Flogging Molly-Float

Ειναι το πρωτο αλπμουμ που ακουσα απ αυτους αλλα δεν θα ειναι το τελευταιο!!!
οσοι αγαπατε την ιρλανδια προσελθετε 8)

Toυ έριξα και εγώ μερικές ακροάσεις και αναμένεται να το ερευνήσω και εγώ περαιτέρω το θέμα. Πολύ καλή μουσική που σε ανεβάζει. Θυμίζουν έντονα Dropkick Murphy’s αλλά είναι ένα σκαλί πιο κάτω. Πάντως όπως είπε και ο απάνω όσοι τρέφετε συμπάθεια στην Ιρλανδική μουσική ακούστε το.

Μετα απο εισηγηση των Κοζυ και Χοκαμ ακουσα τα Swagger και Drunken Lullaby και οφειλω να πω οτι γαμανε.
Πολυ ωραια μουσικη,οτι πρεπει για μπυροπαρεα και κεφι.

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ για αλλη μια φορα!!
Βρηκα το δισκο περισσοτερο"μελαγχολικο",μια και τα μινορε ακκορντα κυριαρχουν σε συγκριση με τα προηγουμενα τους αλμπουμ,αλλα με μεγαλυτερη ποικιλια σε μελωδιες.Και παλι ομως περιεχει πολλα ομορφα τραγουδια που τα ακους ειτε για διασκεδαση ειτε για χαλαρωση.

Μακαρι να τους φερουν για live καποια στιγμη.:drunk: :drunk: :drunk:

http://www.youtube.com/watch?v=R-PmyAfQ5xY&feature=player_embedded#!

Ναι ξέθαψα 2 χρόνων + τοπικ γιατί μπορώ καταρχάς. Δεύτερον είδα πάλι αυτό το καταπληκτικό video, του καταπληκτικού τραγουδιού Float, από τον καταπληκτικό δίσκο Float.

Λατρευουμε Flogging Molly και Float.

Λολ, όταν είδα το θρεντ ψηλά στο φόρουμ και με πέντε ριπλάιζ, στην αρχή νόμιζα ότι μόλις τώρα θυμήθηκε κάποιος ν’ ανοίξει θρεντ γι’ αυτό το δίσκο! Κρίμα πάντως τέτοια γκρουπάρα να έχει τόσο μικρή ανταπόκριση στο ρόκιν.

Όσο για το Φλόουτ, εξαίρετος δίσκος προφανώς. Όχι ο καλύτερός τους (αυτόν τον τίτλο μάλλον τον κερδίζει το Drunken Lullabies), αλλά εξαίρετος. Και βέβαια έχει ένα από τα πολύ καλύτερα κομμάτια στην ιστορία τους: το θεϊκό Punch Drunk Grinning Soul.

Συμφωνώ για το Drunken Lullabies αλλά και το Float φυσικά είναι πολύ ευχάριστος δίσκος όπως και το Swagger. Oι τύποι είναι τέλεια αφορμή για να προμηθευτείς καφάσια με Guiness.

Η δε εμφάνισή τους το 08 ήταν απλά πανηγύρι.

[I]
… and raise what’s left of the flag for meeeeh![/I]
:drunk:

Έλα ρε Ιρλανδία αρρώστια!

Όντως πολύ μα πάρα πολύ καλός δίσκος σαφέστατα πιο μελαγχολικός όπως αναφέρθηκε (ειδικά το ομόνυμο τι να λέμε) από τα προηγούμενα αλλά και πάλι όταν τον ακούς το πρώτο πράγμα που θες να κάνεις είναι να πιεις αλκοόλια!!!

off-topic
Το '08 ήταν μοναδική στιγμή! Θυμάμαι ότι πριν αρχίσουν ήμασταν περί τα 300 άτομα από κάτω και είχα ξενερώσει την ζωή μου. Εεεεε 2-3 τραγούδια μετά όλο το Terra Vibe μαζεύτηκε εκεί!!! :smiley: :smiley:

Θέλουμε ξανά λέμε!

Kραταμε αυτα :D:D
Δεν τους εχω δει λαιβ αλλα αν ερθουν δεν υπαρχει περιπτωση να το χασω.

Επισης θα συμφωνησω οτι το Drunken Lullabies ειναι το καλυτερο τους αλμπουμ.

κι εγώ ήταν ο πρώτος δίσκος τους που άκουσα κ έκτοτε αγάπησα τον ήχο τους…είχα κολλήσει μάλιστα μια περίοδο με το ομώνυμο κομμάτι αν και δεν είναι το αγαπημένο μου από τη συγκεκριμένη μπάντα. Mακάρι να ξαναέρθουν σύντομα και θα τους τιμήσω σίγουρα!