ΟΤΕ, Forthnet και ένα θεματάκι!

Λοιπόοοον. Είχα βάλει φοιτητικό connx άλλα πρίν κάνα 2 μήνες το άλλαξα και το έκανα forthnet. Ο Οτε παραχώρησε την γραμμή κανονικότατα και έγινε η μεταφορά. Οπότε τελευταία έχει αρχίσει να βαράει τηλέφωνο μια τύπισσα από τον ΟΤΕ που μου λέει να πάω να πληρώσω έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό 50 ευρώ νομίζω, ο οποίος εκδόθηκε αφού έγινε η μεταφορά. Αν δεν τον πληρώσω παίζει να κόψει ο ΟΤΕ το τηλέφωνο η αφού πήρε την γραμμή η forthnet είμαι οκ?

(αν δωθεί απάντηση ασ γίνει delete, no problem)

Τα 50 ευρά είναι πιθανότατα πρόστιμο από τον ΟΤΕ επειδή διέκοψες το συμβόλαιο σου πριν λήξει (μάλλον ήταν ετήσιο). Και ναι, μπορεί να σου κλείσει το τηλέφωνο. Δικές του είναι οι γραμμές, ότι θέλει κάνει…

μου είπαν είναι εκκαθαριστικός :stuck_out_tongue:

χαζε! μαλλον πρεπει να τα σκασεις τα 50…

Μόνο και μόνο για το σπάσιμο νεύρων που ρίχνουν, λεω να μην τα δώσω :stuck_out_tongue:

Ε, δεν θα χρησιμοποιούσαν τη λέξη “πρόστιμο”…

Εν πάσει περιπτώσει, επειδή δουλεύω σε αυτές τις κωλοεταιρείες, να διαβάζετε τα ψιλά γράμματα στα συμβόλαια που κάνετε για να μην σας έρχονται τέτοιες πίπες μετά και ψάχνεστε. Το πρόστιμο στη Φόρθνετ είναι 80άρι (αν θυμάμαι καλά) σε περίπτωση διακοπής και σχεδόν πάντα τα συμβόλαια είναι ετήσια. Γι’ αυτό, προσοχή…

έχει δίκιο ο keyser σε όλα όσα σου είπε!
και επίσης, αφού δε θες να πληρώσεις το πρόστιμο του ΟΤΕ απλά για σπάσιμο, τότε μπορείς να κάνεις νέα γραμμή στη φορθνετ που είσαι, απλά εκεί νομίζω η αριθμοδότηση θα πάει γύρω στα 85 ευρώ… άρα δεν σε συμφέρει… οπότε δώστα στον ΟΤΕ, να’χεις το κεφάλι σου ήσυχο…

Θα παω να ρωτήσω :stuck_out_tongue:

Η επανασταση στον ΟΤΕ ξεκηνησε !

Μα είναι δυνατόν να σε παίρνει η ίδια τύπισσα επί 1 μήνα 3 φορές την μέρα τηλέφωνο να σου πει τα ίδια πράγματα? Τώρα πια κατεβάζω το τηλέφωνο :stuck_out_tongue:

Ε μωρε κανε και εσυ το κλασσικο… αρχισε να τη ρωτας με λαγνα φωνη “τι φορας μωρο μου” και τετοια. Θα βαλουν αλλη να σε παιρνει μετα:p

εφυγες ενω ειχες ανανεωσει το συμβολαιο με τον οτε? η απλα το βγαλανε ετσι?
λογικα αν εφυγες μεσα στο συμβολαιο τοτε ναι πρεπει να πληρωσεις και καλυτερα κανε το γιατι αυτο παει στο αφμ σου… και δεν θες να γραφτεις σε κανα τειρεσια για 50 ευρω προς τον οτε…