Fleshgod apocalypse

Για να σοβαρευτουμε λιγο! Ειναι δυνατον οι FLESHGOD APOCALYPSE να μην εχουν δικο τους θρεντ??? Ειναι? Οχι φυσικα!
Λοιπον, εδω λεμε γνωμες για τους Ιταλους που μεσα σε ελαχιστα χρονια εχουν γινει απο τα πιο χοτ ονοματα στο ντεθ μεταλ.

Προσωπικα εμενα μου αρεσουν αρκετα, θελω να τους δω να ωριμαζουν λιγο και περα απο το εξαιρετικο στυλ που εχουν να γραφουν μονο γαματη μουσικη.

Δισκογραφια:
(2009) Οracles
(2010) Mafia [EP]
(2011) (νεο αλμπουμ τον Ιουλιο!!!)

Σημερα η χθες οι κυριοι υπεγραψαν στη Nuclear Blast. Ελπιζω να ειναι για καλο. Να και οι πρωτες δηλωσεις τους για το γεγονος:

“We’re really excited to start working with such a renowned and professional label. It’s a great chance for the band to express itself in the best way, counting on this kind of support. For us it’s like a brand new start. We surely can improve our work, touring much more and finally reaching every continent as we always wanted to do. Many tours are already planned or on the way to being organized. We’ll start with North America and Europe and then Asia/Oceania, South Africa and maybe in Central/South America. We can’t wait to hit US again this July-August with the ‘Summer Slaughter Tour’ 2011. It’s an honor for us to be on this tour and a great opportunity to play live some new tunes! See you on the road!”

Καλη μπαντα ειναι αλλα εδω δεν εχουν thread οι Hour Of Penance οποτε μην σου
κανει εντυπωση.Αν σε ψηνει δεν θα με χαλαγε ενα θρεντακι γενικοτερο για την
ιταλικη brutal death σκηνη μιας και ειναι ανερχομενη.

Όχι
Άλλα
Triggers

:expressionless:

εγω προσωπικα δεν θελω να ανοιξω ενα τετοιο θρεντ διοτι δεν εχω ακουσει κατι αλλο περα απο αυτους εδω αν και εχω τους hour of penance να ετοιμαζομαι να τους βαλω συντομα.

οντως παντως η ιταλικη σκηνη ειναι ανερχομενη. ειναι οπως ηταν οι γαλλοι πριν λιγα χρονια. τωρα χαλαρωσαν λιγο αν και ενταξει δεν ειναι και “νεκροι”.

@κρις: ετσι παιζεται το συγχρονο ντεθ μεταλ καλως η κακως… υπαρχουν παρα πολλοι ανθρωποι που τους αρεσει κιολας :wink:

Το oracles είναι καλό άλμπουμ αλλά αν είχαν βγάλει μόνο αυτό δεν θα είχα σχίσει και τα ρούχα μου. Εκεί που έπαθα την πλάκα μου με αυτούς ήταν στο mafia ep που έμεινα μαλάκας. Εξαιρετικές συνθέσεις και brutal όσο δεν πάει. Αν το νέο τους άλμπουμ είναι το ίδιο εμπνευσμένο θα μιλάμε για τεράστια δισκάρα.

18 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

[B]Agony[/B]

Tracklist:

  1. Temptation
  2. The Hypocrisy
  3. The Imposition
  4. The Deceit
  5. The Violation
  6. The Egoism
  7. The Betrayal
  8. The Forsaking
  9. The Oppression
  10. Agony

σχολια ατομων που το εχουν ακουσει λενε οτι ειναι περισσοτερο συμφωνικο αλλα οτι ειναι και παρα πολυ καλο! ειδωμεν…

The band comments: “The album cover is about the eternal struggle of mankind; we’re condemned to live facing our evil side, which dwells in every one of us. We are like tied to the ground, forced in chains that can’t be broken, so the man in the cover is representing all humanity and its eternal agony, knowing that it’s almost impossible to liberate ourselves from the obscurity of our nature. Unless we decide to admit to ourselves who we are and face our doom, that would be the only way to free our kind and rise to an higher conscience, someday.”

μονο σε εμενα θυμιζει το… γκολουμ??:lol:

αρχιζω να νιωθω σαν τον ιμπεριουμ στο θρεντ του καινουριου βειντερ :lol::lol::lol: