Σκάκι : forum vs forum

Καλησπερα παιδες , τωρα τελευταια εχω αρχισει να παιζω σκακι κ εχω πορωθει

γιυτο σκεφτηκα να αρχισω μια παρτιδα οπου ο καθενας θα μπορει να μπαινει να παιζει

οτι νομιζει πως ειναι η καλυτερη κινηση,λοιπον ξεκιναω :

1.ε2-ε4…

Αλβανικο ή απο το Ζεφυρι?

Μηπως πρεπει να λεμε ασπρα μαυρα γιατι αργοτερα θα γινουν πολυπλοκα τα πραγματα?
Φοβαμαι

Ασπρα ρε αφου ξεκινανε παντα πρωτα!
Ζεφυρι μαλλον.Κατουρημενο απο τους γυφτους

Τον κασπάροφ τον ενημερώσατε ?

O kasparov ειμαι

δεν το επιασα το πολυ εξυπνο αστειο με το αλβανικο

τα λευκά εχουν την κινηση δεξιά από τον αριθμό της κινησης
κ η κινηση των μαυρων γραφεται μετα το κομμα στην ιδια γραμμη

π.χ. 4.Αγ1-ε2,Πθ8-η8
5.α2-α3,Πη8-θ8
6.α3-α4,…

σημαινει οτι
η τεταρτη κινηση της παρτιδας ηταν ο λευκος να παιξει τον αξιωματικο απο το ζ1 στο ε2
και ο μαυρος τον πυργο απο το θ8 στο η8 κτλ.

γ-3

αμα νομιζεις οτι θα κατσουν πολλοι να αποκρυπτογραφησουν τα ε5ες5898δφνσδγ897γηδο8θγη σου, σε λαθος φορουμ μπηκες :expressionless:

Nai…δε γινεται νομιζω…
αν και θα χει πλακα στο τελος της παρτιδας να βλεπουμε εναι ΡΟΥΑΑ-ΜΑΤ και απο κατω μπινελικια…:lol: :lol:

παιδια ειμαι πολυ απλο μπορουμε να το κανουμε αλλιως το παιχνιδι αρχιζει απο την αρχη
τα αγορια εχουν λευκα εσεις μαυρα
οταν παιζουμε θα χουμε μια σκακερα μπροστα και αναλογα θα κανουμε την κινηση

τοσο απλο…

1)γιατι να εχουμε εμεις τα μαυρα? Οι κυριες προηγουνται[-X
2)δεν παιζω που δεν παιζω καλο σκακι, στο ιντερνετικο εχω τα (ασπρο)μαυρα μου χαλια:!:

Ασε που βαριεμαι να καθομαι να ψαχνω γραμματα και αριθμους-οι σκακιερες δεν τα χουν πανω:-k

υπαρχουν σκακιερες στο νετ

πες οτι απλα βαριεσαιοπως κ γω:p :stuck_out_tongue:

Σιγουρα βαριεμαι. Για να ξεφυγω μπαινω δωθε, οχι να καψω και αλλα εγκεφαλικα κυτταρα.
Τεσπα στοπ το σπαμ τωρα, μπορει να υπαρχει κανας αλλος που να γουσταρει να παιζει με τετοιο τροπο.

ωραία ιδέα φίλε μου, αλλά δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί παρτίδα μέσω φόρουμ. το τόπικ κλειδώνεται. αν θέλετε να μιλήσετε γενικά για σκάκι, πηγαίνετε στο άλλο τόπικ για το άθλημα