Flames @ 8ball 15/5/2010

Οι έλληνες θρασερς θα παίξουν στο 8ball, όπως είδα σε ένα flyer που πήρα από το μαγαζί, με όλα τα live dates μέχρι το καλοκαίρι.

proof: ΘΡΑΣ

τα 'λεγα ότι μυρίζει επαναδραστηριοποίηση, δεν τα 'λεγα;

http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=8226&highlight=Flames

αντε και αθήνα να γένει της 80 - ίλας το κάγκελο

Οι γνωστοί Flames που σας είχαν ταράξει στο ψέμα στα 80ς;

μισο λεπτο να συνελθω…8O

τους μπερδευεις με τους epidemic στα 90ς.:lol:

Ωραια πραγματα! Λογικα θα περασουν και απο Αθηνα μερια και πολυ πιθανο να τους τιμησουμε:D

Μπες στο λινκ του Παναγιώτη παραπάνω και θα δεις ποιοί μας είχαν ταράξει στα φούμαρα (εντάξει, ήταν πριν την κυκλοφορία του 1ου τους άλμπουμ “Made in Hell”, μετά απέκτησαν αναγνώριση).

αυτο που εκαναν οι flames δεν ηταν τιποτα μπροστα στα καμωματα των epidemic. ειμαστε off topic η’ μου φαινεται?:lol:

EASTERN FRONT – LIVE @ “CLUB 22” 19/12/1987

έτσι για θυμόμαστε την προσφορά των Flames στην ελληνική σκηνή…

ακούστε και το Avenger από το ίδιο (τρίτο τους) άλμπουμ (Summon the Dead) του 88

που κοιτά κατάματα με περισσευάμενο θράσος και τσαμπουκά, όλες τις μπάντες της εποχής…

Ειδα εγώ το λινκ. ε και? Γιατί χρεωνετε στη μπαντα ρε παιδια οτι ανοησια έλεγε τοτε ο καθενας και αυτη ανακυκλωνεται και η αρβυλα πηγαινε συνεφο… Τοτε δεν υπηρχε ουτε ιντερνετ ουτε τροπος καλης επικοινωνιας και οτι πεταγε ενας στο Μενιδι εφτανε στην Γλυφαδα οτι ναναι…Παντος και το ατομο που αναφερει το λινκ εμεινε στου flames μονο ενα χρονο (1985-86) και επειτα η μπαντα αναιβηκε και τα εδωσε ολα στο χωρο.

fixed:p

Το live των Flames στο 8ball εχει μεταφρθεί για Οκτώβριο μάλλον. Απ’ότι ξερω υπήρχε επαφή του γκρουπ με το 8ball και ψαχνεται ημερομηνια για να βολευει και τον γερμανο τραγουδιστη.

thrashmaniac, 2 post και τα 2 στους Flames?? 8O :-k

Συμφωνώ μαζί σου πως, το γκρούπ ήταν απροσδόκητα καλό γενικότερα για το metal τότε - ίσως και τώρα-, αλλά ρε παληκάρι μου ποιός λες να τα διέρευσε όλα αυτά??

Πάντως, αν γνωρίζεις κάτι για την μετέπειτα πορεία του γκρούπ (μετά τον 4ο δίσκο), θα το εκτιμούσα πολύ αν το πόσταρες.

OCTOBER 2010
8BALL - CLUB
Thessalonica (Gr)

The band is looking for a date to fix a live show in 8Ball club in Thessalonica in October. Very soon will be more news about this live.

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=394346092&blogId=522687918

Ειμαι νεος στο φορουμ μολις μπηκα και κολλησα εδω. Μολις βρω χρονο να διαβασω θα κανω και αλλου post.
Σχετικα με flames υπαρχουν στα site
www.flames.gr και


Δεν ξερω ποιον μετρας 4ο δισκο. μετα το 1997-98 (μετα το in agony rise) εγινε μεταβαση στη Γερμανια και αποφασισαν να μην κανουν συναυλιες και ως εκ τουτου δεν υπηρχε και νεο υλικο. Οσο εχουν τραγουδιστη τον Flo τα live στην ελλαδα ειναι πολυ δυσκολα .
Παρολα αυτα τελευταιες εμφανισεις εγιναν το 2002 με βοηθητικο μέλος στα φωνητικα στα Xανια και Aθηνα sto An -στο Next και στο Gagarin me Εxodus Τankard @ Ηaunded.

Τι Γερμανοι και μαλακιες, δωστε το μικροφωνο στο Γεωργιοπουλο να πεσουν τα τσιμεντα.

Άντε νά’ρθουν και Αθήνα, να θυμηθούμε τα νιάτα μας, και να ξαναδούμε μια γαμάτη μπάντα:):!: