχη μου…

Χτες στους Threshold μου το είπαν σαν φήμη. Χαίρομαι που επιβεβαιώθηκε. Πολύ και καλό prog φέτος. Δεν φαντάζομαι οι Eldritch να είναι το support:-k

Πηγα σημερα για εισητηριο αλλα δεν ειχαν βγει…

Θα ειμαι εκει να δω 3η φορα Firewind σε ενα καλο ελπιζω full set…

Εδω που τα λεμε, δε τους κοβω για headliners και κριμα… Η σειρα παντως δε μ’ ενδιαφερει… απλα ελπιζω σε φουλ σετ…

Στην αφίσα είναι πρώτα (πάνω) οι Firewind, αλλά ενδεχομένως να κάνουν και οι 2 full set.

Με τους Kamelot δεν πήγα, και ήθελα να τους δω σε αυτη τη περιοδεία. Εχουν και δισκάρα στις αποσκευές τους 8)

Πες τα ρε freedom.
Πάμε ν’ακούσουμε head up high.

Εννοείτε ότι και εμένα δεν με με ενδιαφέρει η σειρά. Αυτό που θα με χάλαγε/χαλάσει θα είναι support= μικρό σετ. Κατά τα άλλα άλλη μια συναυλία Κυριακή και οι μέρες της άδειας τελειώνουν επικίνδυνα, ειδικά αν κάτσει και η φάση για Progpower Europe.

Τελικά παίζουν και Θεσσαλονίκη 11 Δεκεμβρίου

Καλά αν δεν παίξουν οι Eldritch φούλ σετ [-X

από το site τους

Cheers to all you folks out there!!! The band is adding gig after gig to their european tour scheduled for November and December as opening act to Firewind. Some headliner shows will be done this current month in Italy as a warm up for the winter shows… Pek is coming back to town and it’s time for the guys to start writing also some new material… So, what else??? Keep the flame burning and stay tuned!! Rock it up…

Τι να θέλει να πει ο ποιητής? Έως τότε ελπίζω να έχει κυκλοφορήσει κάνα setlist αν και έχω κάνα μισάωρο που ψάχνω για παλιότερα setlist και δεν μπορώ να βρω τίποτα. Anyway, θα τους τιμήσω όπως και να έχει.

Κάποτε οι Eldritch θεωρούντουσαν από τις μεγαλύτερες ελπίδες της Ιταλίας και της Ευρωπαικής σκηνής του power/progressive ειδικά με τα akbum διαμάντια Seeds of rage και El nino…H ηχητική στροφή τους στο reverse ξένισε πολλούς (οχι εμένα πάντως…) και η μπάντα τα τελευταία χρόνια είχε μπει στον πάγο…Οπότε το επερχόμενο live τους εδώ συν τις άλλοις αποκτά αυτόματα και ιστορική σημασία…

Δεν μπορώ να καταλάβω τι βρίσκουν σ’ αυτούς τους Firewind…

Οι Eldritch κορυφή…8)

ΚΟΥΙΖ

Απευθύνω μια ερώτηση προς όλους εκείνους που είναι πιο σοφοί από μένα σχετικά με το μέταλ:

Έχει ξανασυμβεί ποτέ να παίξει ξένο συγκρότημα σαπόρτ για ελληνικό συγκρότημα επί ελληνικού εδάφους;

Αν ναι ποιος, πότε, πού και για ποιον;

15/2/98 οι Sacred Steel support σε Nightfall

Σωστός ο παίκτης. Γιατί να υποτιμούμε τους (κάθε) Firewind, αφού αν έρχονταν στην Ελλάδα, ως ξένο γκρουπ, θα τους δεχόμαστε. Μια χαρά είναι οι τύποι, μια χαρά παίζουν, καλά κομμάτια έχουν, αναγνωρισιμότητα έχουν διεθνώς, τι πρέπει να κάνουν, να περιμένουν κάποιους για να παίξουν supprort;

Ωραίο!

Πού;

Άλλο;:-k

με εχει πρηξει ενας φιλος μου να παμε ! λογικα εκει θα μαι