Προτάσεις για το forum

πώς ακριβώς βλέπεις την ηλικία απ το προφίλ αν ο άλλος δεν την έχει προς εμφάνιση?

δεν ξερω για τους αλλους…αλλα εγω την εχω παντως…τραβα δες…αφηστε και κομμεντ…:stuck_out_tongue:

επισης, λεω γω τωρα, ο αλλος μπορει να βαλει και ψευτικη ηλικια

δηλαδη?να το παιζει μεγαλυτερος?

Πουλια στον αερα πιανεις.

Godsmack, ελλάτωσε ρυθμούς ποσταρίσματος. Προτείνω να σκέφτεσαι τι πας να ποστάρεις πριν το ποστάρεις. Είναι κουραστικό να σου εξηγούν οι χρήστες συνεχώς τα προφανή που μπορείς να τα καταλάβεις και μόνος σου.

Τα σπαμ του τόπικ διαγράφτηκαν. Αυτές τις κατηγορίες μη τις γεμίζετε με ανούσιο σπαμάρισμα. Για να επικοινωνείτε με εμάς είναι. Όχι για αυτοπροβολή των χρηστών και τρολάρισμα

@ Μάκιντος,
Αυτό για την αυτόματη συγχώνευση των ποστ μου ακούγεται πολύ όμορφο. Θα ερευνηθεί…

για εμενα εχετε καμια παρατηρησουλα?:oops:

Υ.Γ.δεν θα ηταν καλυτερο να στειλεις στον γκαντσμακ σε πιεμ αυτα τα πραγματα?

Μήπως η επιτυχημένη φόρμουλα του podium θα’ταν καλό να επεκταθεί και στο μουσικό τμήμα του φόρουμ? Μιλάω για τα “Διάφορα”.

Εξηγούμαι. Η Wretch άνοιξε ένα πολύ ωραίο και ενδιαφέρον τόπικ τις προάλλες με τίτλο “Για Λίγους”. Τόπικ με προοπτικές για συζήτηση. Έκανε το λάθος να το ανοίξει στα “Δημοψηφίσματα”. Σκέφτηκα αμέσως να ειδοποιήσω κάποιον μοντ να το μεταφέρει, αλλά είπα “Καλύτερα εδώ, για να ενδιαφερθεί να απαντήσει κανείς. Στα Διάφορα θα θαφτεί”.

Όπως ήταν κρίμα οι ενδιαφέρουσες συζητήσεις να θάβονται κάτω από το “Βαριέμαι” και το “Μου τη σπάει”, νομίζω είναι εξίσου κρίμα τόπικς με προοπτικές για γόνιμη κουβέντα όπως αυτό, αυτό ή αυτό να είναι θαμένα κάτω από ουσιαστικά σπαμ-τόπικς όπως “τι ακούτε τώρα”, “άλμπουμ που ξεθάψατε μετά από καιρό” που δεν παρέχουν προοπτικές για διάλογο αλλά για ατελείωτο name-dropping.

Think about it… :wink:

Νομίζω ότι ο οπλαρχηγός έχει δίκιο σε αυτό το θέμα. Κάνοντας μια βόλτα στις πιο πίσω σελίδες τυγχάνει να έχω δει πολύ ενδιαφέροντα τοπικς.

Δεν το χα δει αυτό!

:lol: :lol: :lol: :lol:

[SIZE=“4”]Προτεινω[/SIZE], του χρονου το καλοκαιρι να γινει το 1ο Rocking.gr camp με συναυλιες κλπ κλπ!!!
τι λενε τα “μεγαλα” κεφαλια?:stuck_out_tongue:

Δεν είμαι ο αρμόδιος, αλλά εκτιμώ πως αν δε βρεθεί κάποιος που να χέζει πενηντάευρα, δύσκολα θα γίνει αυτό που προτείνεις :stuck_out_tongue:

