Προτάσεις για το forum

done.

Ευχαριστώ για το προηγούμενο, αλλά πάλι έμειναν σχόλια μετά το κλείδωμα του “Kreator vs. Sodom vs.” που θα μπορούσαν να μεταφερθούν στο “γερμανικό thrash”:!:

Eίδατε, δεν το λέω χωρίς λόγο.:wink:

Επίσης done.

καντε τον μοντ να ηρεμησουμε, θα βγαλει κι αλλα.

Έλα γιαυτό κοπιάζω. Και μετά φόντο CTS στο ροκιν.

Διαβάζοντας παλια ποστ, αρκετα απο αυτα εχουν μονο εικονες, χωρις καθολου κειμενο.

Τα μισα απο αυτα τα ποστ, οι εικονες εχουν ‘κατεβει’, οποτε εχουμε κατεβατα απο κενα ποστς.

Μηπως ειναι καιρος να γινονται παρατηρησεις για τετοια ποστ, που εχουν μονο εικονες?
Τουλαχιστον οπου μπορει να προστεθει κειμενο, να γινεται.

Δύσκολα τα πράγματα ρε συ, γιατί μερικές φορές οι εικόνες σε ένα μουσικό θέμα (πχ ανταπόκριση απο λάιβ, φωτογραφίες συγκροτημάτων, εξώφυλλα κλπ), ή ένα θέμα όπως στον κινηματογράφο που έχει διάφορα παιχνίδια με φωτογραφίες, είναι βασικές, μερικές φορές λένε περισσότερα και απο το ποστ το ίδιο. Τι να πεις στον άλλο, “γράφε ρε και λόγια!” :stuck_out_tongue:

Αν κάποιες απο αυτές χάνονται με τον καιρό, κρίμα, αλλά τι να γίνει.

Πιο πολύ εμένα με ενοχλεί όταν κάποιος πχ γράφει ένα εισαγωγικό ποστ κάπου και δεν βάζει εικόνες, και βλέπουμε ένα κουραστικό κατεβατό κειμένου. :stuck_out_tongue:

Πάντως, οκ, μια που αναφέρθηκε, ας έχουν υπόψη τους οι users πως μερικές φορές οι φωτός χάνονται με το πέρασμα του χρόνου. :wink:

Εννοω τα ποστς του τυπου, ‘προτεινετε κανα δισκο’ ή ‘ποιος σας αρεσει’ και τσουπ να μια εικονα μονη της περηφανη.Και μετα απο λιγο καιρο ενα κενο ποστ.Τελος παντων.

Ειδικά όταν βάζουν σκέτο εξώφυλλο και το εξώφυλλο δε γράφει καθαρά ούτε τίτλο ή όνομα συγκροτήματος, τότε είναι ακόμη πιο εκνευριστικό. Πραγματικά κι εγώ δε βρίσκω νόημα σε αυτό. Τέτοια ποστς σε κατηγορίες που το νόημα είναι να προτείνεις δίσκο, δεν έχουν λόγο ύπαρξης αφού δε προτείνουν τίποτα.

Οκ, γι’αυτά τα ποστ που λες δεν έχεις άδικο. Και γω το έχω κάνει. Όπως και αυτό για τα εξώφυλλα που δεν αναφέρεται όνομα και δεν ξέρουμε ποιό άλμπουμ είναι. “Παρατήρηση” δε μπορούμε να κάνουμε συνέχεια, ωστόσο επαφίεται μεταξύ των users του φόρουμ να καταλάβουμε πως καλύτερο θα ήταν η σκέτη εικόνα να συνοδεύεται και απο κάποιο κείμενο, σε περίπτωση που κάποια στιγμή η εικόνα χαθεί.

Να πάτε να πνιγείτε ρε που θέλετε να βάζω και κείμενα μαζί με τα facepalms.

Α, να προσθέσω. Mack, στο θρεντ του South Park θέλω επεξήγηση για την τελευταία εικόνα που πόσταρες (μόνο η εικόνα ήταν στο ποστ), απο το αγαπημένο σου επεισόδιο. :stuck_out_tongue:

εεεε… γράψε “facepalm” από κάτου.

Δεν έχω συγκεκριμένη πρόταση, μόνο να σταθώ στο γεγονός ότι επικρατεί ένας ψιλοπανικός στο φόρουμ από την άποψη ότι έχει τόσα πολλά τόπικ που χάνεσαι! Ειδικά αν είσαι καινούριος… Συγκεκριμένα θυμάμαι φίλο μου που γράφτηκε μετά από εμένα, να ψάχνει μανιωδός να βρει που στο καλό είχε ποστάρει για το νέο άλμπουμ των Κατατόνια. :smiley:

Και εγώ χάνομαι πολλές φορές, αλλά χρησιμοποιώ το κουμπάκι “new posts” ως μπούσουλα…

Aν εχει σχετικα λιγα ποστ,μπορει να βρει ολες του τις δημοσιευσεις πιο ευκολα μεσα απο το προφιλ του.

χαχα αυτο!!ειδηκα αμα ο δισκος που προτεινε ο ταδε ειναι black/death metal και εχει σαταναδες και bloody γραμματα και ιστοριες δεν βγαζεις ακρη…

Mπορούμε βέβαια να ρωτήσουμε και αυτόν που το πόσταρε εάν δεν κατανοούμε τη γραμματοσειρά (ή εάν δεν έχει τον τίτλο γραμμένο κάποιο άλμπουμ).

Λοιπόν, μερικές προτάσεις για το φόρουμ:

[SPOILER]
ο σκύλος ήταν πάντα ο πιο πιστός φίλος του ανθρώπου.

Το φως στην πραγματικότητα είναι φτιαγμένο από 7 χρώματα.

Ο τροχός είναι μία από τις μεγαλύτερες εφευρέσεις.

Λόλα πάρε ένα μήλο![/SPOILER]

Οταν φαινεται στο index και σε καθε section ξεχωριστα το τελευταιο ποστ που εχει γινει και σε πιο θρεντ,αν κανεις κλικ πανω σε αυτο το θρεντ,σε οδηγει στο τελευταιο ποστ που εχεις διαβασει απο αυτο…ωστε μπορεις να παρκολουθησεις τι γινεται…δεν μπορει το ιδιο να γινει και με καθε θρεντ?ασχετα αν το δειχνει στο Index η οχι?

Δε μπορώ να πω πως κατάλαβα τι εννοείς, αλλά αν π.χ. μπεις στην κατηγορία “Κυκλοφορίες” και κάνεις κλικ πάνω στο βελάκι που υπάρχει στα αριστερά του κάθε τόπικ που έχει κάτι που δεν έχεις διαβάσει, τότε σε πηγαίνει απευθείας στο πρώτο αδιάβαστο ποστ σε αυτό το τόπικ.

Τώρα αν εννοείς, όποτε πατάς το όνομα του τόπικ τότε να σε πηγαίνει στο πρώτο αδιάβαστο ποστ αυτόματα κι όχι στην αρχή του τόπικ, δεν ξέρω αν γίνεται.