Florence & the Machine @Ejekt 2023

Να είμαι ειλικρινής; Μέχρι πριν πέντε μέρες, ούτε εγώ τις ήξερα. Έβαλα να ακούσω σετλιστ

Κεραυνοβόλος έρωτας

3 Likes

Πλατεια νερου γεμάτη μέχρι πίσω. Οι μισοί θα βλέπουν από οθόνες!

Οριακά σολντ άουτ μαθαίνω, λογικά πάνω από 10k

Πολυ λιγο λες!

Μαζευτε τα, πάμε σπίτια μας, η Φλοράνς μας αποστομωσε

3 Likes

φοβερή εμφάνιση από τις Warpaint! πραγματικά δεν ήθελα να σταματήσουν να παίζουν!
οι Editors δεν είναι συμπάθειά μου… τους βρίσκω φουλ βαρετούς.
Florence πολύ δυνατή
πρέπει να είχε πάνω 15.000 κόσμο, πάντως στους editors, μέχρι αρκετά πίσω από τον πύργο του ηχολήπτη, ο κόσμος ήταν πυκνός. το κοινό με μεγάλη συμμετοχή κιόλας, έγινε ωραία ατμόσφαιρα

Κόσμο νομίζω πάνω κάτω είχε ίδιο με slipknot…μόνο muse έχω δει παραπάνω κόσμο Πλατεία Νερού…άψογα ήταν …και τίμια τιμή Mojito

Βέβαια όταν διάβαζα ότι τραγουδάει 4-5 τραγούδια στο κοινό εγώ φανταζόμουν κάτι τέτοιο

2 Likes

Μου πήρε περίπου μια ωρα να βγω απο τον χώρο αλλα άξιζε!

You said that rock and roll is dead, but is that just because it has not been resurrected in your image? :crown:

Παραλίγο να μου ξεφύγει a kiss with a fist is better than none σε κλήση, μεγάλη επιτυχία.

4 Likes

Πραγματικά στιχάρα, με είχε πορώσει όταν το άκουσα πέρυσι

Τι λαϊβάρα είδαμε ρε φίλεεεε

Η αλήθεια ήταν ότι ήταν κάτι ακόμα καλύτερο:

Y.Γ. ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΕ ΚΛΓΔ

5 Likes

αυτό με τα κινητά κάποιες φορές ξεφεύγει. οκ, έχω αποδεχθεί ότι κόσμος θα πάει για φωτό, βίντεο κλπ. ΑΛΛΑ. έχεις ρε φίλε τον αγαπημένο σου καλλιτέχνη, λίγα εκαατοστά από τα μάτια σου. ΤΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?? τον έχεις κυριολεκτικά σε απόσταση αναπνοής και επιλέγεις και πάλι να τον δεις από την οθόνη του κινητού σου; άσε που είναι και αγένεια να κατεβαίνει ο άλλος και να μπάινει μέσα στον κόσμο, και να μην υπάρχει κάποιος να τον/την κρατήσει γιατί όλοι έχουν τα κινητά…

επίσης, αφού θα έχετε το κινητό για φωτό, βίντεο, stories κλπ, τουλάχιστον χαμηλώστε τη φωτεινότητα… μη μας τυφλώνεται κιόλας κάθε φορά που ανάβει με ειδοποίηση από like :sweat_smile:

3 Likes

Απαράδεκτο αυτό που συνέβαινε, και προφανώς όχι μόνο για τη Φλόρενς που έχει κατέβει, αλλά και για όλα εμάς τα άτομα πίσω που στην αρχή κάθε τραγουδιού, είχαμε στατικά χαζεμένα να το παίζουν Αντονιόνι. Είπα σε έναν μπροστά μου ότι ενοχλεί και απάντησε το θεϊκό “Όλοι το κάνουν ρε φίλε”, που είναι η απάντηση του μλκ.

