Flames 27/10/2010 @ gagarin

Πολυ καλοι οι Flames αλλα να σας πω την αληθεια μου εγω για convixion Θα παω :slight_smile: Θελω να τους δω σε μεγαλη σκηνη και ειμαι σιγουρος πως θα παιξουν γαμω . HMRM :smiley:

[B]Doors open 19:30[/B]
Crimson fire 20:00 - 20:45
Convixion 21:00 - 21:35
Flames 22:00 - end

Tο πρόγραμμα θα προσπαθήσουμε να τηρηθεί στην ακρίβεια οπότε να είστε εκεί στην ώρα σας μην χάσετε κάποιο γκρουπ.

Μέγα σκάνδαλο…πάλι κέρδισα εισιτήριο απ΄το mtv:p:dizzy:, γιαυτή την συναυλία…δεν με χάλασε καθόλου…το πιο πιθανό να πήγαινα, για να ζήσω πάλι κάτι απ’τα παλιά…έχω ξεκινήσει εντατικές επαναλήψεις, μετά από τόσο καιρό…και τα σπόρτ μια χαρά…ωραία θα περάσουμε:):!:

αυριο πεζουν 8ball με Omega και Talion

Τα παιδια απο Omega μου παν εχουν ετοιμασει ενα πολυ καλο σετλιστ.

Οκ φαίνεται καλή οργάνωση, κιαυτό μόνο καλό μπορεί να είναι:):!:

Θα πάει κανένας άλλος από δω;:):!:

Θα πάω εγώ, αλλά είμαι και λίγο κάπως από χθες (συνάχια κ τέτοια). Αλλά δεν θέλω να το χάσω, και μάλλον θα σκάσω την ώρα που θα βγουν οι Flames.

αν και με πυρετό, το πάλεψα και πήγα. Έσκασα την στιγμή που είχαν βγει οι Convixion. Από αυτά που είχα ακούσει στα πεταχτά δεν μου είχαν κάνει και καμιά τρομακτική εντύπωση. Πάντως οι τύποι είναι ωραίοι παίκτες και δεμένη μπάντα. Παίξανε και τίμια διασκευή στο another lesson in violence των Exodus. Στα των Flames… Πολλά προβλήματα στον ήχο, στην αρχή τουλάχιστον αλλά μετά έφτιαξε. Εντάξει, ήταν προφανές από την αρχή νομίζω ότι αυτή η συναυλία δεν ήταν για Γκαγκάριν, αλλά για Αν πχ. Τα 200-250 άτομα που ήταν μέσα στον χώρο αυτό τον κάνανε να είναι απελπιστικά άδειος. Ούτε mosh έγινε (καλά όχι οτι θα έμπαινα στην κατάσταση που είμαι), αλλά μονάχα έβλεπες διάφορους να κοπανιούνται απο δω κ απο κει. Πιο μικρα κλαμπ, με τον ίδιο κόσμο θα λειτουργούσε πολύ διαφορετικά. Και φυσικά δεν εφταιγε όύτε η βροχή νομίζω, ούτε οι Scorpions (που ατυχώς κατ εμέ σχολιάστηκε από τον Andy). Γέλιο με την ατάκα ενός τύπου απο το κοινό τη στιγμή που αναφέρθηκε η συναυλία των Scorpions όπου είπε: “κάτι τέτοιους τους βαράγαμε”. Ισσσσα ρε. Τέλος πάντων, το χάρηκα - οσο μπορούσα υπό αυτές τις συνθήκες -, γενικώς ήταν τιμιοι. Είπανε ότι θα κυκλφορήσουν νέο άλμπουμ, αλλά ούτε αυτοί ξέρουν με ποια ακριβώς σύνθεση θα γίνει (αν θα είναι ο Flo ή κάποιος άλλος κλπ). Για μένα ήταν κάτι σαν εκπλήρωση παλιάς υποσχεσης ότι θα ήθελα να τους έβλεπα κάποια στιγμή μόνους τους, παρά ότι τους έχω ξαναδεί στο παρελθόν να σαππορτάρουν τους Kreator. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι δυνατόν κάποιος να έχει παράπονα τύπου “που είναι οι θρασάδες?? αυτοί είσαστε όλοι κ όλοι”, που ακούστηκαν σε πηγαδάκια…είναι άκυρο αυτό να το λές, για μία μπάντα όπως οι Flames που αποτελεί μια καλτ περίπτωση συγκροτήματος που δεν ήταν ποτέ κλασσικό, και που εχει να βγάλει άλμπουμ 14 χρόνια. και δεν νομίζω να είναι στις άμεσες προτεραιότητες οποιουδήποτε πιτσιρικά να έχει την μπάντα έστω και ακουστά.

Έφυγα στο Savage Brains λόγω του ότι ήθελα να προλάβω το μετρό. Αυτά που θυμάμαι να παίξανε ήταν πάνω κατω

revenge
red terror
summon the dead
neverending suicide
Jesus Christ… (συγκίνηση)
Remember the fallen (διασκευή Sodom, όπου ανέβηκε κ ο Νικος απο Suicidal Angels και έπαιξε κιθάρα)
Οath Immortal
Alcoholic and Beer
νέο κομματι (rotten life νομίζω το είπαν?)
Αgnostic Front
Throne of Pain
Pollution Attack
Death Ra
Savage Brains

και κάπου εδώ έφυγα όπως είπα, φαντάζομαι θα τιμήσαν και άλλα κλασσικά και παλιότερα μετά.