Το μισό θρεντ των συναυλιών έχει καταληφθεί από ποστς κλαμπ/διοργανωτή συναυλιών που έχει ανοίξει από ένα θρεντ για κάθε συναυλία που διοργανώνει.
Μήπως θα έπρεπε να γκρουπαριστούν τα ποστς αυτά σε ένα θρεντ και να ανοίγονται ξεχωριστά θρεντς μόνο για όσες από αυτές παρουσιάζουν κάπως μεγαλύτερο ενδιαφέρον ανάμεσα στους χρήστες;

Να διευκρινίσω πως προσωπικά δεν έχω τίποτα ενάντια στον συγκεκριμένο διοργανωτή, για την ακρίβεια εγώ άνοιξα το πρώτο θρεντ για συναυλία στο κλαμπ του φέτος. Ό,τι γράφω το γράφω καθαρά για να είναι πιό εύχρηστο το fοrum.
Κάτι ανάλογο έχω κάνει και εγώ ανοίγοντας ένα θρεντ για τις Jazz συναυλίες γενικά με δεδομένο πως είμαστε οι γνωστοί συνήθεις χρήστες που ενδιαφερόμαστε για αυτές και μάλλον δεν έχει νόημα να ανοίξουμε θρεντ για την κάθε μία σε αυτό το φόρουμ.

Η τακτική που ακολουθείτε τόσα χρόνια θέλει την κάθε συναυλία να έχει το δικό της thread, κυρίως για λόγους ευχρηστίας αλλά και για να μη δημιουργείται μπάχαλο. Το ότι τα threads που αναφέρεις ξεκίνησαν από συγκεκριμένο διοργανωτή/club δεν πιστεύω ότι διαφέρει και πολύ από το να τα άνοιγε κάποιος άλλος χρήστης – και σε αυτή την περίπτωση την ίδια τακτική θα ακολουθούσαμε, να τα κρατήσουμε δηλαδή, από τη στιγμή που το listing στην κατηγορία Συναυλίες γίνεται με βάση τη συναυλία και όχι το είδος, το venue κλπ.

Παρ’ όλα αυτά η συγκέντρωση σχετικών μεταξύ τους μουσικών (όπως πχ οι jazz συναυλίες) μπορεί να λειτουργήσει βοηθητικά, no problem :slight_smile:

Να μπορούμε να βάζουμε φωτογραφίες στα ποστ μας χώρις να πρέπει να κάνουμε λογαριασμό σε κάποιο site και μετά να κάνουμε copy-paste το λινκ!

Μπορείς να ανεβάσεις τη φωτογραφία σε κάποιο photo album του profile σου και μετά να χρησιμοποιήσεις εκείνο το link στο post που θέλεις να την εισάγεις. Μέσα στις επόμενες ημέρες θα προστεθεί και αντίστοιχο κουμπάκι όταν γράφεις post για να εισάγεις κατευθείαν κάποια photo από το profile σου.

προτεινω να γινει μια υποκατηγορια στο οφ τοπικ που θα ειναι το πανθεον των θρεντ με το περισσοτερο γελιο

κατι σαν rocking.gr hall of fame

χμμ κάτι είναι κι αυτό…Θενξ για την πληροφορία!

Να ρωτήσω, γίνετε όταν κάποιος κάνει edit, να το εμφανίζει ως καινούργιο ποστ, ώστε να το βλέπουν οι άλλοι??
Παράδειγμα:
στο τοπικ Ειδήσεις από τον κόσμο, είχα κάνει το τελευταίο ποστ, και ήθελα να γράψω και κάτι άλλο, αλλά για να το έβλεπαν όλοι οι υπόλοιποι θα έπρεπε να κάνω διπλό ποστ ουσιαστικά.
Και αν έκανα edit απλά αν τύχαινε να μπουν πάλι σε αυτό το τοπικ να το δουν.

Γενικά πιστεύω θα είναι χρήσιμο έτσι, καθώς θα αποφεύγονται τα διπλά ποστ.


Now playing: Before the Dawn - Dying Sun
via FoxyTunes

'Η πολυ απλα να γινονται auto-merge τα ντουμπλ ποστ