Προτάσεις για το forum

Το ερώτημα είναι αν γίνεται να φαίνεται ως καινούργιο το ποστ στα εντιτ, χωρίς να χρειάζεσαι να κάνεις νέο ποστ?? :-s

Και αν θες απλά να κάνεις εντιτ όμως? Να διορθώσεις ένα λάθος πχ, ή να αλλάξεις κάτι. Δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει η λογική του εντιτ, που υπάρχει παντού σε τελική ανάλυση, ούτε νομίζω πως είναι δυνατόν να “καταλαβαίνει” το σύστημα πότε θες απλά να διορθώσεις κάποιο λάθος πχ, και πότε θες να προσθέσεις κάτι για να το δουν οι άλλοι. Επομένως, δε βρίσκω λόγο να αλλάξει κάτι εδώ, ακόμα και αν γινόταν.

Κάνε νέο ποστ στην τελική, σιγά. Και οι mods μπορούν να τα κάνουν merge, άρα… :wink:

Εγώ προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις απλά διπλοποστάρω. Σιγά.

Ναι αυτό είναι το ερώτημα.Όντως αυτό με το λάθος δεν το σκέφτηκα:-k:-k και θα δημιουργούσε λίγο σύγχυση…
Οπότε άστο…:smiley:

Και αυτό που λέει ο mac είναι η καλύτερη λύση, απλά να γίνετε αυτόματα και να μην χρειάζεται η παρέμβαση των μοδερέητορς γι’ αυτό.


Now playing: Before The Dawn - Hiding
via FoxyTunes

1)Τα γραμματα γιναν πιο χοντροκομμενα:(

2)Τα θαυμαστικα αριστερα απο καθε section δε μ’αρεσουν:(

3)Που ειναι το παλιο βαρβατο spoiler,τι ειναι αυτη η κοτσιλια?:frowning:

Other than those,great job:)

To φόρουμ έγινε μια μαλακία και μισή. Θα μπορούσα να προτείνω να ξαναγίνει όπως ήταν, αλλά δε θα είχε νόημα. Οπότε προτείνω αυτός που σκέφτηκε και υλοποίησε την αλλαγή να παραδεχτεί τη μαλακία του.:wink:

Απλά λοιπόν το συνηθίζουμε, ούτως ή άλλως από χτες ζούμε το σοσιαλισμό, οπότε όλα είναι τέλεια!

παιδια ολα ωραια αλλα δεν γινεται σε φορουμ τα ποστ να πιανουν σε πλατος το 1/3 της οθονης.

Σωστό.

Επίσης να προσθέσω πως για εμάς τους βρυκόλακες θα ήταν ευπρόσδεκτο κι ένα έξτρα πιο σκούρο skin για το forum, ώστε να μη στουκάρουμε πηγαίνοντας στην κουζίνα -λόγω ανεπαρκούς διαστολής της κόρης :p-…

E ναι.

Τα αισθητικά θέμα συνήθειας είναι, το ίδιο ήταν και η αλλαγή από τη πρώτη στη δεύτερη version του φόρουμ που ήταν εξίσου διαφορετική.

αισθητικα το βρισκω καλυτερο. το θεμα του πλατους των ποστ ομως ειναι πρακτικο.

Συμφωνω απολυτα.
Σκατα το κανατε. :stuck_out_tongue:

Απλά θέλει να κεντραριστεί λίγο το γενικό κείμενο, όπως ήταν και στο προηγούμενο.
Επίσης τα θαυμαστικά είναι κάπως, όπως είπε ο pumpkin.

Τώρα συνήθεια είναι.Θα δούμε με το καιρό, ακόμα δεύτερη μέρα είναι.


Now playing: Haggard - Chapter II - Upon Fallen Autumn Leaves
via FoxyTunes

Λίγη περισσότερη κομψότητα στις εκφράσεις μας δε βλάπτει. Κάποιοι ξεσκίστηκαν στη δουλειά για να αλλάξει η μορφή όλου του site (webzine είμαστε, όχι φόρουμ) και μέσα σε λίγες ώρες βγάλαμε τον κόπο τους “μαλακία”, δίχως καν να δωσουμε το απαραίτητο περιθώριο για να γίνουν οι όποιες διορθώσεις έπρεπε να γίνουν και να δούμε και εμείς τι άλλαξε ή τι θα διορθωθεί τις επόμενες μέρες.

