Forthnet 2 Play..?

Ειναι αλήθεια, ή πουλανε φουμαρα?
Σχετικα με το πακετο της forthnet “Forthent2play”, αληθευει ότι εχεις τζαμπα αστικες και υπεραστικες κλησεις και οτι εχεις και τζαμπα adsl μεχρι και 24MB -εφοσον εχεις στην περιοχη σου δικτυο της forthnet-?
Αναρωτιέμαι αν υπαρχουν τπτ “κρυφες” χρεωσεις για παραδειγμα, μηπως ναι μεν δεν πληρωνω για να κανω μια τηλεφωνικη κληση επειδη στην περιοχη μ υπαρχει ιδιοκτητο δικτυο, αλλα μηπως τελικα πληρωνω κανονικα επειδη στο σπιτι που τηλεφωνω δν υπαρχει- εννοω υπαρχει του ΟΤΕ, οποτε… παπαλα το “τζαμπα”…?
Με αλλα λογια, ισχυει οτι θα πληρώνω μονο 40ευρο (για την ακριβεια 39,9) το διμηνο και θα χω δωρεαν αστικες, υπεραστικες και adsl???

Ας απαντησει καποιος σχετικος και που το χει ψαξει γιατι δε βγαζω ακρη…!!!:!: !:!:

24MB απο σω ξερω δεν προκειται να χεις σε καμια εταιρεια!
για τις χρεωσεις,επειδη εχω,μεχρι τωρα ισχυει!ο λογαριασμος ερχεται ανα διμηνια και μας ηρθε 100ευρω.
80 το παγιο 2 μηνων και 20 ευρω κινητα (4μελης οικογενεια)

Πιάνεις πάρα πολύ καλές ταχύτητες… Απλά περιορίστε (ει δυνατόν εξαλείψτε) τις κλήσεις προς κινητά.

Αυτο ακριβως… Σε γαμαει στα κινητα… Και το νετ πολυ γρηγορο, αλλα σε μενα με πεταει αρκετες φορες, προβλημα των γραμμων πρεπει να ειναι…

Πειτε ομως οτι για να γινει η συνδεση θα περασουν 3 μηνες και για αυτο το χρονικο διαστημα θα ειναι χωρις νετ και τηλεφωνο…Α και 24 δε πιανεις με την καμια.Με 8 και πολυ λεμε

Εγω έχω κάνει αίτηση συνδρομής εδώ κι ένα μήνα κι έχω κανονικά τηλέφωνο και net.
Ένας φίλος μου πού είχε πριν forthnet μέσα σε ένα μήνα του την ενεργοποίησαν. Παίζει ρόλο και η περιοχή που βρίσκεται κάποιος.

Εμ παίζει ρόλο και η περιοχή.
Στο Ηράκλειο (από όπου και προέρχεται τρομάρα της) έχει πάρει ήδη αναβολή 4 μήνες. Καλά κρασιά.

Για επαρχία ξέρω ότι θα πιάσεις το πολύ 2000-3000 ταχύτητα, καθώς και ότι θα πληρώνεις 15 ευρώ το μήνα πάγιο στον ΟΤΕ, καθώς στην επαρχία η Forthnet Δεν έχει γραμμές και χρησιμοποιεί του ΟΤΕ. Επίσης ίσως αντιμετωπίσεις κάποια προβληματάκια γιατί ο ΟΤΕ φυσικό είναι να την ρίχνει.
Αν μένεις επαρχία ψάξε για κανα αντίστοιχο πρόγραμμα σε ΟΤΕ ή Tellas, όπου θα έχεις και τηλέφωνο και απεριόριστο ιντερνετ χωρίς να πληρώνεις πάγιο, καθώς αυτοί οι φορείς έχουν δικά τους δίκτυα και σπάνια θα αντιμετωπίσεις προβλήματα.

check this
www.adslgr.com

Εαν διαβάσεις τα comments που υπάρχουν για καθε εταιρεια, θα καταλαβεις οτι ισως ο ΟΤΕ ειναι η πιο αξιοπιστη (οχι η καλυτερη) λυση

Εγω εβαλα forthnet (not 2play) και περιμενω ενεργοποιηση…Αν θελησω στη συνεχεια να το κανω νταμπλπλαι τι πρεπει να κανω και τι επιπτωσεις θα εχω (κυριως στο νετ) ??

