Προτάσεις για το forum

To χείριστο όλων είναι ότι έγινε πιο πολύχρωμο και από τσίρκο. Κακό επίσης είναι και το μέγεθος που παίρνουν τα ποστ και ΦΥΣΙΚΑ το σπόιλερ το οποίο πλέον είναι αστείο. Οι συμφορουμίτες με πρόλαβαν. Θέλουμε το παλιό ρόκιν τώρα!

panoskosto μέσω αυτού του τοπικ προσπαθούμε να βγάλουμε 2-3 συμπεράσματα

αν εννοείς τα παραπάνω, καλώς τα έγραψες, αν όχι, δεν μας βοηθάνε

Τα υποστηρίζω. Πάντως η αλλαγές στο φόρουμ δείχνουν ότι όντως έπεσε δουλειά. Και αυτήν την σέβομαι. Και φυσικά δεν θέλω να θίξω κάποιον από αυτούς που την έριξαν.

οκ δεκτό

το μονο προβλημα ειναι το μεγεθος των ποστ. τα αλλα ολα ειναι μια χαρα.

Κρίνοντας με τα καθαρά δικά μου αισθητικά και γραφιστικά κριτήρια, όπως είπα και πίσω.

  1. Ο σχεδιασμός είναι περισσότερο μοντέρνος και νεανικός, τα χρώματα είναι κεφάτα, η φιγούρα με την κιθάρα πάνω είναι πολύ όμορφη. Ξεχωρίζει ευχάριστα σε σχέση με πολλά φόρουμ.

  2. Το σάιτ έχει γίνει πάρα πολύ όμορφο, δεν έχω να πω τίποτα αρνητικό. Έξυπνη και η κίνηση να μπαίνουν οι ειδήσεις ως updates πάνω δεξιά στο φόρουμ.

  3. Η μπάρα δεξιά μου αρέσει. Θα ήταν καλό όμως να δινόταν λίγο περισσότερος χώρος για τα ποστ, και να μη φαίνονται τόσο “στριμωγμένα”. Πιστεύω το να αυξηθεί το πλάτος της περιοχής για τα ποστ μερικά εκατοστά είναι κάτι εφικτό. :wink: (στο blog μου το κάνω όλη την ώρα)

  4. Οι διαφημίσεις δεξιά θα προτιμούσα να μετακινηθούν προς τα κάτω.

Σε γενικές γραμμές το βρίσκω ωραιότερο σε σχέση με πριν.

  1. Ο χώρος που φαίνονται τα στοιχεία του εκάστοτε User μεγαλώνει πολύ σε ύψος το μέγεθος ενός Post. Μου άρεσε περισσότερο πριν που ήταν δίπλα από το Post αντί για επάνω.
  2. Ο κενός χώρος στα δεξιά αναφέρθηκε και από άλλους. Είναι λίγο βλακεία για το Whos Online και 1-2 διαφημίσεις να μένει κενό όλο αυτό από κάτω και να μεγαλώνει τόσο ο χώρος που πιάνει το Post.
  3. Τα Spoilers ούτε εμένα μου αρέσουν.

Πάντως χθες που το είδα πρώτη φορά με έπιασε λίγο πονοκέφαλος αλλά σήμερα το ψιλοσυνήθισα. Επίσης και η ιδέα του Chat πολύ καλή(αν και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα), θα μας γλιτώσει από πάρα πολλά PM και είναι και πιο άμεσο.

Ειλικρινα πως μπορειτε να ζητατε το παλιο φορουμ πισω? Ειχα σιχαθει το layout οσο τιποτα. Τα φυλλαρακια που πεφτανε πανω πανω μου θυμιζε φορουμ του Αγγελοπουλου.

Τα χρωματα μαρεσουν πολυ και γενικη η αναδομηση του ροκιν ειναι αριστη, ειδικα η κεντρικη προσδιδει επαγγελματισμο φοβερο…

Το προβλημα μου μοναχα με το νεο φορουμ ειναι, οπως ειπαν και αλλοι,το πλαιανο στριμωγμα (που μαλλον απο λαθος ειναι ετσι) και η γραμματοσειρα. Δεν ξερω γιατι δεν μου καθεται καλα η γραμματοσειρα, μαλλον θεμα συνηθειας ειναι.

