Florence & the Machine @Ejekt 2023

To κινητό της κατάλαβα ότι χτύπησε, όχι την ίδια (δεν το υπερασπίζομαι, απλά έχει και πάλι τη διαφορά του)

Εμένα μου περνάει αδιάφορο το πώς θέλει να περάσει μία παρέα. Αλλά όπως εγώ καταλαβαίνω ότι δεν μπορώ να κάνω τον ανεμιστήρα σε pogo stick αν χτυπάω και πατάω κόσμο, έτσι κι εγώ περιμένω - ειδικά όταν το ζητάω ευγενικά - να μην με αναγκάζει ο άλλος να βλέπω το κινητό του αντί για την σκηνή. Υπήρχαν άτομα που δεν έβγαζαν ΚΑΝ τη σκηνή βίντεο, έβγαζαν τις πλαϊνές οθόνες… Δηλαδή, τι να τους πεις, τι meta θέαση συναυλίας είναι αυτή; Κι έπρεπε να έρθεις ως μπροστά στη σκηνή για να το κάνεις αυτό;

Σε αντίθεση με τον μονοκύτταρο που ανέφερα προηγουμένως, μία κοπέλα που σε ένα σημείο επίσης έχασε την αίσθηση του πού βρίσκεται και έκανε πλάνα και μοντάζ, όταν της είπα ότι “μου το κάνεις πολύ δύσκολο να παρακολουθήσω την συναυλία” (verbatim), απλά γέλασε αμήχανα, και το κατέβασε. Απλά τα πράγματα.

Οπως μπορει ο αλλος να παρακολουθησει τη συναυλια με το κινητο ακριβως στο προσωπο μου σε κατασταση στριμωξιδιου οπου δε μπορω να αλλαξω θεση για να δω το σοου για το οποιο πληρωσα να δω(μπροστα αλλωστε πολλοι λυποθυμησαν) μπορω και γω να χοροπηδησω οταν η περφορμερ μου λεει να το κανω και να τραγουδησω οσο δυνατα θελω. Οταν το κινητο ειναι ακριβως μπροστα μου θα το πετυχω, σορρυ.

Δεν εχω θεμα με τα κινητα, το εχω αποδεχτει πλεον αλλα και γω δε θα κατσω στη γωνια μου να διευκολυνω την βιντεοσκοπηση ή να κανω τον βοηθο σκηνοθετη.

Peace out

1 Like