Το να κάνεις από το μηδέν ένα νέο site που θα πρέπει να αντικαταστάσει ένα παλιό site που λειτουργούσε ασταμάτητα τα τελευταία 4 χρόνια (και καθημερινώς βελτιωνόταν, άλλαζε και διορθωνόταν) είναι κάτι που εκτός από συνεχή 24ωρα δουλειάς απαιτεί και τουλάχιστον το να έχουν διάθεση οι χρήστες να περιμένουν να γίνουν οι αλλαγές και να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες.

Δε θέλετε να δώσετε αυτή την πίστωση χρόνου γιατί δε μας εμπιστεύεστε; Καλώς. Σεβαστείτε όμως τον κόπο που έριξαν και ρίχνουν κάποιοι.

καλα βρε καρβου, μην νευριαζεις κιολας!

Δεν είναι θέμα νεύρων, αλλά κανείς δε το σχολίασε (ίσα ίσα, είδα και “+1”) και όφειλα να το σχολιάσω εγώ. Έτσι ώστε τα παιδιά που γαμήθηκαν στη δουλειά για νέο search engine, on time ροή ειδήσεων, αναδιάταξη των διάφορων features του site για να γίνουν πιο λειτουργικά, επανασχεδίαση του site από το μηδέν και πολλά ακόμη θέματα, να καταλάβουν πως ο κόπος τους εκτιμάται και δεν περιμένει ο κόσμος στη γωνία να τους σταυρώσει επειδή κάποια settings επανήλθαν στις default ρυθμίσεις του κατασκευαστή.

Εγώ δεν έκανα την αλλαγή, αλλά έτσι και έδινα κώδικα μου σε κάποιον, που τον δούλευα μήνες, και ο άλλος δίχως να τον κοιτάξει μου ζήταγε να παραδεχτώ πως είναι “μαλακία”, εγώ θα του τον είχα φορέσει καπέλο. Αλληλεγγύη στους προγραμματιστές είναι…

εγω πιστευω οτι σε ολους αρεσει απλα σαν ελληνες που ειμαστε μας αρεσει να γκρινιαζουμε με το παραμικρο και να μην επισημαινουμε τα καλα.

btw, αυτο με το merge των double ποστς το πραγματοποιησατε?

Ορίστε 5 ποστ μου σ’ αυτό το τόπικ.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=464051&postcount=610
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=492434&postcount=642
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=564417&postcount=668
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=665478&postcount=714
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=678222&postcount=722

Έτσι προς σύγκριση με το τελευταίο μου ποστ.

1ο:

Αν δε σεβόμουν το κόπο των παιδιών που δουλεύουν στο σάιτ, δε θα έγραφα στο μουσικό κομμάτι του φόρουμ. Τόσο απλά.

2o:
Δε μίλησα πουθενά ούτε για το σάιτ για κάτι πέρα απ’ το φόρουμ.

3ο:

Δεν έχω μάθει στη ζωή μου να γλέιφω.

4οο:
Έχω μάθει να λέω την άποψή μου χωρίς περιστροφές.

5ο:
Aν οι εκφράσεις μου είναι άκομψες, ρίχτε και κάνα πόντο για να γίνουν πιο κομψές.

υπάρχουν πολλά που μπορούν να γίνουν κ πολλά που δεν μπορούν να γίνουν

σίγουρα το σάητ κ το φόρουμ χρειάζονται ακόμα μερεμέτια - θα τα βρούμε κ θα τα φτιάξουμε

είναι μέρες χαράς για το ρόκιν, γιατί δουλέψαμε σκληρά για το αποτέλεσμα που βλέπετε κ δεν χρειάζονται εντάσεις…

το ύφος του καθενός τον χαρακτηρίζει

Αν κάποιος θέλει να μοιραστεί μαζί μας τι του αρέσει και τι όχι (όπως έγινε π.χ. στα ποστς που πόσταρε ο Red Rum) ας το πει

Kαι τα locations να φανούν κάποια στιγμή.