Foo Fighters στη Μαλακάσα?

ακριβως :slight_smile:
επισης 4 γκραμυ και καμια 20αδα υποψηφιοτητες

παντως το the colour and the shape ειναι πολυ καλος δισκος!!!το everlong ειναι απο τα αγαπημενα κομματια τους!!

Karja εσυ που τα ξερεις, ειναι σιγουρο οτι θαρθουν μονοι και δεν θαναι μερα Rockwave ξερωγω?
Γιατι αν οντως ειναι μονοι τους μου μοιαζει λιγακι αυτοκτονικο live…

ΓΑΜΩ!!!

Super λέμε!

Καλό πάντως θα είναι να έχουν και καμια ακόμα μπάντα…
Το σκηνικό που κατεβάζουν 2η σκηνή στα live τους στο τέλος του venue και παίζουν έτσι ώστε να τους δουν και αυτοί που κάθονται πίσω καλά το ξέρετε?
Ωραία πράγματα…

!!! Αν ισχύει θα πάω σίγουρα.
Παρεμπιπτόντως, σε αντίθεση με τους περισσότερους, θεωρώ πολύ ευκολότερο να πάω Μαλακάσα παρά Λυκαβηττό 8)

συμφωνώ και γω με τον cozy…άσε που συναυλία λέει να γίνεται στην φύση!:stuck_out_tongue:

Μακαρι να ισχυει αυτη η φημη. Καλη μπαντα οι Foo, αν και πλεον δισκογραφικα επαναλαμβανονται, live τα σπανε. Θα παω οπωσδηποτε, αλλα μαλλον θα ειμαι “μονος μου” δυστυχως…

Πολύ καλή φάση αν ισχύει.
Και τώρα είναι και στα ντουζένια τους. Επίσης έχουν τουλάχιστον 3 αξιολογότατους δίσκους και παγκοσμίως είναι από τα μεγαλύτερα ονόματα. Και εκείνο το live στο πρώτο rockwave έχει μείνει απωθημένο. Το terra vibe όμως αποτελεί ανασταλτικός παράγοντας και φυσικά στην Ελλάδα πάνω από 2.000 σιγά μην μαζέψουν.
Τέλος ο Grohl είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ φυσιογνωμία και γενικώς οι Foo Fighters γαμάνε.

Πολύ.

εντάξει μην το παρακάνουμε… όχι και 2000 οι Foo Fighters… στην χειρότερη πιστεύω μια 5αρα την μαζεύουν… εκτός και αν πέσει πολύ κοντά με άλλες πολλές συναυλίες (όπως πέρσι οι plant&cornell που καμιά 5αρα μάζεψαν με το ζόρι λόγω των άλλων 2 ημερών του rockwave)

Σιγά μην παίξουν μόνοι τους στο Terra Vibe. Για ημέρα από Rockwave πρόκειται στάνταρ. Για support καλοί είναι.

ανακοινώνουν σισγά σιγά ευρωπαϊκές ημερομηνίες…
πάντως δεν συμπίπτουν με το πρώτο ποστ που έχει το τουρ…
karja ή κανείς άλλος ξέρει καμία" πληροφορία"??

Κι εγω αυτο πιστευω. Αλλιως τους βλεπω να παιζουν σε 5 ατομα.

Και μόνοι τους να παίξουν θα γίνει χαμός. Οι Foo είναι από τα πιο καυτά ονόματα της μοντέρνας ροκ σκηνής. Αν και εγώ προσωπικά πιστεύω ότι είναι κάκιστοι αν εξαιρέσουμε μερικά πιασάρικα τραγουδάκια.
Τελικά αρχίζω να πιστεύω ότι ο Γκρολ αν εξαιρέσουμε μερικά καλά που έχει κάνει (βλέπε συνεργασίες με QOTSA και Killing Joke, πρωτοβουλία Probot) είναι απλά ένας μουσικός που έγινε γνωστός στη σκιά του Κομπέιν. Δεν εξηγείται διαφορετικά το απίστευτο κωλοβάρεμα με τους Foo Fighters. Κρίμα γιατί αν περιοριζόταν στο να κάνει αυτό που ξέρει να κάνει καλά (να παίζει ντραμς δηλαδή) θα μιλούσαμε για μια από τις κορυφαίες φυσιογνωμίες στο χώρο της μουσικής.

Jan 28, 2008 ? Foo Fighters European Show Rumors:

A few unconfirmed European show dates are making the rounds. Remember, if you don’t see it on foofighters.com, then don’t believe it! We’ll be the first to let you know of all confirmed shows.

hm. candidate dates. Αυτές είναι μέρες που τους έχουν προταθεί… ποιές θα κάνουν είναι θέμα δικό τους.
Ισχύει ότι είναι μέρες που έχουν προταθεί απο promoters αλλά δεν έχουν εγκριθεί απο την μπάντα, ακόμα !

karja έχεις ακούσει τίποτα για μας εδώ από καμία εταιρεία??

Λοιπον…τις φημες εξω απο δω… οκ? πλακες και φημες ξεκιναω κ εγω με ενα thread αν θελω αλλα για δες…δεν ειμαι βλακας… αυτα για οποιον το ανοιξε…δε ξερω και ουτε και μενοιαζει.

μπειτε στο site οσοι ενδιαφερεστε και διαβαστε για τις φημες που κυκλοφορουν τι δηλωσανε…

παλικαρια μου καλα…μπορει το Thread να αλλαξει σε φημες για foo fighters να συνενοουμαστε???

ευχαριστω.

ασθάνομαι εξαιρετικά ψημένη… μακάρι να ισχύει 100% κ ν τον δουμε τον κύριο grohl… (περισσότερο υπό την λογική 1/3 νιρβάνα βέβαια)

Κρίμα γιατί αν περιοριζόταν στο να κάνει αυτό που ξέρει να κάνει καλά (να παίζει ντραμς δηλαδή) θα μιλούσαμε για μια από τις κορυφαίες φυσιογνωμίες στο χώρο της μουσικής.

τολμώ ν συμφωνήσω…

:papas: :papas:

Drifter ξέρεις αν παίζει καμία πιθανότητα να τους δούμε - γίνονται τίποτα επαφές?