Μια διαφωτιστικη απαντηση???

Έχω κάνει αίτηση από 13 αυγούστου αλλά του έπεσε πολυ δoυλειά (τρομάρα τους μη χέσω …)

οπότε αναμένω ακόμα…#-o #-o #-o #-o #-o

απο όσο είχα δει στοισ χρεώσεις είναι ελάχιστα φτινότερο απο οτε:!:

Ρε παιδιά σόρρυ κιόλας αλλα από όλους σας δεν αντιμετώπισε κανείς προβλημα?

Εγώ έκανα αίτηση μέσα Ιουλίου και μου λένε σε δυο μήνες θα γίνει η σύνδεση, λέω δεν πειράζει, ετσι και αλλιώς θα λείπω. Αρχές Οκτωβρίου μου στέλνουν τον εξοπλισμό και μου λένε ότι θα διακοπεί το τηλεφωνο για μερικές ώρες ωστε να γίνει η ενεργοποίηση. Να σημειώσω ότι ήμουν ήδη στη Φορθνετ και πλήρωνα μόνο πάγιο στον ΟΤΕ μέχρι που μπήκε η περιοχή μου στο δίκτυο της Φορθνετ. Ε λοιπόν απο εκείνη την ώρα κόπηκε το τηλέφωνο για καμιά 10αριά μέρες και καμιά φορά όταν καλούσες τον αριθμό μου απαντούσε ένα άσχετο σπίτι…
Το θέμα είναι ότι δεν μπορούσα με τίποτα να επικοινωνήσω με την εταιρεία, με την καμμία όμως λέμε…
Μιλάμε για ώρες στην αναμονή. όταν με τα πολλά τους πέτυχα, μου λέει ότι αν δεν διορθωθεί μεσα στο ΣΚ θα με πάρει τη Δευτερα. Παίρνει το πρωί να μου πει να κάνω κάποιους ελέγχους, του λέω είμαι στη δουλειά πάρε το απογευμα. Καλά μου λέει, αρχ…δια πήρε. Τη Τρίτη τίποτα, με παίρνει Τετάρτη πρωί και με ρωτάει αν είμαι στο χώρο του τηλεφώνου. Του λέω μεγάλε δουλευω και θα γυρίσω σπίτι το απόγευμα, και κοίταξε να μη με γράψεις όπως προχτές. Οχι μου λέει είστε σε ΎΨΙΣΤΗ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ (κατα λέξη). Αρχ…ια και πάλι κάτι που επαναληφθηκε επακριβώς και τη Παρασκευή . Η πλάκα είναι ότι λίγο πριν μου τηλεφωνήσουν για το καθιερωμένο απογευματινό ραντεβού επανήρθε το τηλεφωνο χωρίς ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ή ΝΑ ΈΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ. Τώρα έχω τηλέφωνο αλλά όχι ιντερνετ. Πέπλο μυστηρίου…
Το θέμα είναι ότι ακόμα και αν δέχονται πόλεμο απο τον γαμ…κουλα ΟΤΕ που δε γουστάρει να χάνει το κοπάδι του, γιατι αυτό μου το έχουν πει και άτομα που συνεργάζονται και με άλλες ιδιωτικές εταιρίες όπως τη Vivodi, τελικά οι άνθρωποι δεν ήταν έτοιμοι να διαχειριστούν μια τέτοια κατάσταση και ένα τόσο μεγάλο αριθμό συνδρομητών. Στα γραφεία τους γινόταν κάθε μέρα της πορνης από άτομα με παρόμοια θέματα. Τι να πω…

Το μεγαλύτερο ποστ μου ever αλλα με άγγιξε το θέμα ρε γαμώτο…

Ακόμα περιμένω…