Αν πας σε συναυλία και θες πάνω από 1-2 λεπτά υλικό, σόρρυ, αλλά θα σε θεωρώ βλαμμένο κι ενοχλητικό. Κι εγώ που το έκανα δλδ, συνειδητοποιώ πόσο κουραστική γίνεται μία συναυλία όταν δίνεις έμφαση να βγει το βίντεο κι όχι να χτυπηθείς. Κι αν έχω βγάλει βίντεο στη ζωή μου σε συναυλίες, όσο τα βλέπετε εσείς, άλλο τόσο πιθανό είναι να τα ξαναδώ κι εγώ…

2 Likes

Παιδια το ξερουμε οτι τα social media έχουν γίνει ψιλοκαρκίνωμα της κοινωνίας, εδώ έβλεπα άτομα στο κοινό να έχουν το κινητό και να τραβάνε βίντεο την πάρτη τους(!) και να κάνουν οτι χορευουν κ καλά.

Αυτή είναι η πραγματικότητα, γι αυτό όσο μπορούμε μπουκαλάκια νερό με καλό στόχο όπου βλέπουμε τέτοια κρούσματα. Θα ήθελα να δοκιμάσω να φέρω νεροπίστολο αν μπορούσα να το περάσω για καλύτερο σημάδι.

On-topic τώρα, η Florence είναι μια θεότητα από άλλο πλανήτη (ψύχραιμη τοποθέτηση).
Είμαστε τυχεροί που ζούμε στην ίδια εποχή με αυτή και μπορούμε και ζουμε τέτοια live, απόδειξη του ότι το rock και η οργανική μουσική παραμένει μεγαλειώδης.

8 Likes

Πάντα επίκαιρο ;p

5 Likes

Θεότητα απλά η Florence! Συγκλονιστική φωνή και vibe. Ειδικά όταν βγήκε είχα κυριολεκτικά μείνει με το στόμα ανοιχτό και δε μπορούσα να πάρω τα μάτια μου από πάνω της! Είχα πάει αποφασισμένος να μαι κάγκελο για να ζήσω αυτό ακριβώς που δειχνει το βιντεο παραπανω(και για να γλιτωσω τα γαμωκινητα και ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΩ ΣΑΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΤΑΤΗ) και πήγα μια ωρα νωρίτερα από τις 5 αλλα ήδη υπήρχε μια τεράστια ουρά οταν έφτασα Πλατεια Νερου οπότε αρκέστηκα στο να μαι 5-6 σειρα στο κεντρο. Μου φάνηκαν αδιάφορα για τα γούστα μου ολα τα σαπορτ to be honest και ιδιαιτερα οι Editors με τις Warpaint να ξεχωρίζουν κάπως(Το Champion ειναι πολυ ατμοσφαιρικό κομματι).

Το καλύτερο ήταν οτι σε αντίθεση με τις μετσαλ συναυλιες τωρα ημουν ψηλοτερος απο το μεσο ορο οποτε δεν ειδα ουτε στιγμη μεσα απο κινητο και την μια στιγμη που παιχτηκε κινητο να μπλοκαρει το θεμα χοροπηδουσα και πετυχα με το χερι το κινητο της τυπισσας ΕΠΙΤΗΔΕΣ και το κατεβασε…
Η Florence ειναι ΤΟ γαμημενο αρχετυπο καλλιτεχνιδος και ανθρωπου.

Ψυχραιμο fanboyλικι. Συνεχιζετε…

2 Likes

υπήρχαν κάποιες δεκάδες πριν τις 11 το πρωί. κάποιοι πήγαν και από τις 6.30!! :stuck_out_tongue:

Πολυ λαθος οι υπολογισμοι μου τοτε :sweat_smile:

Εεεεε, ο καθένας περνάει καλά όπως θέλει??

Ελπίζω να κάνεις πλάκα

Μπουκέτο στα δόντια κατευθείαν, πάτε καλά ρε?

Νομίζω το σαρκαστικό δεν το κατάλαβες. Όχι πως δεν θεωρώ το εγωκεντρικό του όλου θέματος με τα social ενοχλητικό, αλλά προφανώς δεν θα πω σε κάποιον πως να περάσει καλά.

5 Likes

Ναι οκ αυτό κατάλαβα στην αρχή, αλλά είδα το πιο κάτω post μετά, και λέω από πότε έγινε οκ να βαράμε κόσμο επειδή κάνουν κάτι που δε μας αρέσει, τι έχω χάσει