Football Manager 2005

Pws sas fainetai? Emena mou fainetai to kalitero manager !!! Tromera ethistiko !!! Exete na proteinete tipote endiaferonta pitsirikia h kai paiktes?? Egw exw vrei : Cerci (Roma), Cigan (free), Adu (klassika), Vanden Borre & Kompany (Anderlecht), Yaya (Tourre…), Mohamed Zidan…Ti omades protimate na pernete? Ellinikes h ksenes? Egw protimw ellinikes (AEK, Iraklis kai Aigaleo).

Zlatan Bajramovic και Freddy Grisales είναι οι 2 παίχτες που παίρνω σε όποια ομάδα και αν πάω. Τσέκαρέ τους.

pennant , mceveley αλλά στο 2004 όχι στο 2005! Δε ξέρω τι παίζει εκεί…
Επίσης, όσο ακριβοί και αν είναι bierofka,nihat,xabi alonso και lucio!
Real sociedad!!! 7 φορές πρωταθλήτρια στη σειρά, 4 κύπελλα, 5 champions και 3 super cups 8)
Αν και το ρεκός το είχα με τον Ιωνικό όπου είχα φθάσει στο 2013 κερδίζοντας 12 πρωταθλήματα, 12 κύπελλα, 9 champions και 9 super :twisted: :twisted: :twisted: Μετά όμως από μία συγκεκριμένη ημερομηνία σταματούσε :? :cry:

Το Total Club Manager ειναι πολυ ρεαλιστικοτερο και πολυ πιο γρηγορο.Στο FM πρεπει να δεις πενηντα σκορ (κολοπετινιτσα-αγηπεδος 0-0)για να προχωρησει.

2031 με τον ολυμπιακό και ακόμα συνεχίζω μέχρι να βγεί το fm6.
\m/

Πάρτε κάποια να έχετε…

GK
Tim Wiese (ο κορυφαίος κίπερ του παιχνιδιού)
Marko Amelia (υψηλή μεταπωλητική αξία)
Maarten Stekelenburg (αξιόπιστη επιλογή)

DC
Cesare Bovo (προσωποποίηση της σταθερότητας)
Alex (από PSV, πιστό σκυλί, πολλά γκολ με κεφαλιές από κόρνερ)
Marco Antonio Caneira (δένει την άμυνα, κατάλληλος για αρχηγός)

DMC
Javier Mascherano (τον θέλουμε μέχρι να μεγαλώσει λίγο ο Guarin…)
Lucas Biglia (ιδανικό backup)
Alexandros Tziolis (για χαμηλότερο επίπεδο μεν, τίμιος δε)

MC
Manuel Fernandes (χρειάζεται στο ρόστερ, έστω ως εναλλακτική επιλογή)
Barry Ferguson (εξαιρετικός στα αμυντικά του καθήκοντα, αρκετές ασίστ)
Scott Parker (κορυφαία προσωπικότητα)

AMC
Diego (ηγετική φυσιογνωμία, πρέπει να τον αποκτήσετε νωρίς στο παιχνίδι)
Hatem ben Arfa (θέλει λίγα χρόνια να ωριμάσει, αλλά μετά…)
Niko Kranjcar (πολλά τάκλιν, πολλές ασίστ, εξαιρετικές στημένες φάσεις)

FC - SC
Daniel Fredheim Holm (πάρτε τον και θα με θυμηθείτε…)
Dagoberto (καλό backup σε μεγάλη ομάδα)
Lukas Podolski (Ο Θεός !! 35 γκολ σε 42 ματς στη Ρόμα)

Στην προπόνηση βάλτε αρκετά 5-a-side(large pitch) και overloading(attack).
Ανεβάζουν πολύ τη συνολική προπόνηση…

Αν θέλετε και άλλα, πείτε…

Συνάδελφοι καμμένοι βγήκε το Football Manager 2006.
Για να δραστηριοποιείται το τόπικ λοιπόν.

Football Manager: Ενας λογος να ξενυχτισεις το βραδυ.

Καθε βραδυ μπαινω στο forum και μολις βρω φορτωνω την απολυτη παιχνιδαρα.
Δεν το εχω πολυ καιρο και παιρνω την τριφυλλαρα.

Nah, ξενερωνω με ελληνικο πρωταθλημα. Με τον ΠΑΟΚ πηρα νταμπλ πρωτη χρονια και εφτασα 4 στο ΟΥΕΦΑ αλλα τωρα εχω αλλες ομαδες. Στανταρ Λιεγης, 5η χρονια δεν εχω χασει τιτλο σε Βελγιο και Ευρωπη. Εχω φερει παιχτρονια, εχω φτιαξει τελειες εγκαταστασεις, εχω τους καλυτερους προπονηταδες, πεταω λεμε. :smiley:

Επειδη ψαχνω απεγνωσμενα δεξι χαφ με κοινωτικο διαβατηριο και με διαθεσιμα φραγκα περιπου 1 εκατομυριο ευρα, εχεις να μου προτινεις καποιον?

Ντέμη ??? Το κατάλαβες επιτέλους ??? :slight_smile: :slight_smile:

Τι ομαδα εχεις?
Σε ποια χρονια εισαι?
Για βασικο ή για παγκο?
Τι συστημα παιζεις?
Τι database εχεις?

Εχω Παναθηναικο και ειμαι λιγο πριν ξεκινισει η σεζον 2007-08, τον θελω για βασικο , σε συστημα 4-4-2 Attacking ή 4-3-3 ,σε Large database.

Χμ, δοκιμασε τον De Troetsel. Δεν ξερω πως θα εχει γινει τωρα, εγω οταν τον ειχα ηταν απιστευτος. Παιζει σ’ολες τις θεσεις της αμυνας και του κεντρου, εκτος απο αριστερα. Εγω τον εχω δεξι μπακ ή δεξι χαφ. Οι Βραζιλιανοι εχουν κατι απιστευτα δεξια χαφ που παιζουν απο DR ως AMR αλλα δεν ειναι κοινοτικοι. Βεβαια μπορεις να τους ψαξεις μηπως εχουν κοινοτικο διαβατηριο. Ειναι και ακριβοι, αστα να πανε…