Προβλημα με floyd rose tremolo

δεν εχω ιδεα .αν μου πεις απο που θα μπορουσα να το δω

νταξ δεν εχει τοση σημασια,απλα να χεις στο νου σου οτι επειδη στις γεφυρες με τρεμολο σκετο σιδερο και οχι βιδωτο οπως ειναι στις καινουριες κιθαρες υπαρχει παντα φοβος να σου σπασει το bar μεσα στη γεφυρα,ετσι την επαθα εγω πριν 1-2 χρονια και παλευα να ξεβιδωσω γεφυρα 25 χρονώ…

ειναι τοσο χαλια που οταν το τραβαω πολυ πανω η γλυστραει και μου μενει στο χερι η ειναι οκ.και δεν νομιζω αν σπασει να μεινει μεσα αλλα την αναποδωγυριζω και πεφτει

απο που πηρες την κιθαρα ρε?

εγω δεν ξερω απο ιμπανεζ αλλα απο οτι καταλαβα το φλουντ ροουζ σου ειναι λιγο σαπιο?

ηταν ενα μαγαζι εδω.και την ειχε εξαιρετικα φθηνα και επαιξα πριν την παρω και μου φανηκε ενταξει.μεταχειρισμενη.

πανε πες του να στο φτιαξει αν δεν εχει καιρο που την πηρες.

αν οταν την πηρες σε ειπε οτι ητανε σε αψογη κατασταση δλδ.

Bασικά δεν είναι Floyd αλλά Edge τρέμολο της Ibanez αυτό που περιγράφει ο Βάγγος που μπαίνει καρφωτό.
Σου είπε και κάποιος πιό πριν τη λύση με τα λαστιχάκια. Πήγαινε δείξε τον λεβιέ σου και σε κανένα μαγαζί με αξεσουάρ ή ψάξε online για λαστιχάκια.

@donkonstantino
εχω ενα μηνα που την πηρα.και ετσι ηταν οταν την αγορασα οποτε δεν νομιζω να μου το φτιαξει.και να μου το φτιαξει τι θα κανει αυτος παραπανω απο αυτο που μπορω να κανω εγω?εκτος αν την ανοιξει απο πισω.
@mule πως τα ψαχνω αυτα τα λαστιχακια στο ιντερνετ?