Fleetwood Mac (Blues Years)

Ωραίο το άρθρο!

@Μule: Mη φοβάσαι δεν παθαίνω τπτ εγώ!

[SPOILER]Άσε που το Rumors γι’αυτό που είναι είναι πολύ καλό :oops:,καμία σύγκριση βέβαια προφανώς…[/SPOILER]

Δισκάρα είναι στο είδος του, δεν το συζητώ!

Και είναι και ψιλο-αγνοημένο από μεγάλο μέρος του Ελληνικού κοινού τελικά. Έχω φίλους που έχουν μπάντες με γυναικεία φωνητικά και παίζουν σε κλαμπάκια και παίζουν όλο τα ίδια και τα ίδια από διασκευές που παίζουν όσες μπάντες έχουν γυναικεία φωνητικά…
Τους λέω να παίξουν κανένα “go your own way” και με κοιτάνε σαν χαζοί… :lol:

A!Go your own way!Aγα[ημένο μου!Θυμάμαι να το λιώνω!!!:pΚαι το είχα ποστάρει στο φόρουμ λέγοντας πως είμαι πολύ gay και μου είχες απαντήσει πάλι εσύ και μου είχες πει πως,εντάξει,είναι κλασικό κομμάτι!:stuck_out_tongue:

To εννοούσα μαν, δεν ήταν gay πέσιμο! :lol::lol::lol:

Χαχαχα!Ναι,δεν είχα σκεφτεί πως μπορούσε να είναι gay πέσιμο!

[SPOILER]Τώρα το σκέφτομαι…:lol:[/SPOILER]

μιας και μιλαμε για τη πρωιμη περιοδο των mac, αξιος αναφορας ειναι και ο σπουδαιος κιθαριστας Danny Kirwan τον οποιο προσελαβε ο ιδιος ο green και ηταν μολις 18 χρονων!
χαρακτηριστικα string bends (ακουστε το dragonfly και θα καταλαβετε)! στα live της εποχης, οι κιθαριστηκες μονομαχιες τους ηταν ανεπαναληπτες (κατι 20λεπτες εκτελεσεις του rattleshake shake) και δεν συμμαζευεται…μετα την αποχωρηση του green, ηταν αυτος που πηρε τους mac στις πλατες του και εβγαλαν δισκαρες οπως kiln house, future games και bare trees… παω ν’ακουσω το something inside of me:bow2:

Μεγάλη καυλα οι λαηβ εκτελέσεις αυτου του κομματιού πράγματι.

…τεράστια καύλα:):!:

Οκτώβρης 1998 ε? μέτρια βραδιά και ο Green…εχμ, ας πούμε απλά ότι ήταν “καμένος” για να είμαστε ευγενικοί… Είχα φάει μεγάλη ξενέρα για έναν από τους πλέον αγαπημένους κιθαρίστες.

[SPOILER]ο Τσάμης μπροστά του μοιάζει με τον Φλας Γκόρντον! :)[/SPOILER]

Πέθανε ο Peter Green

πωωω πολύ κρίμα . Πολύ μεγάλος , τεράστιος μουσικός που δυστυχώς τα προβλήματα δεν τον άφησαν να έχει διάρκεια

Παρόλα αυτά , έστω κι έτσι άφησε το στίγμα του και με το παραπάνω





1 Like