Flotsam and Jetsam live in Greece

Γιατι νομιζω πως αυτος σταματησε να φερνει πια?

Δευτερα 13/4 το λαιβ. Ακομα δεν εχουν πεσει οι υπογραφες οποτε λιγη υπομονη για ανακοινωσεις. Διοργαωση Up the hammers festival/music box productions.
Καλα Χριστουγεννα σε ολους σας, με τουσ πιο πολους θα τα πουμε UTH.
φιλικα Μανωλης

Καλα Χριστουγεννα αφεντικο, καλα Χριστουγεννα σε ολους. Good news το ονομα του διοργανωτη, συνεπως ολα ΟΚ.

A, και μια παρακληση, αλλαξτε το για Σαββατο. Διοτι… Saturday night’s alright for fighting ;):metal:

Άστο για Δευτέρα ρε μάστορα, μπας και τους δούμε…Φαγώθηκες. Αλλά θα σε βρω, δε θα σε βρω;
Άσε που το πρωτότυπο ήταν MONDAY night…

Μπορει, γιατι ειναι γνωστο οτι ο Ελτον Τζον τα βραδια της Δευτερας ειχε ρεπα… Τελος παντων, το αφηνω ως εχει :bounce:

Ανακοινωθηκε!

http://www.musicboxproductions.gr/DEFAULT.ASPX?PID=52&DTS=51

Καλη φαση !8)

Μονο το Sin City venue με χαλαει, οχι απο προσωπικη εμπειρια αλλα επειδη εχω διαβασει εδω μεσα ποσο ασχημος χωρος-ηχος παιζει. Χαθηκε το Αν;; Αντε να δουμε τι θα δουμε… Εκει θα 'μαι… Αν μας ενημερωσουν και για τις τιμες, να ξερουμε που βαδιζουμε (οικονομικως), θα ειναι ακομα καλυτερα.

#-o Κι έλεγα θα είχες να προτείνεις κάτι καλύτερο από το Sin City…αλλά το An?
Ήμαρτον ρε συ , που λέει και γνωστός αθλητικογράφος…
Βέβαια θα μου πεις έχουμε και πολλούς χώρους να διαλέξουμε?
To An όπως και να το κάνουμε είναι cult (πιο πολύ στο να χαλάει ωραίες συναυλίες με τον γνωστό,χάλια ήχο και εξαερισμό…) και ο χώρος του Sin City δεν είναι τυχαίο πως τόσα χρόνια δεν έχει σταυρώσει ένα σταθερό όνομα και αλλάζει συνεχώς ταμπέλες…

Τέλος πάντων, θα ήταν σίγουρα καλύτερα να γινόταν στο Gagarin αλλά…let’s face it…δεν νομίζω πως ακούν τόσοι πολλοί στις μέρες μας Flotsam. (Axxx άτιμο Ρόδον!)

Υ.Γ.: Πάντως, να πω την αλήθεια όσο και αγαπημένη μου μπάντα να είναι , στεναχωριέμαι να βλέπω τον Eric A.K. να “προσπαθεί” πλέον να τραγουδήσει. Είναι κρίμα γιατί κάποτε ήταν μία από τις μεγαλύτερες φωνές στο χώρο.

Αυτο πονεσε, αλλα εχεις δικιο :lol: Προσωπικα θα ηθελα να τους δω στο ΟΑΚΑ διοτι ηταν σπουδαια μπαντα, αλλα ανεφερα το ΑΝ επειδη συνηθως τετοιες μπαντες εκει καταληγουν και επειδη ο διοργανωτης το χρησιμοποιει συχνα για τα event που διοργανωνει.

Παντως, μολις μολις μολις μολις αντεληφθην οτι το Sin City ειναι το παλιο Underground και οχι ο χωρος που χρησιμοποιει ο περιφημος Ξηγας. Στον συγκεκριμενο χωρο εχω δει και καλες συναυλιες (ηχητικα) και νομιζω οτι απο το ΑΝ ειναι καλυτερο σε αυτον τον τομεα. Συνεπως θα σου δωσω 100000% δικιο, αλλα θα σταματησω και τη “γκρινια” για το Sin City.

Γκαγκαριν ε; Με 200-250 ατομα συνολικα (συμφωνα με την προσελευση σε αντιστοιχα ονοματα); Ανετα θα παιζαμε μπαλα εκει μεσα!

Οταν υπηρχε το Ροδον, γκρινιαζαμε (ιδιαιτερα στα τελευταια του) για το ενα, για το αλλο, αλλα δεν μπορουσαμε να φανταστουμε οτι μετα (και για πολλα χρονια) θα καναμε κρα για να ακουσουμε αξιολογο ηχο σε συναυλια.

στα εξαρχεια λεγεται οτι και αυτη την συναυλια την διοργανωνει ο ξηγας ,αλλα δεν θελει να φαινεται για να μην πατωσει …

ΠΡΟΣΟΧΗ… [-X

Ρε τι έχουμε πάθει με αυτόν τον ξήγα, παρεξήγα καιδεσυμμαζεύεται…

Δεν ξέρω ποιός είναι αυτός ο ξήγας, αλλά μπορώ να σε πληροφορήσω πως τη συναυλία τη διοργανώνει η Music Box Productions.

και εγώ κάπου άκουσα πως είναι μπλεγμένη και η μοσάντ…
[-X
ρε μην βλέπετε φαντάσματα παντού

δικιο εχεις:p

θεσσαλονικη eightball 13/4

καλη φαση για σαλονικα, μπορει να παω:-k

Το σετλιστ απο συναυλιες της περιοδειας:

Περιπου το ιδιο σετ επαιξαν στην Ολλανδια, σε δυο συναυλιες εκει, αλλα συμπεριελαβαν το

Fork Boy (διασκευη στους Lard)

αλλα μου φαινεται οτι αλλαξε στην πορεια.

Στην Ολλανδια τα ριπορτ κανουν λογο για συνολικη διαρκεια 75 λεπτων με τον Ερικ ΑΚ να εχει εξαιρετικη φωνη, αλλα τις κιθαρες να χανονται στην πρωτη μερα της περιοδειας

Αντε παμε γεραααααααααααααα.

Τι κι αν έπαψα να τους παρακολουθώ μετά τον τρίτο δίσκο; Τι κι αν ξανάκουσα χθες μετά από τόσα χρόνια το No place και το Doomsday;
Θέλω να θυμηθώ τα παλιά…

Θα προσπαθησουμε η συναυλια να αρχισει στην ωρα και επειδη ειναι καθημερινη, γιαυτο ελατε απο νωρις να στηριξετε τα ελληνικα γκρουπ.