Αυτο που περιμενα να αλλαξουν ηταν οι περιορισμοι στα αβαταρ και στα σιγκς (στα λογικα πλαισια ε, οχι 5 τζιφακια να χορευουν), αλλα τι να κανουμε.

ενηγουεη, κονγρατς.

Η γραμματοσειρά μ’ αρέσει :oops:

Ρε παιδιά, στο φόρουμ ίδια μου φαίνεται η γραμματοσειρά. Μόνο στα προφίλ τη βλέπω διαφορετική. :-s

σε συνδυασμο με τη στριμοκωλια κανει πχ αδιαβαστο τη κεντρικη του φορουμ. Οι περιγραφες πχ της καθε κατηγοριας του φορουμ ζαλιζουν

Βασικά ήθελα να σου το πω ότι πρέπει να αυξηθεί λίγο ο χώρος για τα ποστ στο blog σου.

Aπορώ που μερικοί απεχθάνονται τόσο τη νέα μορφή του site και πόσο μάλλον να ζήτουν το παλιό ρόκιν…Δηλαδή εμφανισιακά/αισθητικά το παλιό ρόκιν δεν βλεπόταν συγκριτικά με αυτό:P Γούστα είναι βέβαια αυτά, και για κάποιον που το χει ζήσει 2,3,4 χρόνια ίσως να του είναι λίγο δύσκολο να το συνηθήσει…

Η μοναδική ένσταση μου είναι οι συνδεδεμένοι χρήστες και οι από κάτω διαφημισούλες να πάνε στο κάτω μέρος τι σελίδας ώστε να πλατύνουν και να κοντύνουν ‘‘ταυτόχρονα’’ τα ποστς

Πάντως σίγουρα είναι πολύ πιο όμορφο και με κάποιες διορθώσεις -δίνοντας βάση και στο feedback των χρηστών- θα είναι τέλειο. Αλλά ακόμα και τέλειο να ήταν ήδη, πάλι θα γκρινιάζαμε επειδή είχαμε συνηθίσει το παλιό :stuck_out_tongue:

Εμενα μονο ο χωρος στα δεξια δεν μ’αρεσει.
Παντως στην παλιοτερη εκδοση ο κενος χωρος στα πλαγια (αυτος που ειναι μπλε τωρα)
ηταν μεγαλυτερος απ’οτι τωρα.
Τα νεα στοιχεια μ’αρεσουν ολα και οσο γι’αυτους που γκρινιαζουν για τα χρωματα ισως
να δινοταν η δυνατοτητα για 2-3 σετ χρωματων ?

oχι.
Το γαλάζιο με κόκκινο θα φορεθεί πολύ φέτος. :stuck_out_tongue:

Μαλιστα κυριε Ασλανη.

Γινεται οταν κοιτας ενα τοπικ, στο κατω κατω της σελιδας να δειχνει ποιοι διαβαζουν το συγκεκριμενο τοπικ?

Πχ διαβαζω το ‘βαριεμαι’, και στο τελος να δειχνει ποιοι αλλοι γιουσερς κοιτανε αυτο το τοπικ εκεινη τη στιγμη

το συγκεκριμένο καταναλώνει αρκετούς πόρους του server και θα θέλαμε να το αποφύγουμε. παρ όλα αυτά, οι υπόλοιπες προτάσεις θα ληφθουν υπόψιν και θα εξεταστούν μόλις ολοκληρωθούν κάποια απομεινάρια της γενικής ανανέωσης.

Eίναι πάρα πολύ σπαστικό που αμά λείψεις λίγο απ’ το πισί βγαίνεις οφλαιν…Υπάρχει περίπτωση να το αλλάξετε?? Ή τουλάχιστον να μεγαλώσετε τη διάρκεια…