Το Jesus Christ είναι ένα πολύ ιδαιτερο κομμάτι για μενα. Σίγουρα από τις πολύ δυνατές στιγμες, όχι μόνο των Flames, αλλά σίγουρα ένα κομμάτι που θα ζήλευαν όλες οι μεγάλες μπάντες. Άπειρο λιώσιμο στο παρελθόν…πολλές αναμνήσεις. Πολύ χάρηκα που το παίξανε. Τεσπά.

οραίος παναγιώτη,καμια φώτο υπάρχει?

μπα, δεν έχω βγάλει τπτ. όλο και κάποιος μπορεί να ανεβάσει κάπου ομως.

Με λιγα λογια

ΓΑΜΗΣΑΝ!!!

τρομεροι!!

μετα το savage brains επαιξαν κ το slaughterhouse!
πιστευω ομως οτι red terror,deathra K summon the dead επρεπε να εκλειναν τη συναυλια!αλλα οκ παλι γαμησαν! :stuck_out_tongue:

τιμιοτατο live παντως περιμενα περισσοτερο κοσμο!

οπως ειπε κ καποιος γ οσους εχουν παει Scorpions: ΤΟΥΣ ΦΛΩΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΑΡΑΓΑΜΕ!! :lol::lol::lol:

με ποιό κομμάτι κλείσαν?

Slaughterhouse

Μαλλον θα ημουν σε αλλο Live καθως δεν μπορω να καταλαβω τα οσα προ-ειπαν οι 2 φιλοι .
Κατ αρχας να πω οτι σεβομαι την ιστορια των flames και τους βγαζω το καπελο σε αυτα που καταφεραν τοτε
Στο διαταυτα τωρα…

-Αποσο θυμαμαι πρεπει να ειναι το μοναδικο Live που εχω θυμωσει τοσο πολυ ετσι ωστε να θελω τα λεφτα μου πισω…
-Απο οσο θυμαμαι πρεπει να ειναι το χειροτερο Live ''μεγαλου"" σχετικα ντοπιου ονοματος στο οποιο εχω παει …
-Ανυπαρκτοι οι Flames με αποδοση που πλησιαζε στο 0 …
-Ο ηχος εντελως σαπιος στην αρχη σε σημειο πονοκεφαλου .
-Απροβαριστη ΤΕΛΕΙΩΣ η μπαντα , προσπαθωντας πανω στη σκηνη να το σωσει μεσω νευματων μεταξυ των μελων
-Τραγουδιστης που λειτουργουσε ως κομπαρσος καθως τον διεκοπταν σχεδον καθε φορα που μιλαγε στο κοινο
-Παρα πολλα λαθοι , πραγμα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ για επαγελματικη μπαντα με 15 e εισητηριο
-Τα 2 support πολυ ανωτερα των headliners , πραγματικα εκλεψαν την παρασταση
-Δεν εγινε ΚΑΜΙΑ απολυτως αναφορα απο την πλευρα των flames για τα support, μα ΚΑΜΙΑ … ελληνικη underground σκηνη σου λεει μετα …

Δεν ξερω γιατι ολα αυτα , υποθετω μαλλον οτι εχουν μεινει στα 80s οπου οι απαιτησεις ηταν πολυ χαμηλοτερες και απλα τωρα δεν μπορουν να συμβαδισουν με την εποχη …

Πραγματικα περαν του θυμου στεναχωρηθηκα καθως τους περιμενα να σπερνουν …
Ανταυτου απλα ειδα μια μπαντα ερειπιο…

[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X[-X

EΛΕΟΣ ΟΜΩΣ ΛΕΜΕ #-o

Σχετικα με την απόδοση της μπάντας, τα παραλές για μένα. Άσε που (εγώ τουλάχιστον, μιας και με πήρε και εμένα η μπάλα) δεν έγραψα κάτι για το πόσο γαμάτοι ήταν εκτελεστικά. Για τον ήχο έχεις δίκιο. Δεν είμαστε ούτε κριτές σε κριτικη επιτροπή να μετράμε τα λάθη που ενδεχομένως γίνανε. Απλά είχα να τους δω 14 χρόνια, είχα να ακούσω άλμπουμ τους σχεδόν τόσα, και μιλήσαν ξανά μέσα μου. Και αυτό είναι που αξίζει (για μένα). Τώρα αν σε σένα υπερίσχυσαν τα όποια λάθη κάνανε (επαναλαμβάνω ότι τα παραλές πάντως), τι να πω… ο καθένας αντιλαμβάνεται και αξιολογεί αυτό που βλέπει με τα δικά του κριτήρια οπότε πάσο.

Εγω που τους ειχα δει το 2003 (?) support σε Exodus,Tankard,Haunted
δεν μου ειχαν αφησει καλες εντυπωσεις…
'Η δεν ειχαν παιξει αυτοι τοτε ?

Αυτη τη φραση του φλωρους τους βαραγαμε :stuck_out_tongue: την ειχε πει παντως ενας απο τους Flames σε ενα ντοκυμαντερ που χε βγει για την ελληνικη σκηνη

και μονο το “ελληνικη σκηνη” φτανει…και οντως εχεις δικιο,τωρα το θυμηθηκα.Για πολλα γελια το συγκεκριμενο.