Firewind live @Αποθήκη Μύλου, Θεσσαλονίκη 19/12/2010

Οπως ειπε και ο παμπκιν δεν βγαινουν παντα ασφαλη συμπερασματα για το κοινο μιας μπαντας απο τα ποσταρισματα σε ενα φορουμ.
Αλλωστε και τι αλλο να πουμε για τη συγκεκριμενη συναυλια ? Δηλαδη αν εγω, που ειμαι φαν, παω να τους δω για τριτη φορα την κυριακη, τι παραπανω να σχολιασω πριν τη συναυλια ?
Δεν παιζουν για πρωτη φορα ωστε να υπαρχει ενθουσιασμος στα ποστ.

2 μερες μενουν!!! χεχεχεχε!!! :metal:

Επιτελους ηρθε η μερα που θα δω Psycho Choke live! Και Firewind, εννοειται, αλλα σε αυτο το live οι πρωτοι με ενδιαφερουν περισσοτερο.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

Σε μια κατάμεστη Αποθήκη οι Firewind υπό την ηγεσία ενός απο τους μεγαλύτερους εν ζωή Έλληνες μουσικούς, απέδειξαν για μια ακόμη φορά πως πλέον είναι ¨μεγάλη ευρωπαϊκή ομάδα, για να μην πω παγκόσμια¨…μια άρτια και ταυτόχρονα οπαδική συναυλία με ένα κοινό λυσσασμένο και εκδηλωτικό και το σημαντικότερο απο νεό μεταλλικό αίμα…Κώστα Καραμητρούδη είσαι πολύ μεγάλος!!!

γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου…

Πρόσφατα με ένα πολύ μεγάλο κατάστημα υποδημάτων (www.order2com.com
) Ανακαλύφθηκε που ειδικεύεται σε μεγάλα και μικρά μεγέθη και ακόμη πολλά παπούτσια από τα αποθέματα, θα δούμε σύντομα. Στην ιστοσελίδα τους έχω δει μερικά μοντέλα που μου αρέσει ακόμα. Και σύμφωνα με την ιστοσελίδα είναι μόνο ένα μέρος του φάσματος σε αυτόν τον ιστότοπο (χμμ, ένα κομμάτι από ένα περίεργο φράση).

Ποιος ξέρει που μπορώ να επίσης να υποβάλλουν προτάσεις για τα εμπορικά σήματα που δεν έχουν.
Vans της μάρκας Θα χαιρόμουν www.order2com.com ,

τα αγοράζουν για εμένα, διότι πολύ άνετα.

Εδώ έχετε το σύνδεσμο, ελπίζω να έχουν κάποιο όφελος.

Μετά το σύντομο χθεσινό σχόλιο, μια περισσότερο αναλυτική παρουσίαση. Η Αποθήκη γέμισε ασφυκτικά και το θετικό για μένα ήταν η παρουσία πολλών πιτσιρικάδων, ελπιδοφόρο για τη μουσική μας αυτό. Η συνεχής άνοδος του γκρουπ και η δίκαιη προώθηση του από τα ΜΜΕ συντελούν σε μια ολοένα και αυξανόμενη δημοτικότητα του. Το πολύ καλό κλίμα της συναυλίας συνετέλεσε σε θερμή υποδοχή και στα support groups υπό την έννοια ότι δεν υπήρχε γκρίνια και απαξίωση όπως συνήθως συμβαίνει. Οι Elysion με το επιμεταλλωμένο Lacuna Coil στιλάκι τους, μια εμφανίσιμη και καλή τραγουδίστρια απέδωσαν ικανοποιητικά το υλικό τους. Οι Psycho Choke έχουν αέρα και εμπειρία στα live και η μεγαλύτερη σκηνή της Αποθήκης δεν τους κατάπιε, αντίθετα τα πήγαν πολύ καλά, είναι γνώστες του είδους που υπηρετούν. Τους Firewind τους είδα για 4η φορά και η αλήθεια είναι πως τα επίπεδα της 1ης όπου γύρισαν και το DVD δεν τα έφθασαν, χωρίς να σημαίνει ότι δεν έπαιξαν καλά?ήταν ενεργητικοί επί σκηνής, κεφάτοι και έδωσαν ένα πολύ καλό 100λεπτο show. Είναι πλέον μεγάλο όνομα στο είδος που υπηρετούν, ειδικά όταν παίζουν το μελωδικό heavy metal τους με τα πολύ καλά φωνητικά από τον Apollo?.μακριά από power, γνώμη μου?. Σε γενικές γραμμές ένα value for money live από ένα group που φυσικά ανάμεσα σε άλλα ταλαντούχα μέλη, ξεχωρίζει ο Gus G, που σεμνός ο ίδιος επί σκηνής δεν προσπαθεί να υπερκαλύψει τους άλλους…

Υ.Γ Για το ότι θεωρώ τον Gus G εκ των μεγαλύτερων σύγχρονων Ελλήνων μουσικών ανεξαρτήτως είδους, δεν κάνω πλάκα?.το βιογραφικό του πολλοί εγχώριοι έντεχνοι και ποπ σταρς με «διεθνή καριέρα» θα το ζήλευαν?η δε αποδοχή του στον χώρο θεωρώ πως τα λέει όλα?

:thumbup::thumbup::thumbup::respect:=D>

Προσωπικά, δεν την ευχαριστήθηκα καθόλου τη συναυλία. Μέχρι και το κάγκελο έσπασε και γενικά πρέπει να ήταν το πρώτο live πολλών πιτσιρικάδων. Τέτοια ακραία φαινόμενα θα πρέπει να αποφεύγονται. Για να μην παρεξηγηθώ, μου αρέσουν πάρα πολύ τα ενεργητικά κοινά, αλλά όταν ο κάθε ανεγκέφαλος φτάνει σε σημείο να τους ποδοπατήσει όλους, προκειμένου να αγγίξει κάποιο μέλος της μπάντας, γίνεται εξοργιστικό.

από ποιό περιοδικό είσαι;

ωραια ηταν!!
παρα πολυς κοσμος…ηταν ενα ομορφο βραδυ και οι firewind εκαναν πολυ καλα τη δουλεια τους!
και τα support φοβερα ειδικα οι psycho choke!

Aπο κανένα περιοδικό, απλός οπαδός είμαι…γράφω σαν συντάκτης; καλό είναι αυτό ή κακό τώρα;

δεν σε πιστεύω. θα σου κάνω και διαφήμιση, πες